ČERVNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Předprázdninový měsíc je velmi bohatý na akce všeho druhu. Maloskalská noc, Slavnosti piva Skalák, Festival na Jizeře, Kozafest, Dětský den se Žlutou ponorkou, Noc kostelů, řezbářské sympózium na Dlaskově statku, vzpomínka na filozofa Patočku, 50 let AMK Vyskeř, výjimečný projekt kapely Nothingham v husitském kostele, tradiční přehlídka Funkin‘ Turnov. Červen bude stát zato!

* CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, z. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, nebo na tel. 775 964 312. Zajímavosti z červnové nabídky viz internetové stránky.

Nabídka na každý den:

Čtvrtek 1. června
* JAN PATOČKA. Komponovaný pořad o turnovském rodákovi, profesoru Janu Patočkovi, obránci lidských práv a filozofovi ke 110. výročí jeho narození. Určeno pro návštěvníky Klubu aktivních seniorů a další zájemce z řad veřejnosti. Pořadem provázejí Eva Kordová a Karel Šírek. Penzion Žižkova od 14.00 hodin.
* STŘÍPKY Z RÁJE – MULTIŽÁNROVÝ DEN V DIVADLE. V rámci Mezinárodního dne dětí a slavnostního vyhlášení celonárodní literární soutěže Střípky z Ráje připravila Městská knihovna A. Marka multižánrovou kulturní akci v turnovském divadle. Na pódiu se představí divadelní soubor Rendez-vous, dětský pěvecký sbor Carmina Turnov a také turnovská rocková kapela Snap Call, která akci zakončí svým akustickým koncertem. Během této akce propojíme divadlo, hudbu i literaturu. Také bude pokřtěn sborník literárních prací Střípky z Ráje. Navíc záštitu na slavnostním vyhlášení literární soutěže Střípky z Ráje převzal spisovatel a básník Jiří Žáček.
Program:
17.00 zahájení
17.10 divadelní soubor Rendez-vous
18.00 Carmina
19.00 vyhlášení výsledků soutěže Střípky z Ráje
20.30 Snap Call
Další informace najdete na:
https://www.facebook.com/events/1914829325421168/
http://www.kcturnov.cz/stripky-z-raje-multizanrovy-den-v-divadle
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Další z příjemných soutěžních podvečerů v kavárně KUS. Jedná se o zábavnou vědomostní soutěž, v níž dvou- až čtyřčlenné týmy v pěti kolech odpovídají celkem na padesát pět otázek. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup volný.

Pátek 2. a sobota 3. června
* PO STOPÁCH SEDLÁKA JOSEFA DLASKA ANEB JAK ŽILI NAŠI PŘEDKOVÉ. Nejen pro členy čtenářského klubu Turnovský Granátek, ale i pro další zájemce z řad dětí je připraven program a nocování na Dlaskové statku v Dolánkách. Přespí se ve světnici statku a bude se číst až do pozdních nočních hodin. Tuto akci pořádá městská knihovna ve spolupráci s Muzeem Českého ráje Turnov. V pátek od 16.30 hodin do soboty 10.00 hodin, Dlaskův statek.

Sobota 3. června
* HRAD VALDŠTEJN: Dětský soubor historického šermu Corvus Mortem při turnovském středisku Žlutá ponorka předvede v rámci prohlídek hradu ukázky svého šermířského umění.
* MALOSKALSKÁ NOC 2017, RODINNÝ HUDEBNÍ FESTIVAL V ČESKÉM RÁJI, 5. ročník. Celodenní program začíná Dnem se Žlutou plovárnou od 9.00 hodin (soutěže, neckyáda…). V hudební části vystoupí: Swingová prťata ze Železného Brodu, Sebastian, Paulie Garand, Mirai, Lenny, Janek Ledecký, Walda Gang a nejlepší český revival Michala Davida, turnovský rodák Honza Bartoš.

