WILD WOMEN SE CHYSTAJÍ NA KLUKY!

0

* DÍVČÍ KOPANÁ / Po Cyrilo-metodějském turnaji na Bukovině se po krátké prázdninové přestávce začaly na novou sezonu připravovat také juniorky FK Přepeře. Ty prozatím působí v semilském azylu, a pravidelnou soutěž budou hrát na Jičínsku, kde jsou přihlášeny v okresním přeboru žáků. Vedle osmi tréninkových jednotek absolvovaly krom již zmíněného ještě další dva turnaje.

Tím prvním byl o posledním červencovém víkendu dvoudenní mezinárodní SUMMER CUP 2017 v Jehnědí na Ústeckoorlicku. „Vzhledem k tomu, že šlo o turnaj žen, naše holky ve svém věku sbíraly hlavně zkušenosti, protože konkurence byla obrovská. Vedle pardubických a královéhradeckých ligistek byly favoritkami hráčky z Jekatěrinburku, které tuto roli svým vítězstvím nakonec potvrdily. V našem případě musíme být prozatím spokojeni alespoň s některými pasážemi hry, v každém případě si zúčastněné holky užily hlavně celkovou atmosféru, a to i mimo hřiště,“ přiblížila trenérka Dagmar Kašíková.

Ta se spolu s ostatními členy realizačního týmu musí potýkat s prázdninovou docházkou hráček, protože řada z nich je mimo město. Nicméně tým, které táhne zdravé jádro Jenifer Dagmar Špidlenová, Natálie Matěchová, Sára Mihálová a Zuzana Žigová, funguje a podle slov trenérky se neustále lepší. Ostrou prověrkou na „ligu“ byl VISTA CUP 2017, v němž přepeřské Wild Women v sestavě 1+7 změřily síly s mladšími žáky regionu a Královéhradecka. Také tady šlo pouze o ověření si jejich připravenosti před mistrovskou soutěží. „Na takový zápas s Jičínem se už dalo koukat, a až se zapojí všechny dívky a dotáhneme rozdělané přestupy, s jistým potenciálem k postupnému plnění našich cílů můžeme počítat,“ věří semilská koučka nově se tvořícího kolektivu.

Protože vyhlídnutá šikovná dvojčata K. a T. Holcovy z Robous vyfoukla Přepeřům hradecká Slávie, Anna Škodová se rozhodla zůstat v Mírové p. Koz., a Martinu Ledenejovou neuvolní turnovský FK, klíčovou postavou pro podzim bude zřejmě gólmanka Eliška Živělová, o jejíž příchod se usiluje. Ta má již dostatek zkušeností ze svého ligového působení v Jablonci a Mnichově Hradišti. Odtud spolu s ní přicházejí také Lucka Ničová a Pavlína Förstrová. Souhlas s přestupem dala hvězda zaniklých turnovských WW Franziska Pradella, z FK Turnov přišla na přestup také Kristýna Vrbová, která spolu s Vanessou Vondráčkovou, už nakoukly do ženského fotbalu. Z Jablonce byla získána Bára Burešová a dalšími členkami kádru jsou univerzální Adéla Novotná, Tereza Hoďáková, Sára Šimánková, Karolína Vaněčková a Jana Farbárová. Zájem projevily a s týmem trénují Vanessa Horváthová, Jaruška Bucková, Natálie Dolenská a Simona Židů.

Křest ohněm si přepeřské juniorky odbudou v neděli 3. září, kdy budou ve dvojutkání na hřišti v Semilech od 9.00 hodin hostit chlapecké celky Chomutic a Sobotky. V dalších kolech pak na ně čekají ještě Robousy, Kopidlno, Libáň, Milíčeves, Valdice, Nová Ves A i B, Košťálov a Železnice. Do 22. října tedy poměrně slušná porce 17 zápasů.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.