LIDL BUDE UZAVŘEN, TURNOVU HROZÍ NÁKUPNÍ KOLAPS

0

První dubnový pracovní den, v úterý 3. dubna, dojde k zásadní změně v každodenních zvyklostech obyvatel velké části Turnova a spádových obcí. Až do konce června bude totiž uzavřen supermarket Lidl. Pro koupěchtivé budou muset stačit Penny market s Billou a menší obchody ve městě. Dají se předpokládat poměrně velké fronty – od vstupu až po pokladny. Zvlášť v odpolední špičce a koncem týdne, kdy jsou lidé zvyklí dělat velké nákupy na víkend, bude třeba obrnit se trpělivostí. Spousta lidí to bude řešit odjezdem do nákupních center v Liberci či v Mladé Boleslavi.

Prodejna Lidlu projde zásadní rekonstrukcí interiérů. Opraveno a mírně rozšířeno bude i parkoviště. Dojde také na opravu opěrných zdí a na odvod vody z malých pramenišť ve stráni nad supermarketem. Od července se výrazně zvýší komfort nakupujících.

Jestli by Turnovu slušel ještě jeden supermarket, je čas od času veřejností přetřásáno. Nyní se o tom bude mluvit logicky ještě více. „V tuto chvíli nemáme informace, že by někde došlo k dohodě a na území města vznikl nový supermarket,“ uvádí starosta Turnova Tomáš Hocke. Podle něho se mluví jen o prostoru u Dioptry, kde by v budoucnu mělo vzniknout nové obchodní centrum, zatím mlčí nový vlastník Koňského trhu. Na výzvy města zatím nereaguje. „Původně jsme se měli setkat v únoru, což se nestalo, já doufám, že v průběhu jara budeme vědět víc,“ dodal starosta.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.