TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ PŘED SEZONOU VÝRAZNĚ POSÍLILI

0

Do třetí divizní sezony v neděli 9. srpna vstoupí fotbalisté FK Pěnčín-Turnov. V průběhu letní přípravy se jim podařilo získat cenné posily. „Na roční hostování z Jičína přichází nejlepší střelec královéhradeckého krajského přeboru Michal Vacek. V uplynulé sezoně dal třicet branek, hodně si od něho slibujeme,“ uvedl Jiří Šteffan, sportovní ředitel FK Pěnčín-Turnov. Na roční hostování přicházejí také z prvoligového Baumitu Jablonec nad Nisou záložníci Dan Petřivý a Dalibor Moravec. Na přestup do Turnova přišel další jablonecký hráč, brankář Ladislav Kopal. Nadále bude součástí mužstva Pepa Weber. Pavel Vítek prodloužil hostování z Českého Dubu o jeden rok. Kmenovým hráčem se stává Marek Jíra, který přestupuje ze Slovanu Liberec.

„Jarní marodku se nám podařilo vyprázdnit jen částečně, v prvních utkáních nebude hrát agilní Mrklas, u kterého probíhá léčba zranění z jarní části sezony jen zvolna. Počítáme ale, že bude moci nastoupit během září. Po operaci kolena je útočník Koubek, také ten by snad mohl hrát už v září,“ přiblížil Šteffan. Jak dodal, těší ho, že ještě jednu sezonu slíbil odchytat Radek Cimbál, jedna z velkých opor mužstva. Z dvojice mladých brankářů si má navíc postupně vychovat nástupce. „Nejlepší by bylo, kdybychom měli dva rovnocenné mladé brankáře, kteří by se mohli střídat. V nové sezoně už divizi nebude hrát Jaroslav Mencl, který byl spolu s Cimbálem nejstarší v mužstvu. Jménem výkonného výboru klubu bych rád touto cestou Jardovi poděkoval, neboť právě on byl jedním z tahounů mužstva v prvních ročnících divize. Jeho činnost v Turnově ale nekončí, měl by nadále pomáhat našemu trenérovi Emilu Šafářovi,“ dodal sportovní ředitel.

K ambicím mužstva z Českého ráje se vyjádřil prezident klubu Jaroslav Knížek: „Chceme v klidu odehrát podzimní část soutěže jako vloni. Na postup nemyslíme, chceme předvedenou hrou dělat radost hlavně divákům, vážíme si toho, že máme jednu z největších návštěv v divizi. Dobrou zprávou je, že nás neopustili ani v současné ekonomicky složité době stálí sponzoři. Chceme se pohybovat v horní půlce tabulky a divizi si pořádně užít. Naše béčko bude i nadále hrát krajský přebor v Pěnčíně, i tady bychom se chtěli soustředit na klidný střed tabulky, aby nedošlo k tomu, jako na jaře, že jsme se zachraňovali až v závěru soutěže. Na trenérském postu béčka bude dvojice trenérů Jaroslav Bárta a Jiří Šteffan.“

 

U mládežnických kategorií přichází na post trenéra dorostu Jiří Houžvička, bývalý hráč národní ligy. U starší přípravky se zapojí do trénování Michal Kulhánek. Vedení oddílu vítá aktivitu v trenérské činnosti a další zájemci se mohou spojit s šéftrenérem mládeže Ladislavem Svobodou (tel. 725 772 451). U něho se mohou také hlásit chlapci narození v letech 2001 – 2003, kteří by chtěli posílit řady turnovských hráčů.

 

V průběhu letní přípravy mužstvo divize sehrálo několik přípravných utkání, hráči byli na krátkém soustředění na Moravě. Poslední prověrkou před divizní soutěží bylo 1. kolo poháru ČMFS. Zápas musel být pro nepřízeň počasí odložen na neděli 2. srpna. Turnovští přivítali mužstvo z Nového Bydžova.

FK Pěnčín-Turnov – Nový Bydžov 1:1 (0:0). O vítězi rozhodovaly penalty. Zde měli domácí více štěstí, všichni čtyři turnovští střelci penaltu proměnili, mužstvo z Českého ráje postupuje do druhého kola poháru. V něm se fotbalisté Turnova ve středu 2. září střetnou s třetiligovým Varnsdorfem.

 

FK Pěnčín-Turnov se v divizní soutěži poprvé na domácí půdě představí v neděli 9. srpna, kdy hostí mužstvo z Převýšova. Výkop je v 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.