HODNĚ ZNECHUCENÝ ROMSKÝ KRAŤAS…

0

Tak, vážení spoluobčané. Několik dní čekám a nikde nic. Na Mezinárodní den památky obětí holokaustu (27. ledna) Tomio Okamura zpochybnil v rozhovoru s paní Drtinovou (DVTV) zrůdnost pracovního a koncentračního tábora v Letech za II. světové války. Lhal, a to zcela nechutně o tom, že tábor byl neoplocený a vlastně bych se nedivila, kdyby ho rovnou přirovnal k rekreačnímu středisku ROH.

Odkaz ZDE:
https://video.aktualne.cz/dvtv/okamura-se-zemanem-si-ode-dneska-tykam-svymi-dotazy-me-uz-ni/r~f4f5546a038211e8af7dac1f6b220ee8/

Já se, vážení, nepozastavuji nad T. Okamurou. Ten už mě nemůže překvapit, ani kdyby začal nosit rajtky s vysokými botami. Je to člověk, který si ze strachu a neinformovanosti lidí udělal politický byznys. Michal Horáček to nazval komerčním nacionalismem, což mně přijde výstižné.

Z čeho jsem ale opravdu znechucená, je ignorace naší politické elity. Protože to je právě to, co se dnes a denně děje. Nikdo na zavádějící informace nereaguje, nechá je vyhnít a jede se dál.

Po něčem takovém, jen tak hozeném do veřejného prostoru, bych tedy rychle očekávala reakci prezidenta a dalších ústavních činitelů, jako třeba předsedy senátu a předsedy vlády. Nic. Nic nevadí, lže se tady a ve veřejném prostoru leží zpochybněný tábor a jeho zneuctěné oběti…

Nejsem politik, necítím se být bojovníkem za pravdu a lásku… Ale dovolím si reagovat.

Vážení, pokud vám prakticky neustálé podněcování nenávisti k jiným lidem, v případě předsedy SPD se jedná o Romy a muslimy, zdá super, ráda vás upozorním na takovou maličkost. Už to tady bylo a fakt to dopadlo špatně. Základní otázka zní: Kdo další je na řadě. Kdo bude vadit? Přitom stačí tak málo. Stejná práva, stejné povinnosti. Kdopak by to měl nastavit? Překvapení. Politici.

Čeští Romové jsou Češi. Jestli vám připadám praštěná, když píši tak samozřejmou věc, tak chvíli přemýšlejte. Skutečně je tak bereme?

Zajímavá informace, kterou by každý Čech měl vědět. Cituji: Češi mají velký památník v Lidicích pro jejich mrtvé z války. To je proto, že chtějí mít památník proti Němcům. Ale my nemáme žádný náš památník, protože nás nezabíjeli Němci. Nás zabíjeli Češi. (Eduard Čermák, syn vězňů, kteří přežili Lety.)
Jestli si někdo myslí, že hlad, ztráta svobody, vraždění dětí a rány bejkovcem bolí méně, pokud máte jinou barvu kůže, než sněhově bílou, je pitomec. A pokud k tomu poměřuje počet obětí s jinými tábory podobného charakteru, a tím zpochybňuje jejich odkaz, je ještě větší.

Zda-li vše, co jsem napsala, bude mít jen jediný efekt, a to, že tzv. minoritní občané pochopí, že ne všichni z té majoritní většiny jsou xenofobní rasisté, kteří používají historii jako toaletní papír, stačí mně to.

A na závěr? Není zas tak těžké v té záplavě informací dnes najít něco, co vás skutečně vytočí. Lži a zavádějící informace se staly nedílnou součástí ve veřejném prostoru a hledat alespoň základy pravdy evidentně bolí. Usuzuji tak podle výsledků posledních parlamentních voleb. Tak asi tak.
Bohuslava Charousková, bohuslava.charouskova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.