TŘI SESTRY OBSTÁLY PŘED ČESKOU DIVADELNÍ ELITOU

0

Proč to nenapsat rovnou: Ivan Kunetka, Petr Dvořák, Petr Haken a Honza Pekař vyrážejí za voličskými hlasy. Co na tom, že současně v barvách strany s modrým ptákem a opoziční Turnovské koalice. Podstata je jinde: Těmto pánům se zdařilo něco, co Turnov zase jednou pořádně zviditelnilo na mapě republiky, tedy alespoň té divadelní – Tři sestry. „Představení jsme s opravdu velmi slušným úspěchem hráli na národní přehlídce činoherního divadla Femad Poděbrady, měli jsme tu čest zahrát si v pražském Činoherním klubu. Že klasiku Tři sestry hrají tři chlapi z Turnova, to se v divadelní obci ví,“ uvedl Petr Haken.

„Na Femadu jsme cítili obrovskou odpovědnost. Před představením mi nebylo dobře od žaludku, a to je dobré znamení. Vyšlo to a byla z toho hlavní cena. Ale především slova uznání třeba od režiséra Petra Kracika, jehož inscenace obdivuji,“ přiblížil Haken. Díky úspěchu v Poděbradech si turnovští herci zahráli na několika českých festivalech a podívali se i na mezinárodní divadelní přehlídku do rakouského Abtenau.

„I tam jsme hráli česky. Ale ta hra je napsaná takovou cyklickou formou. Témata se neustále opakují. Takže to, co může českému diváku připadat jako nuda – a správně, o tu nudu jde – to cizojazyčnému publiku napomůže v pochopení inscenace. A že to bylo z reakcí vidět, jak jim to postupně dochází… Při příchodu naší party na závěrečné posezení divadelníků všichni vstali a tleskali. Pro nás to byla obrovská pocta,“ shrnul Haken. Podle něho se prostě Tři sestry dají hrát všude. Představení v nejbližší době dosáhne 35 repríz, což není v amatérském divadle běžné.

 

V Turnově můžete na Tři sestry zajít v pátek 8. října do restaurace u Zrcadlové kozy. Začátek je v 19.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.