Na Maloskalské noci vystoupí také Janek Ledecký

Neděle 4. června
* PUTOVÁNÍ ZA ROTŠTEJNSKÝM POKLADEM. Pohádkové prohlídky hradu s Luciperem a Bludičkou od 10.00 do 16.00 hodin. V 11.30 hodin slavnostní otevření hradu pro sluchově postižené. Putování za geologickými poklady, výstava vybraných plyšových medvídků.
* FESTIVAL NA JIZEŘE: POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ. Prvním představením Festivalu na Jizeře bude divadelní hra se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným, kteří na počátku června rozesmějí letní kino komedií Neila Simona. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře… Festival na Jizeře, letní kino Turnov, vstupné v předprodeji 370 Kč / na místě 430 Kč.

Úterý 6. června
* VEČER NA SBOŘE: AŤ OTEVŘOU SE VŠECHNY KVĚTY. Komponovaný pořad ze španělské a Španělskem inspirované hudby a poezie. Recitace Zdeněk Rakušan, hudební doprovod na kytaru Karel Jiroš. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 19.00 hodin.

Čtvrtek 8. června
* ARCHITEKTURA BAROKA V NAŠEM REGIONU. V rámci celostátního projektu Rok baroka, seznámí zájemce o toto téma, historik PhDr. Jiří Sajbt s architekturou období baroka v regionu Českého ráje. Pořádá Knihovna A. Marka. Klub aktivní senior, penzion Žižkova od 14.00 hodin. Pořad bude zopakován ve stejnou dobu 19. června v penzionu Výšinka a 21. června v DD Pohoda.
* PÍSNIČKY NAPŘÍČ SE SKUPINOU PRANIC. Po osmi letech přichází domácí skupina Pranic s novým, třetím řadovým albem. Po deskách Jaký je náš svět (2008) a Vánoce s Pranic (2009) představí album Vypněte mobily. Na jeho vzniku se podíleli další turnovští muzikanti, kteří nebudou v městském divadle chybět: bubeník Pavel Faltus, akordeonista Ondřej Zlevor a kytarista Lukáš Václavík. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč.

Pátek 9. června
* KOZAFEST, 10. ročník rockového festivalu. Areál u Zrcadlové kozy od 15.00 hodin, vstup volný. Vystoupí kapely: Tixtide, Rain, Hallodrn, Piranha, Anarchia, Silent Session, Doctor Triceratops, Snap call, Hitfaker a All Friends Dead.
* NOC KOSTELŮ – KAPLE SV. JANA NEPOMUCKÉHO NA VALDŠTEJNĚ. Hrad Valdštejn se opět zapojuje do celorepublikové Noci kostelů. Při této příležitosti budou mít zájemci možnost zúčastnit se kulturního programu tvořeného varhanním koncertem Radka Rejška a vystoupením vokálně-instrumentálního souboru Fragium 16, který zahraje duchovní i světské barokní písně. Součástí bude rovněž povídání o historii kaple a mimořádná prohlídka podstřešního prostoru, jenž prošel během loňského a letošního roku náročnou rekonstrukcí. Začátek v 19.00 hodin.
* NOC KOSTELŮ v kostele sv. Vavřince v Tatobitech od 19.00 hodin.
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: NOC KOSTELŮ A KAPLÍ. Při příležitosti Noci kostelů a kaplí bude odhalen zámecký poklad, který se většinu roku ukrývá v trezoru u pracovny hraběte Mikuláše Vladimíra. Od 20.00 do 22.00 hod. Vstupné 120 Kč.

