ZIMÁK LUDVÍKA KOŠKA UŽ JE V PLNÉ POHOTOVOSTI

0

Po „suché“ letní přípravě a rozbruslení v Liberci se hráči HC Turnov 1931 přesunuli na svůj domovský zimní stadion v srdci Českého ráje, aby se řádně připravili na nový mistrovský ročník krajské ligy mužů (KLM). Za sebou už mají první přípravný, a také vítězný zápas, přičemž se v kádru objevilo hned několik nových jmen.

Loňský ročník nebyl ze známých důvodů dohrán, takže se ani neuděloval titul krajského mistra. V „utnuté“ tabulce patřilo turnovským hokejistům 4. místo. Důležitou informací „hluchého“ období tak byl především fakt, že členové správní rady HC Turnov 1931 Vladimír Jágr a Libor Šlechta na červnové krajské konferenci v Liberci obhájili své významné posty ve vedení hokejového kraje. Turnovský předseda V. Jágr je předsedou dozorčí rady KVV ČSLH Libereckého kraje a jeho místopředseda L. Šlechta i nadále šéfuje STK. „Letošní soutěž mužů už je připravena. Počet účastníků krajské ligy zůstává stejný jako v loňské sezoně a model soutěže se vrací k tradičnímu čtyřkolovému systému,“ předesílá muž na dvou židlích.

KLM tak bude mít v následující sezoně 28 kol. Každý tým odehraje v základní části 24 utkání. Po skončení základní části bude následovat play-off v pořadí semifinále a finále. Utkání play-off se budou hrát na tři vítězná utkání a utkání o třetí místo se naopak hrát nebude, takže na třetím místě skončí lépe umístěný poražený semifinalista po základní části.

V pátek 21. srpna nastoupili turnovští hráči k prvnímu přípravnému utkání proti B-týmu Mladé Boleslavi. „Od začátku se hrál poměrně svižný a pohledný hokej, který se divákům v pátečním horkém večeru musel líbit,“ popsal za HCT 1931 Martin Volf. Jak vidno ze zápasových statistik, v kleci se dařilo hrdinovi z Jičína Dominiku Březnovi, a ve hře zase Danielu Maděrovi. Ten si jako první otevřel (pod)zimní střelecký účet, aby poté vypracovával další gólovky pro své spoluhráče. Hattrickem se blýsknul Kysela.

* HC Turnov 1931 – BK Mladá Boleslav B 8:3 (2:1, 3:0, 3:2). Branky 1. Maděra, 17. Kysela (Knap, Maděra), 25. Vondráček (Maděra), 29. Vondráček (Zákoutský Jiří, Švík), 37. Kysela (Maděra, Vašek), 42. Kysela (Knap), 51. Knap (Kysela), 60. Suska (Švík, Vašek) – 15. Christov (Trégl, Protivný), 42. Mareš (Kadeřábek), 51. Trégl (Uřídil), vyloučení 3:5, využití 2:0, v oslabení 0:0, zásahy brankářů 26:25, rozhodčí: Kaňkovský – Grundler, Serbus, diváků 80. Sestava: Března – Duda, Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Vašek – Knap, Maděra, Kysela, Mizerík, Švík, Vondráček, Suska, Verner, Hanuš, Medek.

Změny v červeno-bílo-černém hráčském kádru, který trénuje dvakrát týdně, jsou neodmyslitelnou součástí dění všech sportovních klubů, a tak asi zasvěceným příznivcům z turnovských fans neunikla nová jména v sestavě. „Vzhledem k našemu nabitému kádru uspěli na zkouškách ve Frýdlantě bratři Šimůnkové, na vlastní žádost dal studiu přednost Hujer a Kotyza to zatím zkouší v béčku Benátek. Naopak v našem dresu se už představili Dan Knap z Lomnice, junior Ondra Medek, Tomáš Verner z Jablonce a Martin Vašek z Liberce, který má mezinárodní zkušenosti z nižších soutěží Švédska a Švýcarska. Samozřejmě rádi bychom byli za další působení Mizeríka či Miškovského, ale definitiva padne až uzavřením soupisky před startem KLM,“ přibližuje aktuální situaci v klubu z pozice jednoho z trenérů Libor Šlechta. Podle něj jsou v jednání ještě přípravné mače s Benátkami B a HC Smíchov 1913, které by hlavnímu turnovskému kouči Jiřímu Slabému také mohly ještě leccos napovědět.

Závěrem jenom připomeňme, že krajská hokejová liga startuje v neděli 20. září, kdy Turnov odjíždí do Liberce k duelu se Slavojem. O týden později jej čeká Varnsdorf a na domácím ledě se před tradičním derby v Lomnici objeví až ve svátečním pondělku 28. září, kdy bude od 17.00 hodin hostit hokejisty z České Lípy. Jak vysoké každoroční ambice naši lvi v sezoně potvrdí, můžete sledovat buď naživo nebo na stránkách TvA.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.