PARKOVÁNÍ NA STŘEŠE TERMINÁLU ČI PARKOVACÍ DŮM V CENTRU MĚSTA? V PŘÍŠTÍCH ČTYŘECH LETECH URČITĚ NE

0

Vloni na podzim nově zvolení turnovští zastupitelé hlasováním vybrali investiční priority města do roku 2023. Vytvořili tak přehled investičních akcí, které považují v příštích letech za důležité. Své priority potom schválili jednohlasně na únorovém veřejném zasedání. Konkrétní investiční záměry jsou i nejsou závazné. Hovoří do nich mnoho vnějších vlivů, jako jsou stavební řízení nebo možnost dotací, přesto by měly být jakýmsi základním vodítkem při rozhodování o důležitosti jednotlivých akcí. Pořadí vzniklo součtem bodů, které každý zastupitel akci přisoudil.

Výsledky mají už i ryze konkrétní výstup, protože v prioritách nad 10 milionů korun zvítězila rekonstrukce ZŠ v Mašově, kterou také na stejném zasedání zastupitelé podpořili a škola se v příštím roce začne opravovat. Jako druhý – možná trochu překvapivě – skončil záměr výstavby domu s pečovatelskou službou na místě zbouraných garáží v ulici 5. května. Ten se ale bude stavět jen při zisku nějaké dotace. Na třetím místě je stavba nové knihovny, tady ale někteří zastupitelé míní, že její umístění není definitivně vydiskutováno. Na dalších místech je potom rekonstrukce budov ZŠ Žižkova a Skálova a až na pomyslné páté příčce skončila dostavba divadla (zde by letos mohlo být k dispozici stavební povolení). A pro zajímavost – parkoviště na střeše terminálu u nádraží u zastupitelů skončilo až na 12. místě. O místo níže je založení vlastní provozní městské vodohospodářské společnosti.

V investičních akcích do 10 milionů je jich v přehledu uvedeno 29. Na prvním místě je to rozvoj bytových zón, což je věc velmi potřebná, protože stavebních pozemků ve městě je velmi málo a jsou drahé, takže se lidé spíše stěhují do okolních obcí. Hned na druhém místě je oprava pasáže pod radnicí a její úprava na malé obchůdky, které by hlavně v sezoně lákaly návštěvníky (Turnovské dílo). Na třetím a čtvrtém místě se mezi zastupiteli umístilo zobousměrnění nájezdu a sjezdu na průtah městem v Ohrazenicích, resp. obchvat Turnova, doprava je skloňována i na 6. místě v podobě sjezdu a nájezdu na průtah ve Fučíkově ulici. Projektová dokumentace na parkovací dům v centru města je až třináctá, parkoviště za Vesnou vedle Havlíčkova náměstí je v prioritách dvacáté páté….

Z akcí, u kterých víme, že budou letos realizovány, je to pokračování revitalizace sídliště u nádraží, vzniknout by měl nový chodník v Pekařově ulici, úpravou by měl projít chodník v Bezručově ulici u mateřské školy – má být částečně „pojezdný“ pro osobní auta. Opravovat se mají chodníky u Pekárny Mikula v sídlišti u nádraží a chodník v Alešově ulici. V přípravě je také chodník na náves v Mašově, tady se ale bude čekat na dotaci, ve fázi projektování je chodník z Kamence k benzince na Kyselovsku a chodník na Károvsko od kruhové křižovatky na Hruštici.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.