ALZHEIMER CENTRUM POSTUPNĚ ZAHAJUJE ČINNOST

0

Od nového roku začal fungovat Domov se zvláštním režimem (tzv. Alzheimer centrum) v ulici 5. května v Turnově. Stavba vyrostla během let 2019 a 2020 na místě po starých bytových domech.

Kvůli nepříznivému vývoji epidemiologické situace však zatím do domu nebyli nastěhováni žádní noví klienti. Prvními obyvateli se tak stalo sedm uživatelů současného domova důchodců, jejichž stav vyžadoval speciální péči nového zařízení.

„Umísťování do domova seniorů i do domova se zvláštním režimem je zatím pozastaveno. Původní plán předpokládal přijetí poloviny klientů v průběhu ledna, přičemž od ledna pracuje i první polovina nového personálu. Druhá polovina personálu nastoupí od 1. února a zařízení by mělo být doplněno o zbývající počet uživatelů,“ nastínila místostarostka Petra Houšková. Jak podotkla, kvůli pandemii se mohou termíny ještě změnit.
„Vedení Domova důchodců Pohoda vyvíjí velkou snahu, aby zařízení mohlo fungovat co nejvíce bez omezení. Snaží se o pravidelné testování uživatelů i personálu, ale vše je závislé na personální kapacitě testovacího zdravotního personálu, což je čím dál tím více náročnější, a na proměnlivém počtu zaměstnanců, kteří jsou v karanténě,“ vysvětlila stávající těžkou situaci Petra Houšková.

Alzheimer centrum disponuje kapacitou 24 lůžek a objekt je určený pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu stařecké demence a ostatních typů demencí a osoby s chronickým duševním onemocněním a poruchou centrálního nervového systému.
Zhotovitelem stavby byla firma MBQ s. r. o., vnitřní vybavení zajistila firma Linet s. r. o. Celkové náklady na stavbu byly 44.313.716,29 Kč s DPH, dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (program č. 01331- Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb) činila 31.049.568 Kč, ze zdrojů města bylo poskytnuto 13.264.148,29 s DPH.

(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.