JEDLE PŘED VALDŠTEJNEM SE KÁCET NEBUDE!

1

Radní města podali žádost o pokácení jedle obrovské před mostem, který je hlavním vstupem do hradu Valdštejna. Hlavním důvodem byla skutečnost, že strom s ohledem na svou budoucí velikost byl vysazen na nevhodném místě. V dalších letech bude navíc ještě dále mohutnět, což povede ke stále menší možnosti průchodu a průjezdu na hrad. A ten je potřeba nejen pro návštěvníky, ale především pro údržbu této památky.

Proti tomuto kroku se zvedla občanská vlna nevole, před Vánoci se mj. na obranu jedle u ní sešli její zastánci, na svátky byla ozdobena. „Rada města obdržela tři žádosti spolků a jedné politické strany, abychom své rozhodnutí ještě zvážili,“ říká starosta Tomáš Hocke. Radní se nakonec přiklonili k názoru, že vše nechají na rozhodnutí příslušného orgánu státní správy, což je v tomto případě odbor životního prostředí turnovské radnice. Ten poslední lednový den rozhodl, že s pokácením jedle nesouhlasí.

„Opírali jsme se o stanovisko soudního znalce, který neshledal důvody k pokácení jedle. Rozhodnutí ještě není pravomocné, je zde ještě patnáctidenní lhůta na dovolání,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Miloslava Šípošová.

Sdílet

Autor článku

1 komentář

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.