Sobota 10. června
* FESTIVAL BEZ PLOTŮ KUROVODICE. Areál Domova pod skalami Kurovodice od 13.00 hodin. Vystoupí: Ruda Hancvencl, Těla, Waldovy Matušky, Přehmat, Tres Udos, Šoumen a také kurovodičtí umělci.
* DĚTSKÝ DEN S PONORKOU 2017. Zveme na tradiční akci Žluté ponorky Turnov. Díky spolupráci s partnery a spolupracujícími organizacemi se můžete těšit na aktivní program pro celou rodinu – od nejmenších po teenagery i dospělé. Nebude chybět dostatek občerstvení s posezením na lavičkách či přímo na louce a nafukovací atrakce všeho druhu. VSTUP ZDARMA. Park u letního kina v Turnově od 14.00 do 18.00 hodin.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: Zahajovací koncert 62. ročníku festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. Účinkují: Tereza Mátlová – soprán, Šárka Csölle Knížetová – klavírní doprovod. Jednotné vstupné 150 Kč. Od 18.00 hodin v zámecké galerii.

Pozvánka na největší akci pro děti v regionu

Pondělí 12. června
* VYSTOUPENÍ PĚVECKÝCH SBORŮ ZUŠ TURNOV: KARMÍNEK pod vedením Jindřicha Bady, TURNOVÁČEK pod vedením Daniely Nechutné a Ladislavy Grundové a CARMINA pod vedením Martina Hyblera. Sál SUPŠ Turnov ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 14. června
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Čítárna knihovny A. Marka, oddělení dospělých, začátek v 18.00 hodin.
* 62. ROČNÍK HUDEBNÍHO FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV: Zahajovací koncert Interpretační hudební dílny mladých – DPS Iuventus, gaude! Kostel Narození Panny Marie v Turnově, začátek v 19.30 hodin.

Středa 14. až sobota 17. června
* DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH: ŘEZBÁŘSKÉ SYMPOZIUM – Setkání řezbářů na Dlaskově statku v Dolánkách, 22. ročník. Pod širým nebem v areálu dvora bude prezentovat svoji tvorbu přes dvacet umělců. Jednotliví autoři představí v zahradě Dlaskova statku i svá díla, která přivezou s sebou. Účastníky setkání jsou většinou amatéři všech věkových kategorií. Duší turnovského řezbářského symposia byl od jeho začátků Karel Hajn. Byl to právě on, kdo poprvé před 22 lety pozval společně s turnovským muzeem na Dlaskův statek své kolegy a kamarády, aby tu strávili necelý týden a vytvořili jednu velkou řezbářskou dílnu. Jeho kolegové si tak připomínají i jeho památku.

Čtvrtek 15. června
* NA VLNĚ VLNY. Prezentační výstava zpracovatelů vlny. Výstava představí zpracovatele jedinečných surovin, které ovce poskytují. Prezentovány budou často velmi unikátní výrobky spolu s tradičními i moderní pracovními postupy zpracování ovčí vlny. Vernisáž výstavy ve výstavním sále Muzea Českého ráje od 17.00 hod. Výstava potrvá do 10. září.

Jan Patočka, čestný občan Turnova

* ŽIVOT JANA PATOČKY OSLAVÍ VZPOMÍNKOVÝ VEČER. Jan Patočka byl jedním z nejvýznamnějších českých filozofů 20. století. Na počest 110. výročí narození a zároveň 40. výročí úmrtí Jana Patočky město Turnov připravilo vzpomínkový večer k uctění jeho života, myšlenek a odkazu dalším generacím. Slavnostní večer zahájí světová premiéra hudební skladby IN MEMORIAM Jan Patočka, op. 40, kterou složil další turnovský rodák a držitel „Ceny obce“ Martin Hybler. V další části večera proběhne panelová diskuze o osobnosti Jana Patočky za účasti filozofů a signatářů Charty 77 Daniela Kroupy a Martina Palouše. Účastnit se bude také historik Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek. Na závěr zazní symfonie Péterise Vaskse Hlasy, kterou pod taktovkou Petera Vrábela zahraje orchestr Berg. V symfonii o třech větách se sólově představí Jana Kubánková. Večerem bude provázet Ondřej Halama. Program je pro účastníky zdarma a vstupenky je možné vyzvedávat na recepci Kulturního centra Střelnice v Markově ulici nejpozději do 10. června. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin.

