VOLEJBALOVO „ORIENŤÁCKÉ“ SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ

0

Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vstupují do třetí sezony v 1. volejbalové lize. Je to na další historický zápis do zdejší sportovní kroniky. Úspěšný tým již od juniorů pokračuje dál v kategorii dospělých ve velkém stylu. V 1. lize mu patřily zatím vždy souboje o přední pozice, na volejbalové mapě republiky je díky němu Turnov vidět. A vidět jsou také turnovští orientační běžci, kteří na konci srpna uspořádali další ročník úspěšných Pěkných prázdnin v Českém ráji.

VOLEJBAL
Po loňské sezoně, kdy Turnovští skončili v druhé nejvyšší soutěži v republice na konečném 7. místě, vstupují hráči TJ Zikuda Turnov do své třetí prvoligové sezony. Stejně jako v předešlých dvou ročnících 1. ligy bude hlavním cílem mužského „áčka“ především udržení soutěže, ale zároveň bude snahou turnovských volejbalistů získat co nejlepší postavení v tabulce po základní části a tím lepší pozici pro play-off. 
Po skončení sezony a pár týdnech volna, kdy se hráči dávali zdravotně do pořádku, zahájil tým fyzickou přípravu, v rámci které absolvoval tradiční turnaj ve východočeské Dřevěnici. Po kvalitním výkonu se dokázali turnovští hráči probojovat až do finále kategorie ELITE, kde podlehli extraligovému týmu ČZU Praha. Za zmínku stojí také vítězství v otevřeném turnaji v rámci druhého dřevěnického víkendu. V této fázi nešlo až tak o samotné výsledky, ale především o to začlenit nové hráče do týmu a stmelit partu.

Do haly se tým přesunul na konci srpna, kde se bude až do zahájení soutěže připravovat v domácích podmínkách a zaměří se především na vypilování herních kombinací a zdokonalení individuálních herních činností. V rámci přípravy je v plánu ještě několik přátelských utkání a pak už bude na turnovské hráče čekat poslední generálka před startem prvoligových bojů, kdy družstvo zajíždí k utkání 1. kola Českého poháru do Chocně (17. -18. 9. 2016), kde je budou postupně v rámci turnaje čekat druholigová Česká Lípa, Praga Praha a prvoligový tým Chocně. Pokud by se podařilo Turnovanům postoupit (postupuje pouze vítěz), čekal by je ve 2. kole extraligový tým AERO Odolena Voda, což je pro všechny hráče velkým lákadlem. Následně už budou turnovští volejbalisté vyhlížet start 1. ligy v podobě venkovních utkání s loňským finalistou, celkem Volleyballu Nymburk (23. 9.) a opět dobře známého týmu VK Choceň  (24. 9.). Domácí premiéru si odbudou o týden později v pátečním utkání s rezervou extraligového VK EGE České Budějovice B (30. 9. – 19.30 hodin) a v sobotním utkání s rezervou extraligového ČZU Praha B (1. 10. – 16.30 hodin), kdy v obou utkáních lze očekávat posílení týmů o extraligové hráče, jelikož extraliga začíná až v pozdějším termínu.

Ohledně složení týmu dochází oproti minulé sezoně k malému zemětřesení. Jelikož tým opustili z různých důvodů Novák, Peníška, Koláčný, Charousek, Chládek, Vojta a Vacík, bylo nutno kádr doplnit a rozšířit. Odcházející hráče nahradili nahrávač Fučík, univerzál Vencovský (oba Dukla Liberec), libero Bukovjan (Hradec Králové), blokař Starý (Benátky nad Jizerou) a na střídavý start přicházejí z Dukly Liberec nadějní mladíci Ducháč a Kunc. Po uplynulé sezoně se také řešily změny v realizačním týmu a na trenérském postu. Hlavním trenérem se od nové sezony stal již zmiňovaný Pavel Starý, kterému budou s přípravou týmu pomáhat asistenti Konečný a Šimůnek, který se stal zároveň manažerem týmu.

