VEŘEJNOST A STUDENTI SE MOHOU ZAPOJIT DO DOBROVOLNICTVÍ

0

Ve čtvrtek 30. ledna poděkovali zástupci humanitární organizace ADRA studentům Střední zdravotnické školy v Turnově za jejich dobrovolnickou činnost. Studenti docházejí do sociálních a zdravotních zařízení nejen v rámci praxe, ale najdou se i tací, kteří přináší druhým úsměv, radost a přátelství i ve svém volném čase. Díky filantropicky nastavenému vedení školy a otevřenosti jednotlivých zařízení se daří propojovat mladé empatické lidi se světem seniorů, který jim na oplátku nabízí životní nadhled a zkušenosti, trpělivost a vzájemné sdílení.

Humanitární organizace ADRA získala vloni v létě od ministerstva vnitra akreditaci pro organizování dobrovolnických programů v našem kraji a chce v Turnově dobrovolnické aktivity podporovat a rozvíjet. Studenti středních škol se budou moci zapojit do „Studentského dobrovolnického klubu“, který plánuje a realizuje společné dobrovolnické akce.

Studenti z tohoto klubu mají možnost spolu vytvořit dobrou partu, zažít osobnostní a sociální rozvoj a skvělý pocit z pomoci druhým lidem. Zájemci z řad mladých mohou přijít ve středu 13. února v 15.30 hodin do klubovny Domova mládeže Střední zdravotnické školy v Turnově, ul. 28. října 1390, nebo se o akcích klubu více dozvědět na FB: Studentský dobrovolnický klub ADRA Turnov.

Dobrovolnické centrum ADRA Turnov hledá také ochotné lidi, kteří budou docházet jednou týdně na hodinu až dvě za seniory do jejich domácností a pomáhat jim tak překonávat jejich samotu. Tito dobrovolníci nenahrazují sociální služby (neprovádějí hygienu, nepodávají stravu, nenakupují), ale přinášejí krásně strávené chvíle člověku, který je pro svůj zdravotní stav upoután na lůžko.
Pokud se chceš stát takovýmto společníkem, nebo naopak potřebujete dobrovolníka pro svého blízkého, kontaktuj nás. Více o dobrovolnictví se dozvíte na www.adraturnov.cz.

Milena Čančíková, vedoucí charitativních obchodů, koordinátor dobrovolníků, milena.cancikova@adra.cz
Foto: Dalibor Zacios

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.