MALOSKALSKÁ NOC 2018: ŠESTKA VYŠLA NA JEDNIČKU

0

Po velmi teplém týdnu mělo přijít ochlazení a déšť, příznivce festivalu Maloskalská noc ale tato skutečnost nezastrašila a vyrazili v sobotu 2. června do malebného údolí řeky Jizery za zábavou. Tu nakonec korunovalo krásné letní počasí, stejně jako v předchozích ročnících.

Začínalo se již tradičně dětským dnem na Žluté plovárně, na který plynule navazovala neckyáda. A hned dopoledne se na Malé Skále trhaly rekordy. Dětský den si přišlo užít více než 200 dětí a na nejrůznějších bárkách se na Jizeře plavilo jedenáct posádek s celkem padesáti účastníky na palubách! Po absolvování soutěžních disciplín a sjetí maloskalské šlajsny se program přesunul do areálu festivalu Maloskalská noc.

Protože je tento festival rodinným, každý rok se počítá s tím, že se chtějí bavit děti i dospělí. Skákací hrad a fotbal v zorbingových koulích spolehlivě unaví ratolesti, zatímco rodiče si mohou u stánků dopřát něco dobrého k jídlu i k pití a společně si pak užít hudební produkci. Areál se před druhou hodinou odpolední pomaličku plnil a klid, který zde zatím panoval, jako by předvídal pověstný klid před bouří.

Maloskalská noc 2018

Swingová prťata ze Železného Brodu by tou bouří bezesporu mohla být, protože předvedla bezvadný start odpoledne. Když po nich přišel na řadu písničkář Voxel, ukázalo se, že nepřijdou zkrátka ani milovníci tance v opravdovém dešti. Přeháňka ale nebyla moc dlouhá, a tak si závěrečné tóny známého rádiového hitu „V naší ulici“ už s Voxelem zpívali fanoušci zase bez deštníků. Hned po něm bleskově nazvučil a na pódium přiběhl muzikant, talentovaný rodák z České Lípy, Pavel Callta. Předvedl vystoupení plné energie, a když vyrazil mezi publikum, kde si v tančícím „kotli“ pod pódiem zazpíval a „zapařil“ společně s fanoušky, nebylo pochyb, že je to opravdový showman. Samozřejmostí jeho produkce byly všechny známé pecky jako Endorfin, Terapeut, Píšem si svůj sen nebo singl Naštěstí. Přibližovalo se pozdní odpoledne, když přišla na řadu ústecká parta UDG. Kapela, která se na naší scéně pohybuje již pěknou řádku let a jejíž hity Kurtizána nebo Hvězdář si užívala jak mladá, tak i starší generace, protože tyhle kluky poslouchali dnešní třicátníci už před deseti lety.

Pavel Callta

…a jeho fanynky

Zaplněný areál poté přivítal rodáka z Turnova, velmi dobře naladěného Michala Hrůzu. Atmosféra během jeho vystoupení byla téměř rodinná a spontánní reakce se přelévaly z pódia mezi lidi a zase zpět, jak to bývá, když někdo přijede po dlouhé době domů. Poté následovalo bravurní vystoupení pro pamětníky v režii Žlutého psa v čele s Ondřejem Hejmou a celý festival uzavírala kapela Děda Mládek Illegal Band.

„Domácí“ Michal Hrůza

Maloskalská noc velmi zdárně kotví ve vodách tradičních českých festivalů a je vidět, že se organizátoři opravdu snaží, aby šlo o pohodovou akci, kam se budou návštěvníci i vystupující rádi vracet. Loňské pouťové atrakce před branami festivalu byly už možná trochu moc, a tak bylo příjemné, že se letos Maloskalští vrátili k původnímu konceptu bez atrakcí. Jako každý rok ozvláštnil sortiment občerstvení stánek s gruzínskou pochoutkou Chačapuri – Čebureky a již podruhé mohli návštěvníci ochutnat pivo z Maloskalského pivovaru. Časový harmonogram byl přesný téměř na minutu a atmosféra celého dne byla opět parádní. Možná trochu smutné letos bylo, že se nekonaly autogramiády (až na ty spontánní u stage) a také většinou chyběly stánky s „merchem“ vystupujících. To je ale bohužel dáno tím, že muzikanti spěchají, protože mají často v jednom dni „dvojáky“ i „trojáky“.
Snad se tedy Maloskalské noci podaří ve zrychlené době 21. století udržet klidné a pohodové tempo. To je totiž společně s výbornou hudební dramaturgií důvod, proč si tento den jezdí do malebného údolí užívat lidé z širokého okolí.

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

…fotokiosek

…z areálu

UDG

…pod pódiem

Michal Hrůza a kapela Hrůzy

Žlutý pes

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.