FLORBALISTÉ BUDOU SLAVIT VÝROČÍ, VE VOLEJBALOVÉM DERBY BRAL BODY TURNOV

0

Sportovní přehled začínáme tentokrát florbalem. Turnovskému týmu mužů stačí jediná výhra a v Turnově se opět hraje II. liga! V neděli 14. dubna se v rámci oslav 15 let od založení florbalu v Turnově bude konat v hale TJ ve Skálově ulici malá slavnost… Turnovské házenkářky prohrály ve II. lize v Ústí nad Labem, pomalu se uzavírají hokejové soutěže, tým BHK v Lomnické hokejové lize ještě bojuje, spojený tým HC Pěnčín/Daliměřice v Jičínské lize již sezonu ukončil. Závěr patří volejbalu, resp. derby Turnova s Malou Skálou, ve kterém se radovali Turnovští. Ti stále jako nováček soutěže dvě kola před koncem letošního ročníku drží vynikající 3. místo v tabulce!

FLORBAL
* Sobota 16. března: 3. liga mužů – turnaj odehrán v Liberci: SCC Semily – TJ Turnov 1:11, SK Bivoj Litvínov B – TJ Turnov 3:7. Turnovskému týmu stačí jediná výhra a v turnově se opět hraje II. liga! V neděli 14. dubna se v rámci oslav 15 let od založení florbalu v Turnově bude konat v hale TJ ve Skálově ulici poslední turnaj sezony a současně bude připravena i malá výstava fotografií a dalších věcí k výročí.

HÁZENÁ
* II. liga, ženy: HK Spartak Ústí n. L. – TJ Turnov 33:26 (16:15),
hráno v sobotu 16. března. Některé turnovské hráčky stále trápí zdravotní problémy, a tak družstvo neodcestovalo v plné sestavě. Hráčky z Turnova skórovaly jako první a do 12. minuty se jim dařilo udržovat si dvoubrankové vedení (4:6). V patnácté minutě bylo vyrovnáno 7:7 a vyrovnáno bylo také ve 29. minutě (15:15). Domácím se podařilo dostat do vedení až v poslední minutě prvního poločasu. Krize dopadla na turnovský celek ve 2. poločase, kdy se domácím hráčkám podařilo vybudovat si desetibrankové vedení. Turnovanky sice boj nevzdaly, ale náskok byl opravdu veliký… Z turnovských házenkářek se tentokrát střelecky prosadila Claudia Davidová.
Sestava (branky): Kučerová B. – Davidová C. (8), Koubková A. (5), Kohoutová R. (4), Nalezencová J. (4), Ševrová L. (3/2), Bártová P. (1), Víšková L. (1), Poláková M., Šafářová A., Vališová A.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
* 2. utkání čtvrtfinále okresního přeboru Lomnické hokejové ligy, hrané 17. března v Lomnici nad Popelkou: Grey Grizzlies Hořice – BHK Turnov 1:2 (1:1, 0:0, 0:1). Sestava BHK Turnov: Kašpar – Šimon, Mikule J., Zákoutský, Pitel – Sluka, Sojka, Řezníček – Lamač M., Patřičný, Zahradník – Novotný, Hájek.
Druhý zápas čtvrtfinále jsme také zvládli, když oba góly zařídil Milan Patřičný. V semifinále nás čeká tým HC Čeští Letci.
* Osmifinále Jičínské hokejové ligy, skupiny B, hrané 12. března v Jičíně: HC Robousy – HC Pěnčín/Daliměřice 5:4 SN (1:3, 1:1, 2:0). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kutěj, Rössler, Mikule, Fanta, Kozderka A. – Lamač M., Sluka, Zahradník – Lamač M., Odcházel, Konejl M. – Kozderka M., Konejl I., Oplt – Škréta Č. Branky a nahrávky: 3. Holec, 31. Fanta, 55. Tomášek (TS), 59. Tomášek, rozhodující nájezd Karásek – 7. Oplt (Kozderka M.), 13. Sluka (Kutěj), 14. Odcházel, 31. Odcházel (Fanta).
 Utkání jsme dobře rozehráli, sice šli  domácí rychle v úvodu zápasu do vedení, ale první třetina nakonec skončila v náš prospěch. Od druhé třetiny ovšem začal přebírat iniciativu nás soupeř. Nás ve druhé třetině brzdila nedisciplinovanost a z toho pramenící časté vylučování. I přes tyto okolnosti jsme v přesilové hře odskočili na rozdíl tří gólů.
V poslední části hry pokračovala naše nedisciplinovanost, ale dařilo se nám držet výsledek, který byl po druhé třetině. V čase 54:25 přišel z naší strany opět nedovolený zákrok a po dlouhé diskuzi rozhodčích k našemu překvapení přišlo trestní střílení, které domácí proměnili. Od tohoto času narostla domácím křídla a my kupili jednu chybu za druhou. Zákonitě přišel trest v podobě vyrovnávající branky domácích. V normální hrací době se utkání nerozhodlo, a tak o postupujícím do čtvrtfinále musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný jen jeden střelec, a to domácích. Pro nás tím letošní sezona skončila. Celkově jsme obsadili v Jičínské hokejové lize skupiny B 10. místo.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy posledního, 20. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou 8. a 9. března:
HC Performers Turnov – HC Sokol Turnov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Sestavy:
* Performers: Mlejnek – Hujer, Sýkora, Kopecký, Černohouz – Mazánek, Vaníček, Jan Lhoták ml., Jakub Lhoták, Hlubuček, Kolomazník.
* Sokol: Matěj Procházka – Schovánek, Augsten, Živora, Koťátko – Folprecht, Krouza, Richtr, Roszman, O. Dobrý, Kužel.
HC SDH Hnanice – HC Všeň Pojizeří 4:5 (2:1, 2:3, 0:1). Sestavy:
* Hnanice: Kašpar – Richter, Hájek, Novák – Holeček, P. Stuchlík, Ruček, Buchar, Stantejský
* Všeň: Zuzaňák – Z. Pařízek, Šťastný, Egert – Kobosil, Dědeček, Lamač, Taibr, Patočka, Koťátko
HC Modřišice – SDH Troskovice 0:5 – KONTUMACE. Utkání kontumováno, tým HC Modřišice nenastoupil v dostatečném počtu hráčů.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka a statistiky NPL po 20. kole:

1. HC Performers Turnov         20  16-1-0-0-3   85:35  50b.
2. SDH Troskovice                     20  14-1-0-0-5  102:50  44b.
3. HC SDH Hnanice                  20  8-2-0-1-9    76:75  29b.
4. HC Všeň Pojizeří                   20  7-2-0-1-10   74:93  26b.
5. HC Modřišice                         20  5-0-0-4-11   45:83  19b.
6. HC Sokol Turnov                   20  4-0-0-0-16   49:95  12b.

Střelci ligy: 24 – Stránský (SDH Troskovice), 21 – Lukáš Dubravský (SDH Troskovice), 18 – Vaníček (HC Performers Turnov)
Nejtrestanější hráč: 49 – Holeček (HC SDH Hnanice), 31 – Koucký (HC Sokol Turnov), 28 – Srb (SDH Troskovice)
Nejslušnější tým: 106 – HC Všeň Pojizeří, 110 – HC Performers Turnov, 128 – HC Modřišice, 142 – SDH Troskovice, 141 – HC Sokol Turnov, 163 – HC SDH Hnanice.

VOLEJBAL
* II. národní liga: TJ Sokol Malá Skála – TJ Zikuda TURNOV 0:3, 2:3.
1. zápas  0:3 (-22,-19,-25), 84 min. Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Konečný, Maier, Vacík, libero Vojta, střídali: Charousek, připraveni: Koláčný, Lukavec, Uhlárik, trenér Strnad.
Malá Skála nás potrápila pouze ve třetím setu, ve kterém jsme museli stahovat nelichotivý stav 16:19. Bezvadnou souhrou obrany na síti a v poli se to naštěstí povedlo.
2. zápas 2:3 (15,-21,22,-21,-9), 112 min. Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Uhlárik, Charousek, Vacík, libero Vojta, střídali: Konečný, Lukavec, připraveni: Maier, Koláčný, trenér Strnad.
Do druhého utkání  jsme nastoupili v pozměněné sestavě, v součtu s naší nízkou koncentrací na hru to znamenalo jasné vítězství maloskalského týmu v první sadě. Příchodem Konečného se nám ovšem vrátil potřebný klid. Nicméně domácí tým bojoval dál, získal koncovku třetího setu a v úvodu setu čtvrtého se dostáváme do nepříjemné situace, kdy prohráváme 0:5. Vše se ovšem mění příchodem zkušeného Lukavce, který již výrazným způsobem pomohl střídáním pro posílení bloku v koncovce druhého setu. Náskok Malé Skály záhy eliminujeme a do pátého setu nastupujeme s mnohem větším sebevědomím než soupeř. To potvrzujeme, nedáváme pojizerskému rivalovi šanci a v poklidu tiebreak vyhráváme 15:9.
V příštím kole 23. března přivítáme na domácí palubovce v posledním dvojutkání v letošním ročníku 2. ligy družstvo VK Prasyl Mladá Boleslav. Turnovský tým je na 3. místě.