PO OSMI LETECH PŘICHÁZÍ SKUPINA PRANIC S NOVÝM ŘADOVÝM ALBEM (VIDEO)

0

Skupina Pranic vznikla v Turnově v roce 2005. Od té doby prošla zásadní personální proměnou. Ze zakládající sestavy zbyl jenom kapelník a z pozdější pětičlenné formace ještě hráč na dechové nástroje. Dnes tvoří skupinu čtveřice mužů. Kapelník Ondřej Halama, kytarista a zpěvák i autor většiny písní, které má kapela v repertoáru, píše písničky a zpívá již od osmdesátých let. Byl také zakládajícím členem dodnes občasně působící pražské „undergroundové“ skupiny Lidl&Velik.

Spolu s dalšími místními muzikanty připravuje v Turnově pravidelné pořady „Písničky napříč“. Flétnista a hráč na dechový kontroler, saxofon a klarinet Míťa Meier kdysi hrával také se skupinou Bohdana Mikoláška a z té doby je držitelem Porty. Dnes žije střídavě v Praze a v Maďarsku. Petr Babec, další pražský člen skupiny, hráč na kontrabas, se angažoval jako baskytarista v několika folkových kapelách (například Šantré) a dodnes působí jako baskytarista v duu „Hořký kafe“. Čtvrtým mužem je Oto Havle žijící v Kladně, který je hráčem na akordeon a poměrně čerstvým členem kapely.

Pranic má na svém kontě dvě řadová alba, „Jaký je náš svět“ (2008) a „Vánoce s Pranic“ (2009). Po osmi letech přichází kapela s novým albem „Vypněte mobily“. Deska se nahrávala v jabloneckém studiu MSNrecording v průběhu let 2016 a 2017. Na jejím vzniku se podíleli další turnovští muzikanti: bubeník Pavel Faltus, akordeonista Ondřej Zlevor a kytarista Lukáš Václavík. V této rozšířené sestavě také nové CD představí turnovským posluchačům.

Čtvrtek 8. června v 19.30 v turnovském divadle.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.