Tým tak má aktuálně tuto podobu: nahrávači Folprecht, Fučík, blokaři Kovář, Starý a Čermák, smečaři Bäumelt, Šén, Ducháč, univerzálové Vencovský, Melich a libera Bukovjan a Kunc, z nich někteří hráči jsou schopni nastoupit na různých postech.

Stejně jako vloni budou hracími dny pátek a sobota. V obou případech budou utkání začínat ve večerních hodinách, páteční zápasy budou začínat ve sportovní hale ve Skálově ulici vždy v 19.30 hodin, sobotní až na pár výjimek většinou v 16.30 nebo 17.00 hodin. S každým soupeřem se Turnovští v sezoně potkají dvakrát v rytmu doma – venku, přičemž během víkendu odehrají vždy dvě utkání. Regionálně blízká družstva budou tvořit tzv. „dvojičky“. Po skončení základní části přijdou na řadu play-off (1. – 8. místo) a play-down (9. – 12. místo).

Turnovští hráči se tak postupně střetnou kromě loňských finalistů SG LD Brno B a Sokola Dobřichovice s týmy ČZU Praha B, VK EGE České Budějovice B, VK Choceň, MFF Praha, ČZU Praha C, VSK Hardman Staré Město, Volleyball Nymburk a s nováčky soutěže Black Volley Beskydy a Teslou Brno, kteří nahradili sestupující Domažlice a Slávii Hradec Králové. Většina týmů jsou záložními týmy nebo farmami extraligových celků, a tak ve vzájemných utkáních bude k vidění velká spousta hráčů, kteří jsou na soupiskách a taktéž nastupují v nejvyšší volejbalové soutěži. Kromě týmů ČZU Praha, Brna a Českých Budějovic, kde je spojitost jasná, je Nymburk farmou Benátek a Staré Město úzce spolupracuje s extraligovým Zlínem.

Všichni fanoušci volejbalu jsou proto zváni do turnovské haly ve Skálově ulici, kde budou utkání probíhat a k vidění bude jistě velmi zajímavý sport. Veškeré aktuální informace jsou umístěny na internetových stránkách www.turnov-volejbal.cz, nebo v oddílové vývěsce na prodejně Hokof sport v Palackého ulici a v médiích.

Jak je známo, úspěchy však přinášejí i starosti se zajištěním finančních prostředků, a tudíž se sluší závěrem poděkovat našim sponzorům, díky kterým můžeme v této soutěži působit. Největší dík tak patří našemu generálnímu partnerovi Zikuda – vodohospodářské stavby a hlavním partnerům: Pivovaru Rohozec, Pekárně, cukrárně a kavárně Mikula, Semileas, KB CAR Hyundai Liberec a firmě Spedix. Nelze opomenout taktéž dlouholeté partnery Vins-France, CIKO komínové systémy, restaurace Divizna, Tukos – kominické centrum, hotel Paradis a Šroubárnu Turnov.    
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

PĚKNÉ PRÁZDNINY S ORIENTAČNÍM BĚHEM V ČESKÉM RÁJI JSOU MINULOSTÍ
Závody se uskutečnily na konci srpna s centrem v Malé Skále. Program začal v pátek v podvečer skalnatou krátkou tratí a skončil v neděli zkrácenou klasikou. K tomu proběhl vložený závod a spousty doprovodného programu i pro širokou veřejnost.
Již 25. ročník přivítal na 1 300 závodníků, kteří se poměřili ve třech náročných etapách. Do Malé Skály přijeli závodníci z ČR, Izraele, Maďarska, Německa, Nového Zélandu, Polska, Portugalska, Slovenska, Švédska a Ukrajiny.
Vítězství v hlavních kategoriích si letos odnesli, možná trochu překvapivě, ale naprosto zaslouženě, pardubická Zuzana Hermanová a německý reprezentant běhající za pořádající oddíl Moritz Döllgast. Velký byl počet startujících dětí, kterých bylo více jak 300!
Podrobné informace na: www.niceholidays.cz
Jindřich Kořínek, předseda oddílu, Jindrich.Korinek@email.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.