V SOUČASNOSTI JEDINÝ REPREZENTANT ČR VE SKELETONU JE Z TURNOVA

0

Timon Drahoňovský z Turnova je aktuálně jediný skeletonista, který jezdí a reprezentuje ČR. Závodí pod hlavičkou Českého svazu bobistů a skeletonistů. V sezoně 2019/20 se zúčastnil několika závodů Světového poháru mládeže. V únoru 2020 startoval na Olympiádě mládeže v Lausanne ve Švýcarsku, kde skončil na 14. místě.

V letošní sezoně 2020/21 již startoval prvním rokem v kategorii mužů v sérii závodů evropského poháru a jedenkrát v interkontinentálním závodě. V tvrdé mužské konkurenci byl vždy nejmladší, ale i přesto se dokázal prosadit, a například v Altenbergu, na jedné z nejtěžších drah na světě, se dokázal probojovat do první dvacítky. Ve své kategorii do 20 let skončil na juniorském mistrovství Evropy v rakouském Iglsu na 12. místě a na mistrovství světa ve Svatém Mořici ve Švýcarsku dokonce na 10. místě. V konkurenci zemí, které mají v tomto sportu slavnou historii, mají své domovské dráhy a velkou sportovní základnu, se Timon neztratil, dokázal se prosadit a hrdě reprezentoval naši zemi.

„Syna nyní trénuji sám, věnujeme se fyzické a ideomotorické přípravě. S dráhovými trenéry to je pro nás hodně složité, využíváme konzultace trenéra z Německa a letos jsme spolupracovali s trenérem z Rumunska. V našem prostředí je tento sport poměrně organizačně náročný,“ přiblížil otec Karel Drahoňovský.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.