PARKOVÁNÍ V ZELENI ROZDĚLILO SÍDLIŠTĚ NA DVA TÁBORY

0

V souvislosti s pracemi na další etapě revitalizace sídliště u turnovského nádraží se ve velké míře objevil problém, který při minulých etapách nebyl až tak citelný. Stavební práce nyní probíhají před tzv. „šroubárenským“ panelákem ve Studentské ulici. Pět vchodů, osm pater. Většina rodin má osobní auto, některé dvě. Před domem parkovat kvůli stavařům nelze, auta se tak rozprostřela v sídlišti. Řidiči parkují v zeleni, někdy hodně bezohledně. A jak už to bývá, občané se rozdělili na dva tábory. Jedni jsou pro striktní ochranu zeleně, druzí upřednostňují parkování.

„Je to poměrně složité, najít řešení, které by vyhovovalo oběma táborům. Rozumím tomu, že u domu zaparkovat nejde, na druhou stranu by i parkování v zeleni mělo mít nějaké mantinely,“ upozorňuje velitel městské policie Luboš Trucka. Jak dodává, přímo u komunikace mezi bývalou kotelnou u vchodu čp. 1611 a „šroubárenským“ panelákem jsou ještě strážníci připraveni parkování tolerovat, když by se ale auta objevila například i na prostředním páse zeleně u věžáků, bude nutné zakročit a minimálně domluvou řidiče na přestupek upozornit. Město dává poměrně vysoké částky za postupnou revitalizaci sídliště, tady hrozí, že další peníze bude poté muset městská pokladna uvolnit na rekultivaci zeleně.

Vozidlo zaparkované ve veřejné zeleni je možné považovat za neoprávněný zábor veřejného prostranství. Zde strážníci mohou uplatnit blokovou pokutu do výše 1.000 Kč na místě, nebo věc postoupit k přestupkovému řízení.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.