DŮCHODCI SE MARNĚ DOŽADUJÍ OPRAVY SILNICE

0

Rovensko p. Troskami / Manželé Staňkovi už čtvrtým rokem marně žádají starostku, aby jim nechala upravit povrch silnice, která přiléhá k jejich pozemku s rodinným domem. Ten totiž prošel před třemi roky opravou, kvůli rekonstrukci kanalizace a inženýrských sítí.

VODA JIM PODMÁČÍ PODEZDÍVKU
„Za paní starostkou Jiřinou Bláhovou jsme už několikrát byli na radnici, na její požadavek jsme jí už mnohokrát poslali naši žádost písemně, ale vždy nám odpoví v tom smyslu, že je silnice hotová podle projektu, který byl veřejně projednán a schválen, a že se s tím už nedá nic dělat. My ale o žádném konkrétním návrhu nevíme, natož o tom, že by byl představen lidem a projednáván veřejně na zastupitelstvu. Dokonce jsme nebyli ani vyzváni k připomínkám ke stavbě jako vlastníci přilehlého pozemku,“ tvrdí oba manželé. Podle nich je totiž podstatou věci, že celá Jiráskova ulice, která je úzká, a kde v rodinném domku bydlí, má s provedením nového povrchu upravenou šíři tak, aby se na ní vešla vozidla projíždějící i ta náhodně odstavená. Jen u jejich pozemku tomu tak není. Nejenže tam vznikl úzký chodníček s měkkým povrchem, který se nedá k chůzi vůbec použít, ale v další polovině povrch vozovky nově přiléhá až k podezdívce jejich plotu a hrozí, že právě tu jim časem povrchová voda podmáčí a zničí.

STAROSTKA DOKLADY NEUKÁZALA
„Několikrát jsme už za paní starostkou na radnici byli, ale vždy nás odbyla s tím, že nemá čas a že ani na další úpravy už město nemá peníze. Chtěli jsme vidět hotové plány rekonstrukce vozovky, kdo navrhnul změnu její výšky, a kdo také všechno schválil. Hlavně pak zápis z jednání zastupitelstva, na kterém zastupitelé práce a peníze odhlasovali, nakonec i naše podpisy na odsouhlasení stavby, protože paní starostka nám tvrdila, že bylo s námi vše projednáno. Avšak my dobře víme, že nic takového se nekonalo a my, ani řada ostatních, nic nepodepisovala. Obrátili jsme se vloni i na hejtmana Martina Půtu, ale ten na nás čas neměl taky a dodnes nám na dopis ani neodepsal, “ uvádějí Staňkovi.

POTŘEBY OBČANŮ NEJSOU PRIORITOU
Jednáním paní starostky jsme byli překvapeni i my. Ačkoli jsme byli společně s manžely Staňkovými týden předem na návštěvě ohlášeni, starostka Bláhová pro nás neměla žádné z požadovaných dokladů připravené a ani čas na jednání. Nejdříve se vymluvila na nějakou návštěvu, později tvrdila, že má jiné „priority“. Nakonec nás vyzvala, abychom požadavky předložili písemně, že nám do měsíce odpoví. Vzhledem k tomu, že podle zákona o obcích jsou jejich představitelé v úřední den povinni své občany informovat o vyžádaných veřejných záležitostech, manželé Staňkovi se chtějí domáhat svých práv soudní cestou.
Otakar Grund, press.grund@tiscali.cz

REAKCE STAROSTKY
Dovoluji si reagovat na článek novináře Otakara Grunda, ve kterém popisuje nespokojenost manželů Staňkových z Rovenska pod Troskami.
Celý článek je plný polopravd a překroucených informací. Z mého pohledu se bohužel jedná o nešťastný pokus o novinářovo zviditelnění a moje znemožnění. Nicméně fakta jsou taková.
Není pravdou, že se Staňkovými nebylo dostatečně a řádně komunikováno. Nikdo z občanů Rovenska v průběhu a po dokončení stavby kanalizace nevyžadoval tolik pozornosti a nepřednesl tolik požadavků, jako manželé Staňkovi. Všechny požadavky, ať už opodstatněné, či neopodstatněné, byly nadstandardně řešeny. Vstřícný přístup byl jak ze strany VHS jako investora, tak dodavatele stavby i starostky města. Rovněž není pravdou, že je jakýmkoli způsobem ohrožen majetek stěžovatelů. Naopak. Komunikace, v celé své délce téměř 400 m, je zrealizována tak, aby byl majetek všech občanů ochráněn, tedy aby nedocházelo k nátokům dešťových vod do vjezdů a byly ochráněny podezdívky plotů. Jinými slovy, manželé Staňkovi nejsou ohroženi na majetku ani na svých právech.
Jiřina Bláhová, starostka, starosta@rovensko.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.