BUĎTE AKTIVNÍ ANEB PRÁZDNINOVÁ NABÍDKA ŽLUTÉ PLOVÁRNY

0

Žlutá plovárna a Greenway Jizera –  dlouhodobý projekt, přinášející návštěvníkům Českého ráje a údolí Jizery stále nové nabídky, služby a turistickou infrastrukturu. Společnost Sundisk, která provozuje Žlutou plovárnu a její síť poboček a základen, pomáhala řadu let v rámci organizace Sdružení Český ráj připravovat projekt Greenway Jizera. O projektu byla napsána řada samostatných článků, v současné době je dokončována první ucelená část z Turnova do Líšného. Cílem by do budoucna mělo být dokončení kvalitnějších povrchů v některých částech a pokračování dál (Železný Brod, Semily a dolů pod Turnov), to je ale úkol pro všechny z regionu, kteří se aktivně zabývají cestovním ruchem. Nebudeme proto psát o detailech tohoto projektu, ale o infrastruktuře a službách, které v návaznosti na něj připravila Žlutá plovárna.

Žlutá plovárna má pro letošní sezonu připraveny čtyři stálé základny podél trasy Greenway a další sezonní v jiných místech podél Jizery. Hlavní je samozřejmě vlastní Žlutá plovárna v Malé Skále – unikátní centrum kolem repliky původní prvorepublikové plovárny. K ní postupně přibyly Dolánky, Křížky u Malé Skály a Líšný.

* Žlutá plovárna v Malé Skále již devátým rokem provozuje na Jizeře půjčovnu lodí  – vyplujete od plovárny nebo přiveze lodě (kánoe, rafty, kajaky, paddleboardy) na místo vyplutí dle přání a odveze je z cílového bodu, provozuje vodáckou školu a poskytne i doprovod zkušených instruktorů.
Nabízí i největší lanové centrum v kraji (vhodné i pro školní akce a děti – klienti jsou po celou dobu jištěni instruktory), postupně přibyla i kola, koloběžky a další sezonní služby.
Můžete tu třeba jen lenošit na louce a koupat se v Jizeře – nad jezem je dostatek vody pro plavání a jiné vodní hrátky, případně lze hrát nohejbal, beachvolejbal či stolní tenis nebo petangue.
Aktivity  lze i libovolně kombinovat – do cílové stanice plavby po Jizeře vám přivezou zapůjčené koloběžky nebo kola, případně převezou i vaše vlastní a zpět dojedete po Greenway Jizera.
Nabízené služby si můžete objednat i v ostatních základnách, někde i něco navíc.
Všechny základny mají zdarma WC, malé informační centrum, občerstvení.

* Křížky nabízejí i levné ubytování v baráčku – turistické ubytovně, od příští sezony zde bude také půjčovna a servis kol, koloběžek a in-line bruslí.

* Dolánky – kromě parkoviště, společného i pro Dlaskův statek, je tu půjčovna in-line bruslí a koloběžek, louka pro táboření, dětský koutek. V Dolánkách také spolupořádáme největší festival v Českém ráji – Dolánky 2013, letos ve dnech 19. – 20. července.

* Líšný – informační centrum, výstavní minisíň (ve spolupráci s obcí Líšný).

Více na www.zlutaplovarna.cz, kontaktní tel. 775 580 388, e-mail: info@zlutaplovarna.cz. (pr)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.