ÚSPĚŠNÝ SPORTOVNÍ VÍKEND

0

(Aktualizace: rozšířena informace o zápase házenkářek)O víkendu 13. a 14. září úspěšně své druhé druholigové utkání zvládly turnovské házenkářky, na domácím hřišti zvítězili i divizní fotbalisté. Sedmihorky v krajském přeboru remizovaly s FK Pěnčín-Turnov B.

Fotbal:
n200809161101_sport_08_08_sedmi
V sobotu 13. září od 17.00 se v Sedmihorkách hrálo 5. kolo krajského přeboru. Derby s FK Pěnčín-Turnov B skončilo nerozhodně 2:2 (0:1). Hosté z Turnova vedli již od 3. minuty utkání. Další branky padly až ve druhé půli. Turnovští už vedli 2:0, ale Sedmihorkám se podařilo vyrovnat brankou v poslední minutě. Branky: 86. O. Staněk, 90. Vávra – 3. Baranyk, 74. Krejčík. Utkání přihlíželo asi 200 diváků.
Divize: V neděli 14. září se hrálo v pořadí 6. divizní fotbalové kolo. FK Pěnčín-Turnov hostil od 17.00 hodin mužstvo z Týniště nad Orlicí. Domácí vyhráli 1:0 (0:0). FK Pěnčín-Turnov je v tabulce po šesti kolech na 2. místě. Hrálo se před 450 diváky, což znamená, že úspěšné vykročení do nové sezony láká na hřiště v Koškově ulici staronové i nové fanoušky. Fotbal v Turnově je opět na vzestupu. Výborného brankáře Týniště se Turnovským podařilo překonat v 64. minutě, domácí měli i další šance. Branka: 64. Zdražil. FK Pěnčín-Turnov: Cimbál – Selinger, Vokáček, Jíra, Škréta – Plátek, Mencl, Patočka, Jedounek (75. Hnízdo) – Zdražil, Mrklas (61. Koubek – 90. Baranyk). Více o utkání ZDE.

Házená: Svoji házenkářskou druholigovou premiéru si turnovské družstvo žen prožilo v neděli 7. září. Turnovské hráčky v utkání podlehly družstvu SHK D-P Pardubice 15:21 (7:11). S nadějí i obavami proto vstupovaly do druhého kola, ve kterém v hale TJ ve Skálově ulici házenkářky hostily v neděli 14. září družstvo Sokola Písek. Původně se mělo hrát ve sportovní hale v Písku. Vzhledem k tomu, že je písecká hala v rekonstrukci, bylo toto utkání přeloženo do sportovní haly v Turnově.

Stejně jako ve svém prvním utkání nezačaly turnovské hráčky utkání dobře. V 6. minutě již prohrávaly 0:2 a teprve v této minutě se jim podařilo vstřelit první branku. Celý 1. poločas byl hraný nervózně s mnoha chybami na obou stranách. Po brankové “přetahované” skončil první poločas dvoubrankovým vedením domácích házenkářek (10:8). Toto dvoubrankové vedení však turnovské hráčky v úvodu druhého poločasu opět ztratily a dokonce o jednu branku prohrávaly! Vše bylo způsobeno technickými chybami v útoku a nedostatky v obraně, kdy trenér Jan Těhník postrádal větší důslednost (dvě turnovské hráčky nedokázaly ubránit protihráčku). Ani ve 2. poločase se nedařilo – když si po pěkných akcích vybudovaly domácí házenkářky několikabrankový náskok, došlo k útlumu a soupeřky stáhly. Na tlak turnovských házenkářek v posledních 10 minutách 2. poločasu však již hostující hráčky odpovědět nestačily. Po předvedeném průměrném výkonu si turnovský celek připsal do druholigové tabulky své první 2 body za vítězství. Po utkání pochválil trenér Jan Těhník turnovskou hráčku Janu Nalezencovou, která bezchybně proměnila několik rychlých protiútoků.
TJ Turnov – Sokol Písek 24:20 (10 : 8)
Sestava (branky): Bohuslava Kučerová, Lenka Šimková – Jana Nalezencová, Šárka Gahlerová, Adéla Koubková, Adéla Vališová, Romana Kohoutová, Ivana Tichá, Lenka Víšková, Marie Poláková, Nikol Poláková, Vladimíra Ševrová.

Další házenkářská utkání se v turnovské hale odehrají 20. září. Ve svém prvním utkání podzimní sezóny se přestaví v 10.30 hodin družstvo mužů, kteří budou hostit soupeře z Ledče nad Sázavou. Druholigové družstvo žen se střetne ve 12. 30 hod. s házenkářkami ze Spartaku Ústí nad Labem.

Trenér družstva: Jan Těhník, Ved. družstva: Radek David

Pozn. red.: Škoda jen, že se výše zmíněné utkání hrálo před minimální návštěvou, kdy v hale bylo jen pár „skalních“ diváků. Na druhou ligu by tu mohla být větší divácká kulisa. Sledujte proto nabídku utkání na serveru TvA (ZDE). Ta je tu právě proto, aby lidé o zápasech nejen věděli, ale i se zašli podívat…

n200809161101_sport_09_08_hazena

n200809161106_sport_11_08_hazena

n200809161102_sport_10_08_hazena

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.