Pátek 16. června
* MUZEJNÍ NOC V MUZEU A ŘEZBÁŘSKÁ MUZEJNÍ NOC NA DLASKOVĚ STATKU. Na Dlaskově statku je připravena řezbářská a výtvarná dílna pro veřejnost a další zážitkový program. Povídání o stromech s řezbářkou Ivetou Sádeckou (17.00 – 19.00 hod.), pohádkové představení s loutkami ze dřeva (18.00 hod.), o hudební doprovod akce se postará skupina Bodlák (20.00 – 21.30 hod.), formou promítání fotografií budou připomenuty uplynulé ročníky sympozií. Návštěvníci si vyzkouší práci na soustruhu poháněném šlapacím kolem ad.
Program muzejní noci na Dlaskově statku bude propojen s muzejní nocí v turnovském muzeu, kde proběhnou komentované prohlídky mineralogické expozice a mineralogické animační programy pro děti (otevřeno 17.00 – 23.00 hod.). Od Dlaskova statku do Turnova k muzeu se aktivní návštěvníci mohou dopravit koloběžkami.
Program muzejních nocí bude zásadním způsobem dotvářet nabídka turnovské hvězdárny, která bude v pátek večer také otevřena veřejnosti. Své expozice ve večerních hodinách otevře také Dům přírody v Dolánkách u Turnova.

Sobota 17. června
* BLEŠÁK v Pelešanech. Akce bude probíhat na hřišti u silnice k Valdštejnu od 8.30 do 12.00 hodin. Můžete zde nabídnout nebo koupit věci z půdy, garáže, domova, sklepa apod. Vstup i prodejní místo 3×3 m ZDARMA. Rezervace místa a další informace – bazar.pelesany@seznam.cz. Občerstvení zajištěno. Akce není určena pro stánkaře a trhovce. Pořádá SDH Pelešany.
* 50 LET AUTOMOTOKLUBU VYSKEŘ. Oslavy výročí. Program:
10.00 – zahájení výstavy k 50 letům klubu a výstava fotografií Lubomíra Novosáda – sál obecního úřadu
11.00 – zahájení výstavy aut a motocyklů
13.00 – slavnostní zahájení oslav výročí v parku, poděkování zakládajícím členům, na dětském hřišti program pro děti
13.30 – 16.00 spanilé jízdy aut a motocyklů po trase legendárních závodů do vrchu
16.00 – hudba Český ráj
18.00 – Waldovy Matušky
20.00 – skupina Prorock
Více na: www.amkvysker.webnode.cz.

Program slavností

* 20. SLAVNOSTI PIVA SKALÁK. Začátek v areál Pivovaru Rohozec ve 13.00 hodin, doporučené vstupné. V nabídce všechny druhy piv a rohozeckých limonád. Čepovat se bude také nové pivo Prométheus. Vystoupí: Michal David revival, Keks, Lucie revival, Realita rock, Soumrak band a Kern. Soutěže, odvoz autobusem, závěrečný ohňostroj. Viz www.pivorohozec.cz.
* 62. ROČNÍK HUDEBNÍHO FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV. Závěrečný koncert Interpretační hudební dílny mladých. Městské divadlo Turnov, začátek v 18.00 hodin.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: LA BRICE DE FRANCE. Účinkují: Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek – loutna. Koncert je zaměřen na francouzskou hudbu různých stylových epoch (D. Gaultier, J. Ph. Rameau, R. Ballard, C. Debussy). Jednotné vstupné 150 Kč. Od 18.00 hodin v zámecké oranžérii.

Středa 21. června
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Koncert smyčcového orchestru ZUŠ Turnov pod vedením Šárky Košťálové. Začátek v 16.30 hodin.

