PARLAMENTNÍ VOLBY 2017, DÍL TŘETÍ

1

Do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR kandiduje v Libereckém kraji 24 subjektů. Na území republiky je to celkem 31 kandidujících uskupení. Volby se uskuteční ve dnech 20. a 21. října 2017.

V libereckém kraji budou voliči moci vybírat z kandidátek těchto politických stran: Blok proti islamizaci – Obrana domova, Česká pirátská strana, Česká strana národně sociální, ČSSD, Dělnická strana sociální spravedlnosti, Dobrá volba 2016, KSČM, KDU-ČSL, Občanská demokratická aliance, ODS, Realisté, Rozumní – stop migraci a diktátu EU, Republikáni Miroslava Sládka, Strana Práv Občanů, Strana svobodných občanů, Strana zelených, TOP 09.
A z kandidátek těchto hnutí: ANO 2011, Cesta odpovědné společnosti, Referendum o EU, Řád národa – Vlastenecká unie, Sportovci pro společnost, Starostové a nezávislí, Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura.

* S číslem 1 jde do voleb ODS. Lídrem kandidátky v Libereckém kraji je Petr Beitl, primátor Jablonce nad Nisou. Jako osmý v pořadí kandiduje Tomáš Špinka, vedoucí sportovního a rekreačního areálu Maškova zahrada.

* S dvojkou jde do voleb Řád národa – Vlastenecká unie. Na kandidátce najdeme z Turnova Ivana Turnovce (2.) a Otakara Grunda (4.). V čele kandidátky je podnikatelka Jana Hofmanová.

* Číslo 4 má ČSSD, kandidátku vede ministryně Michaela Marksová-Tominová.

* S číslem 7 kandidují Starostové a nezávislí. Lídrem je náměstek hejtmana Marek Pieter, na 5. místě je starosta Turnova Tomáš Hocke.

* KSČM má číslo 8. V čele kandidátky je poslanec Stanislav Mackovík, na 13. místě je z Turnovska Jaroslav Šlechta a na 17. místě Oldřich Tomášek.

* Strana svobodných občanů (12) má na kandidátce z Turnovska Víta Uličného, kandidátku vede mezinárodní golfový rozhodčí David Forbelský.

* S číslem 15 jde do voleb Česká pirátská strana. Kandidátku vede Ondřej Kolek, na 2. místě najdeme dramaturgyni KC Turnov Danielu Weissovou.

* Číslo 20 bylo vylosováno TOP 09. Kandidátku vede poslanec Václav Horáček, z Turnovska na ní najdete na 3. místě Miloše Rejmonta, dále kandidují Michal Loukota (9.), Pavel Mlejnek (12.) a Michal Šmejda (17.).

* S číslem 21 jde do voleb hnutí ANO 2011. V jeho čele je liberecký podnikatel Jiří Bláha, turnovský radní Michal Kříž je devátý.

* KDU-ČSL má číslo 24. V čele je Václav Nosek, Vilém Zahrádka z Turnova je na posledním 17. místě.

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. Pokud se nemýlím, tak posledním zástupcem Turnova v poslanecké sněmovně byl RNDr.František Pelc, který byl poslancem v období 15. června 2002 – 15. června 2006. Tzn. přes 11 let je město v srdci Českého ráje bez poslance. Ve srovnání se Semilami je to smutné zjištění. Změníme to? To záleží na každém z nás. Hlavně aby se náš stát nedostal do rukou bolševicko-populistických hnutí. Aby se po volbách opět nenašli kolaboranti, kteří půjdou do koalice s hnutím ANO, tak jako je to v Turnově nebo ve vedení Libereckého kraje.

    Miloš Rejmont, TOP 09

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.