VOLEJBAL, FLORBAL, HÁZENÁ

0

Turnovským volejbalistům se doufejme začalo dařit a budou v tabulce 1. ligy stoupat, florbalisté v národní lize prohráli v Jaroměři, turnovské házenkářky ve 2. lize doma podlehly hráčkám Astry Praha.

TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ SI PŘIPSALI DVĚ PREMIÉROVÉ VÝHRY V NOVÉ SEZONĚ
* Volejbal, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – Volley Team ČZU Praha B 3:1 (22,-23,18,20). Sestava: Piskáček, Peníška, Starý, Indra, Ducháč, Bäumelt (L – Kunc). Střídali: Folprecht, Vencovský, Bukovjan, Kroužek, Kovář, Šén.
V prvním domácím utkání nové sezony čekal turnovské hráče soused v tabulce, a to ambiciózní tým zálohy extraligového týmu ČZU Praha – tým nabitý hráči juniorské a kadetské reprezentace ČR sliboval velkou kvalitu a to se také v prvních dvou sadách potvrdilo. Domácí sestava se oproti prvním utkáním výrazně rozrostla, nicméně v týmu chyběli Čermák a Srb.
Turnovští vstoupili do utkání nervózně, vázla především přihrávka, a jelikož hosté výborně podávali, od úvodu utkání si vytvořili mírný náskok. Domácí postupem času zlepšili přihrávku, ale až do stavu 16:18 stále ztráceli minimálně dva body. Za tohoto stavu si domácí také výrazně pomohli podáním (Indra) a dokázali otočit na 19:18 a následně 23:20. Hosté ještě snížili obranou na 23:22, ale domácí si již náskok pohlídali a první set získali. Hosté však nesložili zbraně a pokračovali v kvalitním výkonu z první sady. Postupně si vytvořili výrazný náskok (13:18, 16:21) a i přes snahu domácích (19:21, 22:23) si již tento set nenechali vzít a stav byl 1:1.
I třetí set probíhal v úvodu ve stejném duchu, hosté výborně podávali a domácí bojovali především s vlastním příjmem. To platilo až do poloviny setu (13:12), kdy se hostům servis přestal dařit a domácí začal výsledek převažovat na svoji stranu (15:13, 19:14). Vytvořený náskok domácí s přehledem uhájili a ujali se vedení 2:1.
Ve čtvrté sadě již domácí od úvodu vedli a rozhodující náskok si vytvořili při podání Piskáčka, kdy otočili skóre ze stavu 5:7 na 10:7. Získaný náskok si domácí udržovali až do koncovky, a i když hosté snížili na 18:17 a dokonce srovnali na 20:20, následujících pět výměn patřilo Turnovu a všechny body tak zůstali v domácí šatně. Domácí tak získali své první letošní body a mohli se těšit na sobotní zápas.

* Volejbal, 1. liga: TJ Zikuda TURNOV – VK EGE České Budějovice B 3:0 (21,25,29). Sestava: Piskáček, Peníška, Starý, Indra, Vencovský, Šén (L – Kunc). Střídali: Folprecht, Ducháč, Bäumelt, Bukovjan, Kroužek, Kovář.
V sobotním utkání nastoupili turnovští volejbalisté proti farmářskému týmu extraligového Jihostroje České Budějovice. V domácí sestavě opět chyběli Čermák a Srb. Na hostující soupisce naopak nechyběli kadetští mistři Evropy a účastnící MS Šotola a Polák.
Domácí vstoupili oproti pátku do utkání dobře a od úvodu tlačili soupeře do defenzívy dobrým servisem. Výsledkem byl náskok 6:3 a 10:4, ale místo uklidnění a zvyšování náskoku přišly zbytečné chyby, které dokázaly Jihočechy vrátit do utkání. Domácí si vždy vytvořili několikabodový náskok, ale již zmíněné chyby měnily skóre jako na houpačce. Zkušenější domácí si však vývoj setu dokázali pohlídat a první sadu získali ve svůj prospěch.
Jako na houpačce probíhaly i následující dva sety. Dalo by se říci, že domácí měli vývoj utkání pod kontrolou, ale zbytečnými sériemi chyb si průběh utkání značně zkomplikovali. To se projevilo i na ukazateli stavu, kdy se druhý i třetí set rozhodoval až v koncovkách a sety končily vždy nejtěsnějším rozdílem dvou bodů. Nejvyrovnanější byl set třetí, kdy museli domácí odvracet čtyři setboly hostů a set získali až poměrem 31:29. Rozhodující však je, že plný bodový zisk zůstal na straně domácích.
Dnes turnovské hráče čeká od 19.00 hodin 2. kolo Českého poháru, kdy přivítají extraligový tým AERO ODOLENA VODA. Poté na ně již čekají čtyři prvoligová utkání na půdě soupeřů. V domácím prostředí se opět představí až 27. (Brno B) a 28. října (Staré Město). Ve 12členné tabulce jsou Turnovští po 4. kolech na 7. místě.

