MICRODENT V ČESKÉ KNIZE REKORDŮ

0

Turnovská firma Microdent má nově jedno hezké prvenství, a to zápis titanového zubního implantátu do ČESKÉ KNIHY REKORDŮ. Pod názvem „Nejlehčí SPI zubní implantát držící zubní protézu“ byl registrován unikátní výrobek, který v Turnově vyfrézovali na zakázku pro slovenského zubaře MUDr. Dušana Drábika.

V týmu Microdentu pod vedením Ondřeje Kosnara vyrobili jako první v České republice a na Slovensku metodou CAD/CAM (návrh a výroba pomocí počítačového software) fixovaný subperiosteální implantát. Jedná se o zubní implantát, jenž drží zubní protézu v horní čelisti a používá se v komplikovaných případech, například při atrofii kosti. SPI implantát o hmotnosti pouhého jednoho gramu byl navrhnut pomocí 3D modelu pacientčiny horní čelisti s využitím speciálních softwarů. Slovenským stomatologem byl následně pro 65letou pacientku dotvořen ruční frézou a úspěšně voperován.

„V oblasti stomatologických výrobků jsme technologickým lídrem na trhu a poradíme si s téměř každou výzvou, což jsme dokázali i v loňském roce, kdy jsme dostali tuto netradiční zakázku. O tom, že se nám unikátní výrobek povedl, svědčí nejen zápis do České knihy rekordů, ale především fakt, že pan doktor s námi plánuje další složité případy a jeho slovenská pacientka je s novým implantátem spokojená,“ uvedl jednatel společnosti Microdent Michal Heřmánek.

Microdent LAB s. r. o. je komplexní centrum pro digitální výrobu stomatologických náhrad a zdravotních pomůcek se sídlem v Turnově. Pomocí 3D tisku nebo HSC frézování zhotovuje pro zubní laboratoře a lékaře vše od korunek a můstků až po sofistikovaná řešení na implantáty.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.