PARLAMENTNÍ VOLBY 2017, DÍL TŘETÍ

1

Do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR kandiduje v Libereckém kraji 24 subjektů. Na území republiky je to celkem 31 kandidujících uskupení. Volby se uskuteční ve dnech 20. a 21. října 2017.

V libereckém kraji budou voliči moci vybírat z kandidátek těchto politických stran: Blok proti islamizaci – Obrana domova, Česká pirátská strana, Česká strana národně sociální, ČSSD, Dělnická strana sociální spravedlnosti, Dobrá volba 2016, KSČM, KDU-ČSL, Občanská demokratická aliance, ODS, Realisté, Rozumní – stop migraci a diktátu EU, Republikáni Miroslava Sládka, Strana Práv Občanů, Strana svobodných občanů, Strana zelených, TOP 09.
A z kandidátek těchto hnutí: ANO 2011, Cesta odpovědné společnosti, Referendum o EU, Řád národa – Vlastenecká unie, Sportovci pro společnost, Starostové a nezávislí, Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura.

* S číslem 1 jde do voleb ODS. Lídrem kandidátky v Libereckém kraji je Petr Beitl, primátor Jablonce nad Nisou. Jako osmý v pořadí kandiduje Tomáš Špinka, vedoucí sportovního a rekreačního areálu Maškova zahrada.

* S dvojkou jde do voleb Řád národa – Vlastenecká unie. Na kandidátce najdeme z Turnova Ivana Turnovce (2.) a Otakara Grunda (4.). V čele kandidátky je podnikatelka Jana Hofmanová.

* Číslo 4 má ČSSD, kandidátku vede ministryně Michaela Marksová-Tominová.

* S číslem 7 kandidují Starostové a nezávislí. Lídrem je náměstek hejtmana Marek Pieter, na 5. místě je starosta Turnova Tomáš Hocke.

* KSČM má číslo 8. V čele kandidátky je poslanec Stanislav Mackovík, na 13. místě je z Turnovska Jaroslav Šlechta a na 17. místě Oldřich Tomášek.

* Strana svobodných občanů (12) má na kandidátce z Turnovska Víta Uličného, kandidátku vede mezinárodní golfový rozhodčí David Forbelský.

* S číslem 15 jde do voleb Česká pirátská strana. Kandidátku vede Ondřej Kolek, na 2. místě najdeme dramaturgyni KC Turnov Danielu Weissovou.

* Číslo 20 bylo vylosováno TOP 09. Kandidátku vede poslanec Václav Horáček, z Turnovska na ní najdete na 3. místě Miloše Rejmonta, dále kandidují Michal Loukota (9.), Pavel Mlejnek (12.) a Michal Šmejda (17.).

* S číslem 21 jde do voleb hnutí ANO 2011. V jeho čele je liberecký podnikatel Jiří Bláha, turnovský radní Michal Kříž je devátý.

* KDU-ČSL má číslo 24. V čele je Václav Nosek, Vilém Zahrádka z Turnova je na posledním 17. místě.

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. Pokud se nemýlím, tak posledním zástupcem Turnova v poslanecké sněmovně byl RNDr.František Pelc, který byl poslancem v období 15. června 2002 – 15. června 2006. Tzn. přes 11 let je město v srdci Českého ráje bez poslance. Ve srovnání se Semilami je to smutné zjištění. Změníme to? To záleží na každém z nás. Hlavně aby se náš stát nedostal do rukou bolševicko-populistických hnutí. Aby se po volbách opět nenašli kolaboranti, kteří půjdou do koalice s hnutím ANO, tak jako je to v Turnově nebo ve vedení Libereckého kraje.

    Miloš Rejmont, TOP 09

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.