VOLEJBALISTÉ TJ ZIKUDA TURNOV VSTUPUJÍ DO DALŠÍ SEZONY V 1. LIZE

0

Skončilo letní období a ke slovu se v Turnově opět hlásí halové sporty, mezi nimiž nechybí ani místní prvoligový volejbal. Po loňské premiérové sezoně v 1. lize, a nutno podotknout, že velmi úspěšné, vstupují hráči TJ Zikuda Turnov do svého druhého ročníku v této soutěži a je jasné, že obhájit loňské 4. místo bude velmi těžké. Stejně jako při vstupu do 1. ligy bude hlavním cílem mužského „áčka“ především udržení soutěže, což v podstatě znamená umístění do 8. místa po základní části a postup do play-off.

Po skončení sezony a pár týdnech volna, kdy se hráči dávali zdravotně do pořádku, zahájil tým fyzickou přípravu, v rámci které absolvoval několik turnajů. Za zmínku stojí především finálová účast a konečné 2. místo na tradičním turnaji v Dřevěnici v kategorii 1. a 2. ligy a taktéž finálová porážka na turnaji ve středočeských Semčicích. Tým se díky divoké kartě zúčastnil v Dřevěnicích také elitní kategorie extraligových týmů, kde dokázal porazit extraligové Ústí nad Labem a obsadil konečné 13. místo. V této fázi nešlo až tak o samotné výsledky, ale především o to začlenit nové hráče do týmu a stmelit partu.

Do haly se tým přesunul v průběhu srpna, kde se bude až do zahájení soutěže připravovat v domácích podmínkách a zaměří se především na vypilování herních kombinací a zdokonalení individuálních herních činností. V rámci přípravy je v plánu ještě několik přátelských utkání a pak už bude na turnovské hráče čekat poslední generálka před startem prvoligových bojů, kdy zajíždí k utkání 1. kola Českého poháru do Hradce Králové (19. 9.), kde je budou postupně v rámci turnaje čekat druholigová Česká Třebová a prvoligové týmy Hradce Králové a Chocně. Pokud by se Turnovským podařilo postoupit (postupuje pouze vítěz), čekal by je ve 2. kole extraligový tým Ústí nad Labem, což je pro všechny hráče velkým lákadlem. Následně už budou turnovští volejbalisté vyhlížet start 1. ligy v podobě domácích utkání s loňským bronzovým celkem CS Nymburk (2. 10.  – 19.30) a rezervou extraligového ČZU Praha C (3. 10. – 16.00), který přijede jistě notně posílen o extraligové hráče, jelikož extraliga začíná až později.

Ohledně složení týmu dochází oproti minulé sezoně pouze k drobným změnám. Jelikož tým opustili dva hráči, bylo nutno kádr doplnit a rozšířit. Odcházejícího blokaře Marka (z rodinných důvodů přestoupil do Německa) a libero Hýbla (operace kolena) tak nahradil smečař Tomáš Bäumelt přicházející z Bílé Třemešné, libero Matěj Chládek z České Třebové a tým posílil také nahrávač Pavel Nejedlý z Jablonce nad Nisou. Jinak nebylo do fungujícího týmu třeba více zasahovat. Řešila se také změna na trenérském postu. Dosavadní lodivod Jan Šimůnek měl v plánu z důvodu velkého pracovního vytížení ukončit své působení u týmu, jelikož se však nenašel v letní pauze žádný nástupce, rozhodl se nakonec turnovský kouč své působení ještě o jednu sezonu prodloužit a s pomocí nového asistenta, bývalého turnovského a dřevěnického blokaře Miloše Dolejšího, ještě následující sezonu u týmu vydržet.

Tým tak má aktuálně tuto podobu: nahrávači Folprecht, Novák, Nejedlý, blokaři Kovář, Vacík a Čermák, smečaři Charousek, Peníška, Bäumelt, Šén, Koláčný, univerzálové Konečný, Melich a libera Vojta a Chládek; někteří hráči jsou schopni nastoupit na různých postech.

Stejně jako vloni budou hracími dny pátek a sobota. V obou případech budou utkání začínat ve večerních hodinách, páteční zápasy budou začínat ve sportovní hale ve Skálově ulici vždy v 19.30 hodin, sobotní až na pár výjimek většinou v 16.00 hodin. S každým soupeřem se Turnovští v sezoně potkají dvakrát v rytmu doma – venku, přičemž během víkendu odehrají vždy dvě utkání. Regionálně blízká družstva budou tvořit tzv. „dvojičky“. Po skončení základní části přijdou na řadu play-off (1-8. místo) a play-down (9-12. místo).
Turnovští hráči se tak postupně střetnou kromě loňských finalistů ČZU Praha B a VK EGE České Budějovice B s týmy VK Choceň, MFF Praha, ČZU Praha C, Sokol Dobřichovice, SK Volejbal Brno B, VSK Hardman Staré Město, Slávia Hradec Králové, Centrum sportu Nymburk a s nováčkem soutěže Volejbal Domažlice. Většina týmů jsou záložními týmy nebo farmami extraligových celků, a tak ve vzájemných utkáních bude k vidění velká spousta hráčů, kteří jsou na soupiskách a taktéž nastupují v nejvyšší volejbalové soutěži. Kromě týmů ČZU, Brna a Českých Budějovic, kde je spojitost jasná, je Nymburk farmou Benátek a hradecká Slávie úzce spolupracuje s Duklou Liberec.
Všichni fanoušci volejbalu jsou proto zváni do turnovské haly ve Skálově ulici, kde budou utkání probíhat a k vidění bude jistě velmi zajímavý sport.

Veškeré aktuální informace jsou umístěny na internetových stránkách www.turnov-volejbal.cz, nebo v oddílové vývěsce na prodejně Hokof sport v Palackého ulici a také v turnovských periodikách a Krkonošském deníku.
Jak je známo, úspěchy však přinášejí i starosti se zajištěním finančních prostředků, a tudíž se sluší závěrem poděkovat našim sponzorům, díky kterým můžeme v této soutěži působit i v letošní sezoně. Největší dík tak patří našemu generálnímu partnerovi ZIKUDA vodohospodářské stavby a hlavním partnerům Pivovaru ROHOZEC, Pekárně a cukrárně MIKULA, SEMILEAS, KB CAR HYUNDAI Liberec a KERAVA LOGISTIC. Nelze opomenout taktéž dlouholeté partnery VINS-FRANCE, CIKO komínové systémy, restaurace DIVIZNA, TUKOS kominické centrum a hotel PARADIS.    

Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.