V DERBY PADLO ŠEST BRANEK

0

Ve fotbalovém krajském přeboru si to v derby rozdali hráči Sedmihorek a pěnčínské rezervy divizního týmu. Hrálo se za pěkného počasí odcházejícího léta na trávníku v Sedmihorkách. Domácí vyhráli 6:0! Hrdinou duelu byl karlovický Špína. Ještě vloni dorostenecký brankář (!) zaznamenal hattrick a je momentálně nejlepším střelcem mužstva, ne-li celého kraje! Podobně úspěšní byli Rovenští, kteří také shodně nasázeli poslední Zásadě šest branek. Inu, jsou to někdy gólové hody…

DIVIZE C

* FKP Turnov – Mšeno 1:1 (1:0). Úvod byl pro Turnovské parádní. Diváci ještě ani nedosedli, když Koubek využil zaváhání hostující obrany, obešel brankáře Macháčka a zavěsil. Pak se hra vyrovnala, ale přesto mohli domácí odskočit na rozdíl dvou branek, kdyby po Brettově rohu ve 44. minutě nezvonila pouze mšenská tyč. Hosté se dočkali o dvacet minut později. Při jejich rohovém kopu uklouzl na přední tyči Maňas a Mšeno Kaňkovským vyrovnalo. V 78. minutě mohlo být rozhodnuto, ovšem to by musel Benek proměnit penaltu, nařízenou za faul na V. Hurta! „Na tréninku dává normálně deset desítek z deseti, ale teď asi neunesl tíhu okamžiku,“ hledal vysvětlení ztráty dvou povinných bodů vedoucí mužstva Petr Horáček. Divizní nováček od jablonecké přehrady tak získal v srdci Českého ráje první bod ve vyšší soutěži!
Sestava: Metelka – Maňas, Koťátko, Novotný, Havlín – Bělík (65. Bárta), Brett, Benek, V. Hurt – Kulhánek (75. Vavřich), Koubek, branky 1. Koubek – 65. Kaňkovský, rozhodčí Morávek, ŽK 5:3, ČK 0:1 (Bém), diváků 350.

Ostatní výsledky: N. Paka – Převýšov 0:1, Velim – D. Králové 0:7, Polepy – Náchod 1:1, N. Bydžov – Kolín 0:6, Pardubice B – Ústí 2:2, Jablonec B – Trutnov 4:0, Hradec B – Admira 2:1.

16. Mšeno                            4 0 1 3   5:14 1

* FK Sedmihorky – FK Pěnčín-Turnov B 6:0 (3:0). Jestliže v sousedském derby čekali diváci lítý boj, mýlili se. Domácím vyšlo vše, na co sáhli, hosté posílení třemi divizními hráči pod sedmero horami zcela propadli a svému trenéru Radku Kotrmanovi přílišnou radost neudělali. Zato FKS v nezvyklém rozestavění 3-3-2-2 neměl slitování a Hyku, jenž opět dostal šanci v pěnčínské brance, zaměstnával po celých 90 minut. Hrdinou duelu byl karlovický Špína. Ještě vloni dorostenecký brankář (!) zaznamenal hattrick a je momentálně nejlepším střelcem mužstva, ne-li celého kraje! Na 2:0 zvyšoval Staněk, čtvrtou trefu si připsal Pavlíček a poslední tečku za zápasem udělal z pokutového kopu Poul.

Sestava domácích: Koubus – Švarc, Bakeš, Koťátko – Staněk (69. Krejčík), Pavlíček, Kusák (75. Pařík) – Pařízek, Kratochvíl – Poul, Špína (79. Kněbort)

Sestava hostí: Hyka – Vondráček (35. Smolný), Čermák, Šteffan, Randák – D. Škréta, Nahodil, Jaček, Klíma (60. Žabokrtský) – Zdražil, Radačovský (46. Bárta), rozhodčí Rakouš, ŽK 1:3, ČK 0:1 (75. Nahodil), diváků 200.

Ostatní výsledky: Jablonec – Semily 4:0, Rapid – N. Bor 1:4, Hrádek – Desná 0:3, Košťálov – Ž. Brod 3:2, Doksy – Pěnčín 4:2, Višňová – Č. Lípa B 3:2.

