VÍKENDOVÉ PŘESTŘELKY VE PROSPĚCH TURNOVA

0

Už v pátek večer se k dalšímu mistrovskému utkání krajské ligy mužů postavili hráči HC Turnov 1931, aby si doslova „smlsli“ na posledním Varnsdorfu. Hattrick si vystřílel Kotyza a dvougóloví byli Hloušek s Šafařovským. Opět se prosadil navrátilec Duda. V neděli vítěze čekala předposlední Česká Lípa, ale ta rozhodně neprodala svoji kůži lacino, když turnovského gólmana Beneše nejvíc otrávil Nikl, který jej překonal celkem čtyřikrát!

* HC Turnov 1931 – HC Varnsdorf 9:1 (3:0, 4:1, 2:0). Branky 1. Kysela, 6., 10. a 30. Kotyza, 30. Duda, 33. a 38. Hloušek, 50. a 59. Šafařovský, rozhodčí Serbus – Svobodová a Ječný, vyloučení 2:6, využití 2:1, v oslabení 0:0, zákroky brankářů 23:37, diváci 105. Sestava: Beneš – Zákoutský P., Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Jandejsek, Zbroj – Suska, Šafařovský, Maděra – Hloušek, Duda, Vondráček – Kotyza, Švík, Kysela.

Netrvalo dlouho a v souboji prvního s posledním začal svou dominanci záhy potvrzovat Turnov. Skákavý kotouč zaplul do sítě hostů už v první minutě díky pohotovému Kyselovi. Pak Maděra našel na modré čáře osamoceného Kotyzu a ten parádičkou „za nohama“ načal svou cestu k hattricku. Po chvíli úřadoval Kotyza znovu, když puk po pěkné kombinaci domácích procedil mezi nohama varnsdorfského Káchy a zvýšil vedení na rozdíl tří gólů. V přesilovce potom Švík nezkrotil a nedokázal usměrnit puk poskakující na brankové čáře do vypleteného prostoru, takže před přestávkou vše zůstalo jen u panujícího stavu.
Hodně rušné bylo rozmezí pár minut kolem poloviny hrací doby. Nejprve při vyloučení turnovského kapitána Jana Zákoutského dvě vteřiny před vypršením jeho trestu zařídil čestný úspěch hostům tečí Veroněk. Poté mohl opět skórovat rtuťovitý Švík, ale jeho sólo gólman Varnsdorfu vykryl, ale protože neměl o gumě pod sebou přehled, Kotyza ji doklepl tam, kam to zamýšlel původce akce. Poté dostal ostrými nabito z Liberce namlsaný Duda a ten z postavení mezi kruhy švihem zápěstí obstřelil Káchu, který byl v tu chvíli bezmocný jak květinový truhlík v okně, protože to v podání mládežnického šéftrenéra rozhodně nebyla žádná „prdlavka“. Hned nato gólmanem vyraženou střelu vrátil na správné místo díky bleskurychlé reakci Hloušek. Další přesilovka Turnovských a další gól Hlouška přinesly navýšení skóre už na propastných 7:1 a Babylon v sektoru domácích fans mohl hlasitě dávat najevo svou spokojenost.
Varnsdorf proto do poslední části hry poslal mezi tyče mladičkého náhradníka Slámu. Ten si sice několika úspěšnými zásahy stejně jako bobr kolem svého hájemství vystavěl dostatečně pevnou hráz, ale gólový kouřovod ve směru dovnitř přece jen neucpal. Jeho neprůstřelnost pominula v 50. minutě, kdy jej zblízka pokořil Šafařovský. Dvě minuty před koncem si vysloužil potlesk všech po skvělém reflexivním zákroku lapačkou, bohužel tato část výstroje jej zklamala vzápětí. Maděra objel klec a naservíroval puk před ní Šafařovskému, jehož koncovka se Slámovi nešťastně „převalila“ právě přes jeho vytrčenou lapačku. Ani přesilovka v posledních minutách utkání už ke skandované desítce nedospěla.

Ostatní výsledky: Lomnice – Slavoj Liberec 7:3, Varnsdorf – Jičín 3:6, Česká Lípa – Frýdlant 7:6 (SN), Lomnice – Česká Lípa 4:3.

* HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 6:8 (2:1, 2:4, 2:3). Branky 5. a 23.Vondráček, 26. Miškovský, 32. Maděra, 35. a 60. Kysela, 46. Švík, 50. Hloušek, rozhodčí Serbus – Grundler a Ječný, vyloučení 2:2, využití 1:0, v oslabení 0:1, diváků 153. Sestava: Beneš – Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Zbroj, Kotyza, Kysilka – Hloušek, Miškovský, Maděra – Suska, Hanuš, Kysela, Švík, Vondráček.

Lípa začala hodně zostra a turnovský brankář Beneš musel lovit puk ze sítě, když mu jej tam za asistence Šestáka poslal Vondra, už v půlce druhé minuty! Jenomže po chvíli připravili Hloušek s Miškovským palebnou pozici pro Vondráčka a ten vyrovnal. Brankové dostihy pak v 9. minutě načal českolipský Nikl, a to po spolupráci tandemu France – Veber. A protože Turnovští nevyužili přesilovku za podrážení Nováka, šlo se po první části nedělní hry do kabin za překvapivého vedení domácích.
Do střední třetiny však vstoupili lépe hosté a po akci Miškovského a Kysilky se už podruhé prosadil Vondráček a bylo srovnáno. Opět za podrážení pak šel sedět domácí Minařík a Turnov otočil skóre Miškovským, jemuž sekundovali Hloušek s Kotyzou. Náskok po vybídnutí dvojicí Švík a Zbroj navýšil ve 32. minutě Maděra, ovšem Lípa kontrovala dvě minuty nato opět Niklem, kterému nahrál Vondra. Naštěstí Maděra obratem oslovil Kyselu a ten vrátil stav do stejného rozdílu. Potom však Českolipští využili přesilovku Holčákem s podporou Minaříka a Nováka v zádech.
Poslední třetinu hned po jejím začátku gólově otevřel Švík, jemuž k brance dopomohli Maděra s Kyselou. Ale Lípa to ještě nevzdala a za přispění Vebera znovu skóroval Nikl a zápletka po jeho hattricku byla na světě. Tahle 50. minuta byla vůbec opravdu hodně divoká, protože se v ní ještě stačili prosadit jak turnovský Hloušek, tak i českolipský Bašek. Střelecké hody pak v samotném závěru završil a vítězství hostů pečetil Kysela.

Ostatní výsledky: Jičín – Česká Lípa 3:2, Frýdlant – Lomnice 5:9, Varnsdorf – Slavoj 6:5 (SN), Lomnice – Jičín 5:4.

1. HC Turnov 1931 21 16 1 0 4 140:72 50
2. Autocentrum Jičín 20 15 0 0 5 90:58 45
3. HC Lomnice n. P. 20 14 0 0 6 82:67 42
4. HC Slavoj Liberec 18 7 0 2 9 94:110 23
5. HC Frýdlant v Č. 20 6 0 1 13 91:113 19
6. HC Česká Lípa 20 5 1 0 14 89:117 17
7. HC TS Varnsdorf 20 4 1 0 15 71:119 14