FLORBAL

* Národní liga, 4. kolo: TJ Sokol Jaroměř – TJ Turnov 7:4 (1:0, 4:1, 2:3). Branky: 11. Tomáš Veinfurter, 34. Jakub Kopecký, 37. Dominik Emlar, 38. Petr Hofman, 40. Jakub Kopecký, 41. Tomáš Černý, 52. Petr Hofman – 25. Daniel Měkota, 54. Pavel Sekyra, 57. Pavel Sekyra, 60. Daniel Měkota; rozhodčí: Jakub Vlček – Lukáš Žofka; vyloučení: 4:3; využití: 2:3; diváků: 90.
Komentář trenéra Turnova (J. Marks): Utkání se rozhodlo v druhé polovině druhé třetiny, kdy jsme inkasovali v rychlém sledu dva góly a z našeho dalšího nesoustředění vyplynuly další obdržené branky. V třetí třetině jsme pouze korigovali výsledek.
Ve 12členné tabulce je Turnov na 10. místě.

HÁZENÁ

* Ženy, 2. liga: TJ Turnov – Astra Praha 18:23 (10:10). Sestava (branky): L. Podhajská – C. Davidová (3/1), Š. Gahlerová (3), L. Ševrová (3/2), M. Lohinová (2), Ž. Palounková (2), V. Ševrová (2/1), I. Tichá (2), P. Suchardová (1), L. Víšková.
Pražanky v prvním kole porazily soupeřky z Českých Budějovic, které v předešlém ročníku skončily na prvním místě druholigové tabulky. Turnovským hráčkám se tak trochu lepí smůla na paty, když ze zdravotních důvodů opět nemohla být plná soupiska a do zápasu nemohly zasáhnout V. Kubcová, M. Poláková, A. Šafářová, A. Vítová. Očekávalo se těžké utkání.
Domácím se ve druhé minutě podařilo dostat do vedení 1:0, ale ve 4. minutě vedly hráčky z Prahy. Až do 17. minuty musely pak turnovské ženy dotahovat jedno až dvoubrankové vedení hostujícího celku. Od 17. do 22. minuty 5x skórovaly domácí házenkářky, které se dostaly do vedení 10:7. Pražským hráčkám patřil brankově konec poločasu a podařilo se jim vyrovnat na poločasových 10:10. Ve 41. minutě vedly domácí 13:12, ale hráčky z Astry se šňůrou 6 vstřelených branek dostaly do vedení 18:13 a pětibrankové vedení si udržely do konce zápasu.

* Mladší dorostenky, 2. liga: TJ Turnov – HK Slavia VŠ Plzeň 18:18 (10:8). Sestava (branky): D. Hrochová, B. Andělová – Š. Hatašová (6/2), A. Hrancová (4), L. Cvrčková (3), A. M. Marko (2), E. Hanušová (1), K. Sladová (1), M. Žoriová (1).

* Starší žákyně – Přebor Prahy. V sobotu 30. září zajíždělo turnovské družstvo starších žákyň do Prahy, kdena půdě pražských Kobylis odehrálo druhý turnaj Přeboru Prahy. S trenéry Petrem Hatašem a Marianem Hanušem odcestovalo pouze osm hráček, což je velká škoda! Sestava (branky): M. Žmolilová – Š. Hatašová (15/1), E. Kolomazníková (12), T. Kolomazníková (12/1), B. Andělová (6), K. Nováková (6), K. Landecká (2), K. Srnová.
Výsledky: TJ Turnov – Sokol Kobylisy II B 12:7 (4:4), DHC Slavia B 11:15 (5:8), DHK Loko Liberec 21:7 (9:3), HC Háje Praha 9:17 (3:9). Turnovské naděje nakonec skončily na 2. místě.

Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.