VOLEJBALISTŮM SKONČILA SEZONA! HÁZENKÁŘKY NA TURNAJI SKONČILY NA 2. MÍSTĚ.

0

Ve třetím zápase play-off v pátek 5. února podlehli turnovští volejbalisté celku Brna a s letošní sezonou se loučí. Obsadili konečné 7. místo v tabulce a i toto lze v těžké sezoně brát za úspěch. Nicméně se do semifinále nepodívají a úspěchy minulých ročníků, kdy bojovali o čelo tabulky, nezopakují. V tomto sportovním ohlédnutí přinášíme také výsledky turnaje házenkářek Pohoda Cup, který se v turnovské hale uskutečnil poslední lednovou sobotu.

VOLEJBAL

TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ PODLEHLI BRNU I POTŘETÍ A DO SEMIFINÁLE SE NEPODÍVAJÍ
* I. liga, třetí západ play-off: TJ Zikuda TURNOV  – Volejbal BRNO B 0:3 (-21,-21,-16). Sestava: Folprecht, Charousek, Zajíček, Konečný, Galabov, Čermák, Šén. Střídali: Novák, Chládek, Peníška, Bäumelt, Kovář. Trenér Šimůnek.

Ve třetím utkání čtvrtfinále první ligy mužů stál před turnovskými hráči těžký úkol, a to odvrátit vyřazení v souboji s rezervou extraligového týmu Brna. Týmy nastoupili v totožných sestavách jako před týdnem v Brně, takže v celku Brna byli všichni dostupní hráči z A týmu v čele s Lickem, Zmrhalem, Plešingrem a Kubalcem, které doplnili v základní sestavě juniorští reprezentanti Handlíř s Neubauerem. Domácí nastoupili také v nejsilnější sestavě i s libereckými mladíky Zajíčkem a Galabovem.
Turnovští vstoupili do utkání dobře a skóre bylo od úvodu vyrovnané. Domácí se celkem slušně vypořádali s vynikajícím podáním brněnských a nedovolili jim vytvořit při vlastním servisu větší bodové série. Dobrým útokem a bloky se jim podařilo dostat do vedení 11:9 a 15:13 a vedení si udržovali až do stavu 20:18. V tuto chvíli však přišel krizový okamžik, kdy přišel za koncovou čáru Licek a třemi dělovými servisy podpořenými skvělou obranou otočil skóre na 20:21. Domácí srovnali na 21:21, ale na podání přišel Zmrhal a situace se opakovala. Vynikající podání, nedůrazný útok domácích a hosté po ubráněném míči trestali razantním útokem, což znamenalo ztrátu prvního setu.
Druhý set byl obdobou prvního, po vyrovnaném úvodu se dostali hosté díky agresivnější hře do vedení 8:13 a svůj náskok si dokázali udržet až do koncovky druhé sady. Domácí se pokusili o zvrat a za stavu 13:20 dobrými bloky a obětavou hrou v poli dokázali snížit na 18:20. Hosté se však v tuto chvíli vzpamatovali, náskok si udrželi a přetavili ho v zisk druhé sady.  
Třetí set byl již jednoznačnou záležitostí hostujících hráčů, domácí nebyli schopni přihrát těžký servis hostů, a tak sen o postupu do semifinále zůstal pouze snem.
Objektivně je nutno konstatovat, že tým Brna předváděl kompaktní volejbal bez výraznějších slabin a zvítězil ve čtvrtfinálové sérii zaslouženě, čím oplatil Turnovákům porážku z loňského roku, kdy se ve stejné fázi soutěže radovali turnovští.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Další výsledky čtvrtfinále play – off:
Choceň – Dobřichovice   0:3 (-19,-12,-21)   stav série 0:3 – postupují Dobřichovice
České Budějovice – Nymburk  3:2 (-24,25,23,-21,12)  stav série 1:2
ČZU Praha C – ČZU Praha B  1:3 (-17,-23,18,-18) stav série 1:2
České Budějovice – Nymburk  1:3 (30,-22,-16,-24)   stav série 1:3 – postupuje Nymburk
ČZU Praha B – ČZU Praha C  2:3 (19,-18,32,-16,-13)  stav série 2:2