I. A TŘÍDA

* Doubí – Mírová p. Koz. 2:1 (0:1). I přes první prohru po neuvěřitelné sérii si novic udržel vedoucí pozici. Do vedení jej v 18. minutě poslal hlavou Jíra, jemuž chvíli předtím už jedna branka pro údajné postavení mimo hru nebyla uznána. Poněkud improvizovaná sestava Mírové se pak pod zapadajícím sluncem na liberecké umělé trávě svou pasivní hrou dostala sama pod tlak. V 78. minutě vyrazil Mlejnek po rohu míč nešťastně do zad Kováře a skóre bylo srovnáno. Nabuzené Doubí svůj tlak proměnilo 4 minuty před koncem ve vítězný gól Párala.

Sestava: Mlejnek – Michal Kovář, Hejduk, M. Zelnický, Kochman – Kuba (60. Lábek), Jíra, Marcel Kovář, Císař –  Trč, Ráliš (78. Dědeček), rozhodčí Miklovič, ŽK 1:3, diváků 100.

Ostatní výsledky: Frýdlant – Jilemnice 2:1, Cvikov – Vratislavice 2:0, Bozkov – Lomnice 6:2, Hejnice – Mimoň 4:2, V. Hamry – Stráž 1:1, Studánka – Skalice 3:3.

I. B třída

* Plavy – Malá Skála 1:1 (0:1). Po rozpačitém začátku ve 32. minutě Habr ideálně uvolnil Srbka, ten vypálil do gólmana domácích a u odraženého míče byl nejrychleji Serbus – 0:1! Minutu před poločasem se plavští diváci marně dožadovali penalty, když sporné situaci předcházela tutovka, kterou zlikvidoval brankář Skaly Krause. Tomu pak pomohla spojnice tyče a břevna a následně jeho umění. Plavy se dočkaly vyrovnání v 58. minutě Sitarčíkem. Další změnu stavu už trio sudích nepřipustilo. Hlavní Mikule „přehlédl“ zápasnickým chvatem v domácím vápně staženého Holečka a při vlastní brance Plavů asistent Hnětynka odmával Maloskalským postavení mimo hru, přičemž jaksi „pozapomněl“ na plavského obránce u hrazení za domácí brankou!

Sestava: Krause – K. Šilhán, Stolín, Šída, Cafourek – Holeček, Makula, Serbus (46. J. Šilhán), Toman – Habr, Srbek (62. Honzák), rozhodčí Mikule, ŽK 1:3, diváků 60.

* Rovensko p. Tr. – Zásada 6:1 (1:1). Po brankově chudé první půli se Rovenští probudili do střeleckého dne a poslednímu celku tabulky nadělilo půltucet gólů na cestu. Mezi hattrick střídajícího Novotného se střelecky vtěsnali ještě D. Malý, Vondráček a Dědeček. „Dokud hosté mohli, byla hra vyrovnaná, ale s přibývajícími minutami a góly zcela odpadli. Vedle výsledku mě ještě potěšilo, že naše branky padaly po pěkných akcích,“ byl spokojen prezident klubu Marek Náhlovský.

Sestava: Vrabec – Maruška, Brunclík, Rympler, D. Malý – L. Malý, Dědeček, Pařízek, Špína – Machačný, Vondráček (46. Novotný), rozhodčí Polák, ŽK 0:1, diváků 70.

Ostatní výsledky: Ž. Brod B – Mšeno B 2:2, Lučany – Víchová 2:0, Harrachov – Ruprechtice 1:4, Rokytnice – Držkov 5:0, H. Branná – volno!

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* OP Semilsko: Kruh – Mírová B 5:1, Roztoky – Lomnice B 1:0, Mříčná – Libštát 3:2, H. Branná B – Z. Lhota 2:0, N. Ves B – Košťálov B 2:1, Martinice – Studenec 2:1, Stružinec – Vysoké 4:0.

14. Mírová p. K. B                5 1 0 4   4:22    3

* OS Semilsko: Tatobity – Bozkov B 3:3, Poniklá – Rovensko B 7:1, Horka – Rokytnice B 8:1, M. Skála B – N. Ves B 4:1, D. Branná – Košťálov C 3:3, Studenec B – Víchová B 2:1, Vysoké B – Bělá 1:4, Benecko – volno!

15. Rokytnice n. J. B          5 0 0 5      6:30    0

* II. třída Jablonecko: Držkov B – Jenišovice 2:3 (2:3) Prkno 2, Šimek z PK.

* III. třída Liberecka – JIH: Pěnčín – Oldřichov v H.  3:1 (2:1) Škréta 2 a vlastní.