PORADNA DOMÁCÍHO KUTILA II. – VENKOVNÍ OMÍTKY, FASÁDNÍ NÁTĚRY

0

V tomto díle miniseriálu, který vznikl ve spolupráci s největší specializovanou prodejnou barev v Turnově, se budeme věnovat venkovním nátěrům a omítkám. Specializovanou prodejnu barev najdete v turnovské Studentské ulici v sídlišti u turnovského nádraží. Prodejní doba: Po-Pá od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin, sobota od 8 do 12 hodin. Adresa: Barvy, Studentská ulice 1727, 511 01 Turnov, tel./fax: 481 321 180, 602 364 436, e-mail: info@barvyturnov.cz , www.barvyturnov.cz .

ČÁST DRUHÁ – VENKOVNÍ OMÍTKY, FASÁDNÍ NÁTĚRY
Podle Miloše Landyše z turnovské prodejny ve Studentské ulici je omítka vizitkou práce na rekonstrukci starého nebo na výstavbě nového domu. Proto by se jí měla věnovat patřičná pozornost. „Je mi jasné, že by každý chtěl něco z vysokých nákladů stavebních prací ušetřit. Když ale mnohdy vidím, kam až to může vést a omítka, i třeba na nových domech, je už za rok za dva zašlá nebo opadává, myslím, že raději než špatnou omítku, je lepší počkat až se podaří dát dohromady větší částku na pořádnou profesionální omítku,“ uvádí Landyš s tím, že podle odborníků je jedním z nejoblíbenějších a nejkvalitnějších systém Dulux.

Před aplikací omítky je třeba vyzrálý a suchý povrch zbavit prachu a nečistot, podkladní vrstva musí být rovná, nesmí být zmrzlá a vodoodpudivá. Před nanesením omítky je třeba povrch natřít penetračním nátěrem, který sjednotí savost podkladu.

n200710261752_inz_poradna_06_07„Z doporučených výrobků je to Disperzní ušlechtilá omítka Dulux. Je ekologicky nezávadná, omyvatelná, paropropustná a stálobarevná. Velmi dobře odolává povětrnostním vlivům a bude dlouhodobě dobře reprezentovat práci řemeslníků i majitele nemovitosti,“ říká Miloš Landyš. Omítku můžete tónovat do různých barev podle vzorníku Dulux. Omítka se nanáší plastovým hladítkem odspoda nahoru. Tuto práci by asi neměl dělat úplný laik, byť šikovných kutilů je v Čechách víc než dost…


n200710261753_inz_poradna_07_07Z dalších venkovních fasádních barev a omítek je doporučena Silikonová ušlechtilá minerální omítka Dulux, na nátěry je tu špičková barva Weathershield Smooth Masonry Paint. Jedná se o emulzní fasádní barvu, jejíž složení zvyšuje odolnost proti stárnutí a také proti zasažení růstem plísní, řas, mechů a lišejníků. Barvu lze aplikovat na většinu povrchů i bez penetrace, životnost barvy je minimálně 15 let i v extrémních povětrnostních podmínkách! Barva se nanáší štětkou, válečkem nebo nástřikem.

Ceny zmíněných materiálů v prodejně Barvy, Studentská ulice 1727, Turnov:
– Disperzní ušlechtilá omítka Dulux – cena za balení 25 kg omítka + 5 kg a 20 kg penetrační a fixační nátěr – od 39 Kč/kg
– Silikonová ušlechtilá minerální omítka Dulux – cena za 1 kg – od 51 Kč
– Weathershield Smooth Masonry Paint (bílá) – cena za balení 2,5; 5 a 10 litrů – 533 Kč, 854 Kč a 1342 Kč

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.