BENÁTSKÁ! 2022: PŘÍBĚHY

0

Pán v pokročilém věku s nápisem Black Sabbath na tričku, žena kolem padesátky s trikem Motörhead a mezi nimi muž středního věku s The Beatles. Pravda – spousta lidí má na sobě trička svých oblíbenců, třeba ta s již legendárním Vláďou Šafránkem z Walda Gangu, hodně jich je s Divokým Billem či Škworem.

Starší paní s pánem jdoucím o holi. Paní pak na sluníčku nasadí na hlavu háčkovaný kytičkovaný klobouček. Mladá rodinka jako z posledního vydání módního časopisu – všichni čtyři ve značkovém oblečení, opálení, dokonale vypadající děti, které způsobně čekají, až jim rodiče koupí colu. Dvojice padesátníků. Ona vysoké boty, sytě černé obarvené dlouhé vlasy, síťovina, zavírací špendlíky, kožené náramky na rukou, on by mohl vybírat oblečení punkovým kapelám. Usměvaví, milí, při žádosti o fotku rádi zapózují. Odpočívající návštěvníci rozvalení na lehátkách či velkých pytlích. Mladá výčepní místo roztáčení piva do půllitru „paří“ před pípou a naznačuje, že má v ruce elektrickou kytaru. Paní krájející cibuli v rodinném stánku s gulášem a klobásami. Je od Holic a jezdí pomáhat příbuzným na různé akce. Hendikepovaný mladík na vozíku jedoucí na koncert (pro ně je tam připravena speciální plošina, aby dobře viděli – skvělý nápad!). Hostesky nabízející dring staré paní, co zrovna telefonuje s vnukem, maminka spolumajitele Benátské dr. Pečeného v hledišti. Podobu nezapřou.
Aleš Brichta – smutný příběh. Šedesátník Vilda Čok plný energie, skvělá Vypsaná Fixa. Kapela Traktor – je vidět, že na sobě hodně „makají“ – před pár lety o nich nikdo nevěděl, dnes mají vymyšlenou kompletní pódiovou show včetně kostýmů. A kontrast k tomu: Divokej Bill si na nic nehraje. Chrlí jednu píseň za druhou, strhující. Refrény zpívá tisícihlavý dav. Zpívají i ti, kteří jejich písně neznají. Takových je ale v hledišti málo. A když v závěru si Vašek Bláha a spol na jeviště přivedou své malé děti a všichni unisono dají Rozárku, to je svět zase o něco krásnější…
A kolik že mohlo být fanynce v první řadě pod pódiem při koncertu metalových Škworů? Sedmdesát?
Neskutečný je divácký záběr festivalu!

Tak to je jen malá ochutnávka pátečního (29. července) programu největšího hudebního festivalu Benátská! 2022 v Libereckém kraji. Od čtvrtka do neděle do areálu v libereckém Vesci zavítalo na 35 tisíc lidí. Je fakt, že páteční večer to bylo opravdu náročné, když jste se chtěli někam rychle přemístit, nebo využít některé „pouťové“ atrakce, protože Benátská je prostě Benátská, a i tohle sem patří… „Obrovská podpora fanoušků nás ještě víc nakopla a už během festivalu jsme začali vymýšlet velká překvapení pro příští ročník. Co považuji za skoro neuvěřitelné je, že si spousta lidí už teď rezervovala vstupenky na 29. Benátskou!. Vrátili jsme se v plné síle a věříme, že už nám ho nic nezhatí a že naopak bude ještě lepší než ten letošní,“ shrnul v médiích ředitel festivalu Pavel Mikez.

Benátská! 2022, Liberec, 29. července

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.