TURNOVŠTÍ LVI O VÍKENDU DVAKRÁT V LEDOVÉ ARÉNĚ

0

Hned dvěma zápasy vstoupil do pokračování krajské ligy mužů vedoucí Turnov. V pátek 7. ledna odehrál derby na ledě Lomnice a o den později přivítal na turnovském zimním stadionu Slovan Frýdlant. Ač páteční prohra vypadá hrozivě, konečný výsledek se rodil až v posledních dvou minutách. Hodně těžce se v oboustranně otevřeném sobotním utkání rodilo vítězství Turnova, na kterém měl největší podíl střídající a skvěle chytající brankář Beneš a samozřejmě Švík s Maďarem, kteří dosáhli na hattrick!

* HC Lomnice nad Popelkou – HC Turnov 1931 6:1 (1:0, 3:1, 2:0). Branka 29. Maďar, rozhodčí Kaňkovský – Krejbich a Ječný, vyloučení 7:8, využití 1:0, v oslabení 0:0, zásahy brankářů 30:24, diváků 188. Sestava: Března – Zbroj, Jan Zákoutský, Petr Zákoutský, Kysilka, Zákoutský Jiří – Hloušek, Knap, Vondráček – Maďar, Švík, Kotyza – Kysela, Suska.
Puk na rozdíl od lomnického kolegy Hrstky lovil ze své sítě především turnovský Března. V 9. minutě mu jej tam poslal Junek a rozhodl první třetinu. V té druhé za jeho záda přesně mířili Maryška a fotbalista Drahoňovský. Hosté se dostali ke slovu až ve 29. minutě, v níž jejich čestný úspěch zařídil Maďar. Jenomže ještě v závěru střední části hry si Lomnice vzala zpátky třígólové vedení Syrovátkem, jemuž asistoval Kotyk. „Citelně nám chyběl lídr, který by to na sebe vzal,“ poznamenal druhý den šéf HCT 1931 Vladimír Jágr v narážce na absenci Maděry, který chyběl kvůli zdravotním potížím. Dílo Lomnice dokonala brankami Špačka v 58. minutě a Rudiše minutu před pro Turnov vysvobozující závěrečnou sirénou.

* HC Turnov 1931 – HC Frýdlant v Čechách 9:8 (3:5, 3:0, 3:3). Branky 3., 39. a 46. Švík, 15., 23. a 54. Maďar, 12. Zbroj, 40. Kotyza, 47. Hloušek, rozhodčí Kaňkovský – Serbus a Štrébl, vyloučení 7:7, využití 3:1, v oslabení 0:0, zásahy gólmanů 35:33, diváků 185. Sestava: Března (19. Beneš) – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Zbroj, Petr Zákoutský – Hloušek, Miškovský, Vondráček – Maďar, Knap, Kysela – Suska, Švík, Kotyza.
Mladík Čaban ve frýdlantské kleci začal dobře, ale sebevědomí mu pocuchal už ve 3. minutě svou bombou Švík. Ovšem hosté nesložili zbraně a po dvou hezkých kombinačních akcích otočili v rozmezí jediné minutě Foldou a Šírem na 1:2. Turnov kontroval hned v úvodu první přesilovky, když gólmanem vyražený puk poslal přesně pod břevno Zbroj a bylo srovnáno. Další přečíslení a pohotový gólový příklep Maďara přinesl zvrat ve skóre, tentokrát pro Turnov na 3:2 a Čaban se musel už po čtvrthodině hry pakovat na střídačku. Se zkušeným Blažkem v zádech poté Frýdlantští vyšachovali domácí obranu tak, že trefit odkrytý růžek Březnovy branky byla pro Bendu brnkačka. Další dva náhodné góly Matějky a Bendy vyhnaly z klece také Březnu, a toto střídání se trenéru Slabému vyplatilo. Beneš několikrát svůj tým jistými zákroky podržel, takže se spoluhráči ve 23. minutě dočkali snížení, když kulatou černou pryž protlačil za brankovou čáru snad skrze nohavice gólmanských trenek Blažka důrazný Maďar. Dlužno dodat, že hra měla patřičný spád, a tak se oba sobotní náhradníci museli ve svých červených obdélnících náležitě snažit. V závěru druhého dějství se led vylidnil, ale Frýdlant početní převahu 4 na 3 nedokázal využít. Do toho si puk vybojoval Švík, ujel všem a hokejovou parádičkou vyrovnal na 5:5! A to nebylo ze strany HCT vše. V přesilovce propálil Kotyza z voleje tzv. golfákem všechno před sebou a do kabin se šlo za vedení Turnova.
Výborného Beneše ale v úvodu poslední třetiny „odšpuntoval“ Kolmann a drama pokračovalo. Po vyhraném vhazování se však k puku dostal s chutí hrající Švík a stejně jako má uklízečka zmáknutý smeták, tak i on zapracoval svou holí a přesně zdviženým bekhendem vrátil svým barvám hubený náskok. Pak jej sice frýdlantská dvojka v další šanci vychytala, ale dojíždějící Hloušek měl v ruce hokejový smeták, jímž zametl kotouč do správného koše – 8:6! Ale rozhodnuto nebylo ani zdaleka. V 50. minutě se před domácí klícku prokličkoval Kolmann a vstřelil už několikátý kontaktní gól utkání. Turnovští fans oslavovali vzápětí a na led létaly nejen baseballové čapky, ale dokonce i kulich, to když nájezd tří Turnovanů na jednoho obránce zakončil přesně do levého horního růžku Maďar a na ukazateli se rozsvítil stav 9:7. Stejně jako by to asi udělal trenér Hrouzek, také kouč hostů risknul hru bez brankáře a 23. vteřin před poslední sirénou ho za to snížením a nadějí odměnil Folda. Menší komplikaci pro domácí pak přineslo přísné vyloučení jednoho z obránců, ale bratři v bílém triku v posledních šesti vteřinách už Frýdlantu obětavou hrou vyrovnat nedovolili. „V Lomnici to vypadalo jakoby naši měli na zádech batohy plné kamení, ale s Frýdlantem to fakt odjezdili,“ byli smířliví dva turnovští fandové z Louček, kteří dali obě víkendová utkání.

Ostatní výsledky: Varnsdorf – Česká Lípa 9:1, Liberec – Lomnice 2:6.

1. HC Turnov 1931 17 13 1 0 3 114:57 41
2. Autocentrum Jičín 16 12 0 0 4 73:47 36
3. HC Lomnice n. P. 14 8 0 0 6 49:47 24
4. Slavoj Liberec 14 6 0 1 7 71:82 19
5. HC Frýdlant v Č. 16 6 0 0 10 72:81 18
6. HC Česká Lípa 16 5 0 0 11 70:94 15
7. HC TS Varnsdorf 15 3 0 0 12 54:95 9