HÁZENÁ

POHODA  CUP 2016
Tradiční zimní házenkářský turnaj žen upořádal 31. ledna 2016 turnovský oddíl házené. Již 13. ročníku se zúčastnilo 6 celků. Z Prahy to byly HC Háje (Přebor Prahy), Tatran Střešovice (Přebor Prahy), Sokol Vršovice (1. a 2. liga), tým prvoligových starších dorostenek z Mladé Boleslavi, družstvo žen z Ústí nad Labem (2. liga) a domácí celek TJ Turnov (2. liga).
Trenér domácího celku Jan Möller nemohl počítat s účastí A. Koubkové, kterou čekají mateřské povinnosti, ze zdravotních důvodů nemohla herně zasáhnout C. Davidová, A. Vališová a V. Ševrová. Omluvila se J. Nalezencová a D. Aissi, takže se turnaje zúčastnilo 11 domácích hráček. Ty nastoupily v prvním utkání proti mladoboleslavským dorostenkám. V tomto utkání domácí hráčky „spaly“, a tak jejich výkon stačil pouze na remízu a zisk jednoho bodu. Ve druhém utkání Turnovanky nastoupily proti celku z Vršovic. Ty přípravný turnaj vzaly dost vážně, a tak v sestavě nechyběly hráčky s prvoligovými zkušenostmi. Turnovské házenkářky držely s vršovickými krok a smolně prohrály pouze o 1 branku. V ostatních utkáních nenašly domácí házenkářky přemožitele. Ve dvou utkáních vyhrály sice těsně o branku, ale druholigové soupeřky z Ústí nad Labem porazily s přehledem.
Hodnocení trenéra turnovského celku žen Jana Möllera:
„Chtěl bych všem zúčastněným za dnešní výsledek na turnaji poděkovat a vyslovit velkou pochvalu. Škoda jen prvního utkání s Mladou Boleslaví. Co se týká ostatních zápasů, byly bojovnice, a i když naše možnosti střídání byly omezené, zvládly to uběhat a i to zakončování mělo konečně vysoké procento úspěšnosti. Máme ještě hodně na čem pracovat, ale jsem rád, že dnes vycházelo, co jsme pilovali na tréninku a neskutečně dobře fungovala obrana, a to především v zápase se Střešovicemi.“

Výsledky:
TJ Turnov – TJ AŠ Mladá Boleslav 10:10, Sokol Vršovice 9:10, HC Háje Praha 10:9, Tatran Střešovice 7:6, TJ Spartak Ústí n. Labem 10:5
  
Sestava (branky): Kučerová B., Podhajská L. – Ševrová L. (18/4), Gahlerová Š. (9), Kohoutová R. (6/1), Hadincová M. (4), Šafářová A. (3), Tichá I. (3), Bártová P. (1), Poláková M. (1), Víšková L. (1).

Pořadí: 
1. HC Háje Praha
2. TJ Turnov
3. Sokol Vršovice
4. Tatran Střešovice
5. TJ HK Spartak Ústí nad Labem
6. TJ AŠ Mladá Boleslav

Chtěla bych poděkovat všem, kteří na turnaji jakkoli pomohli – rozhodčím, časoměřičům a zapisovatelům. Františku Jungovi (majiteli Zámeckého zlatnictví na Sychrově) a Šárce Gahlerové – za zajištění věcných cen pro vyhlášené jednotlivkyně, Lucce Ševrové za veškeré potřebné tiskopisy (tabulky, rozpisy, soupisky…), Romanu Fuchsovi za ceny pro všechny zúčastněné hráčky…
Vlaďka  Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.