Čtvrtek 22. června
* JÁNSKÝ JARMARK. Stánky s ručními výrobky, kavárna, dílny pro rodiče s dětmi, hudební vystoupení ad. Waldorfská MŠ Turnov v Hruborohozecké ulici od 15.00 hodin.
* HOROLEZECKÁ FOTOGRAFIE 2. Výstava fotografií s horolezeckou tematikou je připravena ve spolupráci s mnoha horolezci-fotografy z obou stran česko-německé hranice, kteří podnikají své lezecké výpravy buď v Českém ráji, nebo v Sasku v okolí Bad Schandau. Výstava navazuje na stejně pojatou prezentací horolezců-fotografů, která se v turnovském muzeu za značného zájmu konala v roce 2013, na samotném začátku přípravy projektu horolezecké expozice. Výstavní sál muzea, výstava potrvá do 10. září.
* KONCERT STUDENTŮ JEŽKOVY KONZERVATOŘE. Synagoga Turnov v Krajířově ulici od 17.00 hodin. Synagoga je v červnu otevřená denně kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.
* PÁNOVÉ, KONČÍME aneb závěr jazzové sezony 2017. Turnovská Bohéma zve na ojedinělou akci, na které se představí široká turnovská jazzová scéna. Vystoupí: Big Band ZUŠ Turnov, Mackie Messer Band, Duo dim, Duo BigBand, Dědové a jejich Marie, Lédl Jazz Q + Jiří Hlava. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné 100 Kč.

Pátek 23. června

Hana Zagorová

* FESTIVAL NA JIZEŘE: HANA ZAGOROVÁ A PETR REZEK. Neustále vyprodané sály jsou zárukou skvělého kulturně hudebního zážitku. Čekají vás hity Petra Rezka, největší hity Hany Zagorové i jejich společné duety. Letní kino Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 450 Kč, na místě 550 Kč.

Sobota 24. června
* MÍSTNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A DRŮBEŽE, spojená s prodejem kuřic. Chovatelská hala u zastávky ČD Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. „Štěstí“ i s živými zvířaty. Pořádá ZO ČSCH Turnov 1.
* BURZA sběratelů. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hod. burzu sběratelů pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* BARVENÍ VLNY PŘÍRODNÍMI BARVIVY – WORKSHOP S HANOU KRISTEL. Doprovodný program k výstavám Ovce, moje ovce a Na vlně vlny. Kamenářský dům od 10.00 do 16.00 hod. Rezervace na tel. 736 145 354.
* NOTHINGHAM A HOSTÉ. Turnovská skupina vloni oslavila dvacet let své činnosti. Nyní se vrací na koncertní pódia s netradičním hudebním projektem rockového oratoria Jan Křtitel. Přijďte si poslechnout neobvyklé hudební dílo o šesti větách inspirované známým příběhem z doby počátku křesťanství, které kapela premiérově připravila ve spolupráci s turnovskou Církví československou husitskou a dalšími hudebními hosty. Nothingham vystoupí ve složení Petr Tesař (bicí), Marek Boňko (klávesy), Jan Bouzek (kytara) a Pavel Mlejnek (baskytara). Jako hosté se představí ThMgr. Oldřich Bezděčík (recitativ), Kristýna Anežka Poláková (vokály), Daniela Kvapilová, Kateřina Sulková a Anna Šteklová (pozouny). Projekt Jan Křtitel, Sbor Církve československé husitské Turnov (Husův sbor) od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 70 Kč, na místě 90 Kč.

Mimořádná pozvánka, něco podobného tady ještě nikdy nebylo!

Sobota 24. a neděle 25. června
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: VÍKEND NA STŘEDOVĚKÉM HRADĚ. Dny naplněné divadelními vystoupeními, šermem, dobovou hudbou a tancem, sokolnickými ukázkami, lukostřelbou, v předhradí bude jarmark. Od 10.00 do 17.00 hodin.

