NA PUMPTRACKU SE PRVNÍ ZÁJEMCI SVEZOU V SRPNU

0

Projekt pumptrackového sportoviště zvítězil v participativním rozpočtu města Turnova v roce 2019. Vítězných 250 tisíc Kč ovšem nestačilo na celou realizaci. Předkladatelé projektu to nevzdali a začali shánět příspěvky od firem i obyvatel města a přilehlého regionu. V rámci sbírky se jim prostřednictvím transparentního účtu podařilo získat dalších 426.395,80 Kč a povedlo se jim oslovit i větší firmy a podnikatele z regionu, takže nakonec byla získána částka ve výši dvou milionů korun! Díky tomu vzniknou v areálu Maškovy zahrady malý i velký okruh.

Snímky z výstavby pumptrackového sportoviště byly pořízeny 15. června

Investorem je Městská sportovní Turnov s. r. o. „Zatím stavba pokračuje podle harmonogramu, hrubý profil je hotový z 80 %, na některé profily se již začal válcovat štěrk,“ přiblížil aktuální stav Jiří Veselka, jednatel Městské sportovní Turnov.
Termín dokončení počítá předběžně s polovinou července. „Pak je nutné osázet plochy okolo trávou, nechat uležet asfalt, než bude možné provést vodorovné značení – vodicí čáry, reklamy ad. Také bude areál doplněn mobiliářem,“ uzavřel Jiří Veselka. Slavnostní otevření se plánuje na srpen.

Na pumptrackovém sportovišti v těsném sousedství Maškovy zahrady vzniknou malý i velký okruh o celkové délce přes 300 metrů. Pumptracková dráha je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možný projíždět bez šlapání! Okruh je tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem svého těla nahoru a dolů. Tato asfaltová dráha je ideální pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání dovedností na jakémkoliv jízdním kole, bruslích, koloběžce ad.
Stavební práce provádí firma Dirty Parks s. r. o. z Jičína
(TvA s přispěním TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.