QUEEN REVIVAL V TURNOVĚ ANEB BYL JSEM NA MÍSTĚ

0

Koncem minulého týdne bylo na Střelnici opravdu živo. O první vzrušení se postarali naši zastupitelé na svém pravidelném zasedání. Druhým vzrušením, tentokrát hudebním, byl koncert revivalové kapely Queenie z Prahy (pátek 28. ledna), na kterou se přišlo podívat něco kolem 250 lidí. Queenie je pražský revival, kapela vystupuje od jara 2006, ale i za svou poměrně krátkou kariéru se zařadila mezi přední skupiny tohoto žánru ve střední Evropě. Česká hudební veřejnost se mohla s tímto souborem poprvé blíže seznámit v loňském roce, když se poměrně úspěšně zúčastnil televizní soutěže Česko Slovensko má TALENT (postoupil mezi posledních 56).

Jako velkého fanouška QUEEN mě zajímalo, jak se se svými velkými vzory porovnají. Mohu upřímně přiznat, že jsem nebyl zklamán. Snad díky jakoby originálním rekvizitám, jakoby autentickému vybavení, ale hlavně díky opravdovému nadšení a nasazení všech muzikantů a v neposlední řadě i vizuální podobě se členy legendárních Queen předvedli slušnou show, které jednoznačně vévodil hlas Michala Klucha. A je to právě tento zpěvák, který spolu se zvukem Rudého Speciálu (kopie kytary Briana Maye v rukách Tomáše Matouška) dodává soundu Queenie opravdu nádech originálu.

Co koncertu vytknout? Snad jen nedostatečnou kvalitu kapelního mistra zvuku, který lepšímu vyznění koncertu mnoho nepomohl, spíše naopak. Možná i lepší práci se světly a jevištními efekty. Faktem však zůstává, že se tato pražská kapela může těšit přízni fanoušků britské superkapely, a to nejen na domácí scéně. Jistě zajímavé je, že jako jediný česko-slovenský Queen revival se Queenie můžou pyšnit účastí na události světového charakteru – jedné z největších evropských Queen convention – Freddie Mercury Montreux Memorial Day ve Švýcarsku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.