Pondělí 26. až pátek 30. června
* PODVEČERY V RYTMU IRSKÝCH TANCŮ. Než se rozutečeme vstříc letním radovánkám, zpříjemníme si letní podvečery irským tancem ve Žluté ponorce. Přijďte se sami nebo společně s vašimi dětmi, partnery, kamarádkami či přáteli naučit irské tance. V páteční podvečer nám k tanci bude hrát hudební skupina GOBLIN. Určeno pro starší 10 let, kurzovné pro dospělé 500 Kč, děti a mládež 250 Kč při přihlášení a platbě do 23. 6. 2017. V den akce: dospělí 600 Kč, děti a mládež 350 Kč. Taneční sál ve Žluté ponorce vždy od 17.00 do 19.00 hodin.

Úterý 27. června
* ČTENÁŘSKÝ KLUB ANEB POVÍDÁNÍ O KNIHÁCH, tentokrát na téma „Moje oblíbené Sci-fi a Fantasy“. Čítárna knihovny A. Marka, oddělení pro dospělé, začátek v 18.00 hodin.

Čtvrtek 29. června
* KONCERT ABSOLVENTŮ ZUŠ. Koncertní sál ZUŠ na náměstí Českého ráje od 18.00 hodin.

Pátek 30. června

Debbi

* FUNKIN‘ TURNOV. Zpěvačka Debbi přijede do Turnova června představit své zbrusu nové album Break, které vyšlo na začátku května pod taktovkou producenta Dušana Neuwertha. Vystoupením české popové divy s německými kořeny vyvrcholí letošní ročník jediného festivalu v České republice, který se zaměřuje na funk, soul a příbuzné žánry. Kromě ní dramaturgové a organizátoři rekrutující se z turnovské kapely Funk Corporation vybrali i další interprety, kteří nenechají spočinout nikoho, kdo má rád hybnou taneční muziku. Na své si přijdou milovníci syntezátorů, které nechá rozeznít pražská electro-soulová trojice Blastersex v čele s Marianou Wesley. Po letech opět do Turnova zavítá i charismatická pětice Hitfakers v čele s bratry Alfonsem a Eusebiem Llupiovými, kteří se hrdě hlásí ke svým albánským kořenům. Nedílnou součástí festivalu tvoří také vystoupení domovské a pořadatelské kapely Funk Corporation, jedné z mála českých kapel hrající funk v plném obsazení klasického soulového bandu včetně kompletní dechové sekce. Divokou kartu pak organizátoři festivalu přisoudili mladé kapele The Peanuts, která pořadatele zaujala na nedávném festivalu studentů turnovského gymnázia Kafáč 2017. Hudební festival, prostranství před KC Střelnice od 18.00 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč.

Sobota 1. července
* 39. ROČNÍK PŘEHLÍDKY DECHOVÝCH HUDEB VE VŠENI. Areál Kopanina od 14.00 hodin. Účinkují: Dechová hudba Turnovanka, kapelník Jindřich Bada, Bigband ZUŠ Turnov, kapelník Václav Sajbt, Dechová hudba Český ráj Všeň, kapelník Jaroslav Raulin, Dechová hudba Javorka, kapelník Josef Záveský, Taneční soubor Bábrdlinky, Kurovodice. Konferuje Roman Korolevyč.
* KRIS KRISTOFFERSON – koncert žijící legendy americké country music. I kdyby vám country neříkalo téměř nic, čtyři jména by si měl zapamatovat každý: Willie Nelson, Waylon Jennings, Johnny Cash a Kris Kristofferson. Tahle čtveřice, která několikrát vystupovala i společně, patří mezi absolutní legendy svého žánru. Dva z nich už si naživo bohužel neposlechnete, ale vynechat koncert Krise Kristoffersona by byla velká chyba! Areálu zámecké zahrady na Sychrově od 19.00 hodin. Předkapela: Druhá tráva s Robertem Křesťanem.

Sobota 1. až neděle 9. července
* HUDEBNÍ FESTIVAL a LETNÍ HUDEBNÍ KURZY B. MARTINŮ a L. JANÁČKA – TURNOV 2017. 27. ročník (v Turnově 12. ročník) festivalu a letních interpretačních kurzů proběhne v Základní umělecké škole.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.