A TÝM HC TURNOV 1931 PŘED NOVOU SEZONOU UŽ BRUSLÍ!

0

* LEDNÍ HOKEJ / I když stále ještě navrch má letní období v areálu Maškovky, zima už se začíná ptát… Hráči hokejového týmu Turnova jsou už připraveni a po delší odmlce zahájili „oficiální“ přípravu na ledové ploše. Skupinová a individuální zhruba dvouměsíční letní přípravě byla zkrácena u některých jedinců účastí na amatérském mistrovství České republiky, které klub vyhrál, takže se může pyšnit titulem amatérského mistra země (ZDE).

Další hráči si ji podle člena výboru Ivo Konejla zpestřili také účastí v in-line hokejové lize, kde rovněž velmi úspěšně reprezentovali. Ale čas pro ten správný povrch nadešel teprve nyní. „Protože tento srpen nebude Zimní stadion Ludvíka Koška ještě zaledován, musí turnovský hokejový klub vzít jako každý rok zavděk Svijanskou arénou v Liberci, kde našel perfektní zázemí pro přípravu,“ doplnil Konejl. Dlužno ovšem dodat, že turnovští ledaři rozhodně také nezahálejí. V hokejovém svatostánku již dávno probíhá příprava hrací plochy. Po jejím bělení se rýsují pravidly dané čáry, a také ostatní vymezení jako brankoviště či značky pro vhazování. A že nejde o jednoduché technologické postupy, se každý může přesvědčit na videích. Ta v případě zájmu naleznete na Facebooku Fansklubu HC Turnov 1931. Ostatně na podporu svých příznivců, které jim soupeři hodně závidí, budou turnovští hokejisté spoléhat i tentokrát.

Pro příznivce druhé nejpopulárnější hře na světě je též velice příjemné sledovat naše i zahraniční média a sociální sítě, resp. jmenovitě úspěchy Matěje Pekaře, odchovance BHK Turnov, který v současnosti obléká dres zámořského Muskegon Lumerjacks, hrajícího juniorskou USHL. Centra prvního útoku reprezentační U 18, která ve finále mistrovství světa podlehla Kanadě a získala tak překvapivé stříbro, zařadili mezi pět hvězd, které nejvíc zaujaly hokejovou veřejnost. „Poctivá práce pro tým, dominance v osobních soubojích u mantinelu a perfektní plnění defenzivních povinností,“ to je podle odborníků devíza, která hokejistu z Frýdštejna zdobí. Po jeho vzoru může na těchto základech stavět také reprezentace Turnovska.

Nově rozšířený realizační tým HC Turnov 1931 bude mít k dispozici téměř kompletní kádr, který odehrál loňskou sezonu. Jak už se ví, tak jej opustili jen čtyři hráči. „Jan Dám, jenž nám hodně pomohl, studuje v USA a Daniel Baran upřednostnil čerstvě získané povolání lékaře. Náhradní brankář Luděk Petruželka a útočník Roman Švík jsou hráči liberecké juniorky a letos budou působit v jiných oddílech. V každém případě jim všem moc děkujeme za dosavadní spolupráci,“ prohlásil předseda Vladimír Jágr. Je logické, že ligový kádr bude doplněný o případné posily, které si budou svoji pozici v něm muset vybojovat. K tomu se vyslovil staronový asistent trenéra Libor Šlechta následně. „Většina kluků už chodí na led více než měsíc dobrovolně, takže od začátku do toho můžeme začít šlapat naplno. Navíc se na této úrovni očekává, že kluci se připravují také individuálně. Máme určitou představu, co je třeba zlepšit, a víme, kde se nacházejí naše rezervy.“

Prvotně jednoznačné otázky, kdo bude novým trenérem A týmu HC Turnov 1931, a o jaké posily se jedná, zatím zůstávají bez odpovědi. „Kompletní kádr, včetně nových členů realizačního týmu bude představen na tiskové konferenci, která se bude konat dne 7. září od 18.00 hodin na Koškově zimním stadionu. Tady se přítomní dozví, jak podrobný program A týmu v nadcházející sezoně, tak i zajímavosti okolo mládeže,“ zůstává tajemný nejvyšší muž turnovského hokeje Vladimír Jágr.

Ve spolupráci s Ivo Konejlem připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.