ÚSPĚŠNÉ VYSTOUPENÍ ATLETŮ, DAŘÍ SE FOTBALISTŮM I VOLEJBALISTŮM

0

Na dvě desítky medailí se podařilo získat turnovským atletům AC Syner na krajských přeborech v jablonecké hale. Fotbalisté divizního FK Pěnčín-Turnov finišují v zimní přípravě a stále si drží svoji neporazitelnost, což je vynikající příslib do nadcházející sezony, která začne už v polovině března. S končící zimou se do posledních kol dostávají hokejové soutěže, Lomnice viděla derby Turnova s Rovenskem, na čele Nejvyšší pojizerské ligy se usadily Hnanice.


* ATLETIKA
Medailové žně turnovských atletů.
Na dvě desítky medailí se podařilo získat turnovským atletům na krajských přeborech v hale. Krajské přebory Libereckého kraje jednotlivců všech věkových kategorií se konaly v sobotu 5. února v jablonecké atletické hale.

Závodníci AC SYNER Turnov zažili medailové žně. Na nejkratší trati 60 m získal stříbro mezi žáky Filip Tomsa. S přehledem zvítězil na trati 150 m žáků Dominik Brož. Stříbrnou medaili na dvěstěmetrové trati mezi muži vybojoval Tomáš Krištof. Na trati 400 m mužů získal stříbro Jan Tomeš a bronz Tomáš Krištof. V běhu na 800 m dorostenek obsadila třetí místo Kateřina Čermáková a na stejné trati v závodě mužů zvítězil Jan Tomeš. Z vítězství na 1500 metrové trati v kategorii žen se radovala Barbora Jíšová výkonem 4:59,95 min a třetí ve stejném závodě doběhla Nikola Kochová.

Turnovští atleti získali medaile i ve štafetách. Dorostenci ve štafetě na 4 x 150 m ve složení Kříž, Porš, Gombár, Iluska skončili druzí, stejně tak muži na 4 x 150 m doběhli na druhém místě, a to ve složení Dědeček, Studnička, Bílek, Krištof. Vítězi štafetového běhu na 3 x 300 m se stali žáci Brož, Kinčl a Tomsa. Reprezentanti AC SYNER Turnov vynikli hlavně v běžeckých disciplínách, ale i v těch technických.  Josef Egrt  získal prvenství ve skoku dalekém žáků výkonem 5,67 m a zlato ve vrhu koulí za výkon 13,22 m. Třetí ve skoku dalekém dorostenců skončil Leoš Hlubuček, když jeho nejdelší pokus v soutěži měřil 5,71 m. Mezi dorostenci se ve vrhu koulí blýskl Jiří Porš, když vybojoval druhou pozici. Vrhač Vojtěch Říha zvítězil v koulí mužů.

Jana Svobodová, AC SYNER Turnov

ac.turnov@seznam.cz

 

* FOTBAL

Hned tři soupeře za uplynulý víkend zvládli divizní hráči FK Pěnčín-Turnov, aniž by přišli o svou prozatímní zimní neporazitelnost. V sobotu 19. února se představili u liberecké Nisy, kdy se jim v prvním dějství postavila nejprve třetiligová rezerva Slovanu, které nedorazil domluvený soupeř. Turnovští mladíci zabojovali a výsledkem byla poločasová bezbranková remíza. Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupil ligový dorost Liberce a Turnov převahu své věkové kategorie zužitkoval ve vysokou výhru 1:5. Na té se střelecky podíleli Ježek, Novotný a Bielik, hned dvě trefy přidal Bárta.

O den později přivítal Turnov na umělé trávě v Doubí exdivizní Dobrovice, a ani tentokrát neodešel poražen. „Ocitli jsme se sice hned v několika slibných brankových situacích, ale únava našich hráčů byla více než patrná, takže z toho byla nakonec plichta,“ ozřejmil bezgólový výsledek vedoucí turnovského mužstva Petr Horáček. Jak dodal, jeho tým čeká v rámci zimní přípravy ještě Český Dub a Hlavice, přičemž divizní jaro odstartuje v neděli 13. března v Hradci Králové.

Trenér Jan Broschinský využil o náročném víkendu služeb obou brankářů Cimbála a Metelky, v obraně bratry Daniela a Vojtěcha Hurtovy, Horáka, Vítka a Novotného. V záloze se vystřídali Moravec, Maňas, Koubek, Mendlík, Bielik a Ježek. Dále do hry zasáhli útočníci Vavřich, Bárta a Kulhánek.

Sportovní redakce TvA, Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

 

* HOKEJ

* 7. kolo nadstavbové části Lomnické hokejové ligy: Sokol Rovensko pod Troskami A – BHK Turnov  3:1 (1:0, 0:1, 2:0), hráno na zimním stadionu v pátek 18. února. Nástup do utkání měli lepší Turnovští, soupěř se ale velmi rychle dostal do tempa. Bylo jen otázkou času, kdy mužstvo Turnova inkasuje. „Po první třetině bylo pro nás skóre milosrdné a my jsme prohrávali jenom o jedinou branku. Náš soupeř si vytvořil spoustu šancí, ale buď mířil vedle, anebo všechny střely spolehlivě vychytal Martin Volf. My jsme v útočném pásmu za první třetinu vlastně nic nevytvořili. Druhá třetina nebyla z našeho pohledu o moc lepší, sice jsme obrannou hru zlepšili, ale směrem dopředu opět nic. Ve třetí třetině už to vypadalo na zlepšený výkon z naší strany, ale opět jsme v útoku byli takřka bezzubí. Soupeři sice ubývaly síly, ale dokázal využít nabídnutou přesilovou hru, kdy vystřelený kotouč od modré čáry po několika odrazech skončil v naší síti. Naše snaha o vyrovnání nebyla moc úspěšná, závěrečných pět minut jsme sice zlepšili pohyb po celém hřišti, ale to bylo z našeho vylepšení asi vše,“ shrnul zápas Libor Šlechta z BHK Turnov.

Sestava BHK Turnov: Volf – Mikule J., Plíšek, Těhník, Šimon – Lamač, Sojka, Rössler – Hájek, Čvančara, Novotný – Odcházel, Šmucr, Sluka – Taibr. Sestava Sokol Rovensko pod Troskami A: Sztymon – Bubák, Groh, Karásek, Malý D., Malý L., Perger, Plechatý, Vágenknecht, Vávra, Erbrt . Branky a nahrávky: 4. Bubák, 37. Karásek, 45. Malý L. – 20. Sluka (Šmucr). Vyloučení: 6:2, navíc Vávra, Malý D. (Rovensko) – Rössler (Turnov) všichni 10 minut.

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Zápasy 15. kola: HC Modřišice – HC Všeň-Pěnčín 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), HC Performers Turnov – SDH Troskovice 2:6, HC SDH Hnanice – HC Sokol Turnov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0).

Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka po 15. kole:

1. HC SDH Hnanice

2. HC Performers Turnov

3. SDH Troskovice

4. HC Modřišice

5. HC Sokol Turnov

6. HC Všeň – Pěnčín

 

* VOLEJBAL

Krajský přebor: SOKOL MNICHOVO HRADIŠTĚ – TJ ZIKUDA TURNOV 2:3 (14,-20,-23,17,-8),  0:3 (-17,-21,-24).

V prvním zápase hosté předvedli utrápenou a křečovitou hru. Oživení přinesl až střídající Kovář a změna v postavení smečařů. Sestava: Vacík, Folprecht, Maruška, Černý, Strnad, střídali Kovář a Kubíček.

Pro TvA Dan Strnad, www.turnovvolej.wbs.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.