JEDLE PŘED VALDŠTEJNEM SE KÁCET NEBUDE!

1

Radní města podali žádost o pokácení jedle obrovské před mostem, který je hlavním vstupem do hradu Valdštejna. Hlavním důvodem byla skutečnost, že strom s ohledem na svou budoucí velikost byl vysazen na nevhodném místě. V dalších letech bude navíc ještě dále mohutnět, což povede ke stále menší možnosti průchodu a průjezdu na hrad. A ten je potřeba nejen pro návštěvníky, ale především pro údržbu této památky.

Proti tomuto kroku se zvedla občanská vlna nevole, před Vánoci se mj. na obranu jedle u ní sešli její zastánci, na svátky byla ozdobena. „Rada města obdržela tři žádosti spolků a jedné politické strany, abychom své rozhodnutí ještě zvážili,“ říká starosta Tomáš Hocke. Radní se nakonec přiklonili k názoru, že vše nechají na rozhodnutí příslušného orgánu státní správy, což je v tomto případě odbor životního prostředí turnovské radnice. Ten poslední lednový den rozhodl, že s pokácením jedle nesouhlasí.

„Opírali jsme se o stanovisko soudního znalce, který neshledal důvody k pokácení jedle. Rozhodnutí ještě není pravomocné, je zde ještě patnáctidenní lhůta na dovolání,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Miloslava Šípošová.

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. Zmíněnou občanskou vlnu nevole vyvolaly zejména nereálné až nepravdivé argumenty pro pokácení zmíněné jedle. Takhle „tahat za nos“ by se rada města neměla nechat! Vždyť stačí se tam zajet podívat.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.