VOLEJBALISTÉ JSOU V SEMIFINÁLE, VYHLÍŽEJÍ SOUPEŘE

0

Turnovští volejbalisté postoupili do semifinále 1. ligy, ve čtyřech zápasech třikrát zdolali tým Brna a postupují zaslouženě mezi nejlepší čtyři týmy soutěže! Čekat budou na soupeře, kterým bude jeden z dvojice ČZU Praha B nebo Volejbal Nymburk. Je jasné, že Turnov bude začínat na půdě soupeře v termínu 20. a 21. února, v Turnově se poté představí ve 3. zápase 27. února a v případném 4. utkání 28. února. Turnov tak čeká opět svátek volejbalu s plným hledištěm a diváky jako dalším hráčem v poli. Do semifinále již také postoupily týmy z Č. Budějovic a Nymburka.

Poslední dvě utkání  play-off:

* Volejbal Brno B – TJ Zikuda TURNOV 3:1 (14,-22,22,17). Sestava: Folprecht, Charousek, Vacík, Melich, Peníška, Čermák, libero Vojta. Střídali: Kovář, Šén, Novák. Trenér Šimůnek.
K 3. utkání čtvrtfinále 1. ligy cestovali turnovští volejbalisté do jihomoravské metropole Brna v pátek 6. února. Turnovští věděli, že jedno vítězství jim dává jistotu postupu do semifinále, domácí naopak doufali ve dvě vítězství a vrácení série na turnovskou palubovku. Domácí tomuto záměru přizpůsobili také sestavu, a tak na hosty čekal v brněnské hale úplné jiný tým, než v prvních dvou zápasech – notně posílený hráči extraligového celku! V základní sestavě Brna se tak představili juniorští reprezentanti Licek, Rychecký, Žaba a hráči kadetské reprezentace Červinka, Neubauer a Handlíř, z nichž především Licek s Rycheckým mají již pevné místo v základní sestavě extraligového týmu. Hostům v tomto důležitém zápase bohužel chybělo několik hráčů, kdy turnovský lodivod postrádal Konečného, Hýbla, Lukavce a Koláčného. A i když Turnovští posílení soupeře čekali, působili v úvodu zápasu jakoby zaskočeně a trápili se především na přihrávce. Domácí celý první set skvěle podávali, a tak bylo po špatném příjmu těžké na hostující straně cokoliv vytvořit. První set byl tak jednoznačnou záležitostí domácích. Od druhé sady se turnovští zlepšili ve všech činnostech a hlavně přihrávka už snesla prvoligové parametry. Výsledkem tak byl vyrovnaný průběh setu a díky několika povedeným blokům v koncovce se podařilo sadu urvat. Podobný průběh mělo i třetí dějství, kde však byli v koncovce lepší domácí a set získali. Čtvrtá sada byla vyrovnaná pouze do své poloviny, poté hosté odpadli a domácí tak dovedli utkání k vítěznému konci a k prodloužení série.     

* Volejbal Brno B – TJ Zikuda TURNOV 0:3 (-17,-18,-24). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Melich, Peníška, Čermák, libero Vojta. Střídali: Vacík, Šén, Folprecht. Trenér Šimůnek.
Hned následující den tak nastoupily oba týmy ke 4. zápasu čtvrtfinálové série. Obě družstva nastoupila v totožných sestavách jako v pátečním zápase, což u hostů nebylo nic překvapivého, ale u Brna se vzhledem k následnému extraligovému utkání Brna s Odolenou Vodou spíše očekávala absence extraligových posil, ale domácí neponechali nic náhodě a opak byl pravdou. Jedinou zásadní změnou proti 3. zápasu tak byl úplně jiný výkon hráčů Turnova. Od úvodní výměny hosté bojovali o každý míč, hráli skvěle v poli, což podpořili výborným taktickým servisem a předvedli, jak se bojuje v play-off. První set byl vyrovnaný do své poloviny, ale poté se podařilo turnovským odskočit na rozdíl pěti bodů a tento náskok do konce setu ještě navýšit a sadu získat. Domácí najednou nepředváděli strojovou hru jako v pátek a naopak Turnovští udržovali skvělý výkon z prvního setu. Důležitým okamžikem bylo podání Kováře, při kterém se podařilo po špatném příjmu v úvodu setu otočit z 1:5 na 8:5. Náskok se podařilo ještě navýšit, a tak byl po 45 minutách stav 0:2, ale bylo jasné, že domácí to rozhodně nezabalí. To se také potvrdilo ve třetí sadě, kdy si po vyrovnaném začátku vypracovali drobný náskok hosté, ale i díky několika sporným výrokům rozhodčích se dostali domácí do vedení 19:15 a s nadějemi hostů na ukončení zápasu to vypadalo bledě. Turnovští se však nevzdali, dokázali otočit nepříznivé skóre 17:22 na 20:23 a skvělým podáním v koncovce zápas ukončit. Všichni hráči předvedli nadstandardní výkony a mohli si tak připsat osobní volejbalové maximum, čímž postup do semifinále play-off 1. ligy bezesporu je. Absolutorium tak zaslouží kompletní tým, ale speciální pochvala patří univerzálu Melichovi, který zaskočil na pro něho v poslední době nezvyklém postu a se svojí vysokou úspěšností na útoku perfektně zastoupil Konečného.

Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Další výsledky čtvrtfinále:
VK Choceň  – ČZU Praha B 3:0 (25,15,11),  3:1 (27,-21,21,22) – stav série 2:2
Staré Město – České Budějovice  0:3 (-19,-24,-20) – stav série 0:3
Dobřichovice – Nymburk 3:2 (16,-19,21,-17,15), 1:3 (-28,-22,19,-21) – stav série 1:3

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.