SEZONNÍ TURISTICKÉ NOVINY ČESKÝ RÁJ 2011 JSOU V PRODEJI

0

V rámci akce Český ráj dětem byly v sobotu 30. dubna v Sedmihorkách představeny letošní Sezonní turistické noviny Český ráj 2011. Vycházejí jednou za rok, vždy před zahájením sezony. Letos vyšly již po jedenácté. Motto tohoto ročníku je „Český ráj hravý a zábavný“. Jak by ne. Vždyť v tomto regionu najdete velké množství míst, která jsou spojená s natáčením filmů a pohádek či nějakým zajímavým příběhem. I proto je v novinách rozhovor se slovenským hercem Ivanem Palúchem, který na Hruboskalsku na počátku 70. let minulého století natáčel legendární pohádku Princ Bajaja. Je tu i ohlédnutí za prací režisérky Věry Plívové-Šimkové, která se do povědomí veřejnosti zapsala především filmy pro děti, jako jsou Krakonoš a lyžníci, Přijela k nám pouť, Páni kluci a další. Většina z těchto filmů vznikala právě v Českém ráji.

Na šestnácti stranách novin najdete množství zajímavých tipů pro poznávání tohoto regionu. Nechybí stránka pro děti, informace o Chráněné krajinné oblasti Český ráj ani stránka věnovaná regionálním výrobcům a držitelům značky „Regionální produkt Český ráj“. Doporučené cyklovýlety vás v letošním roce zavedou na rozhledny a vyhlídková místa.

I v letošním roce budou Český ráj křižovat oblíbené turistické autobusy. Na letošní rok je připraveno celkem pět linek, z nichž první, červená, spojující Turnov s Jičínem, vyjela již 30. dubna a další ji budou následovat. Jízdní řády včetně mapy tras jednotlivých linek najdete v Sezonních turistických novinách Český ráj 2011.

 

Osmistránková příloha novin obsahuje přehled nejzajímavějších kulturních, sportovních a společenských akcí od jara do zimy a informace o všech turistických cílech regionu včetně zajímavých míst, která byste měli navštívit. V letošním roce ji doplňují vítězné příspěvky studentů, kteří se zúčastnili literární soutěže.

 

Doporučená prodejní cena novin je 20 Kč, k dostání jsou ve všech informačních střediscích regionu i na dalších místech nejen v Českém ráji. Distribučním místem pro zájemce o prodej novin jsou RTIC Turnov a MIC Jičín.

 

ABECEDA ČESKÉHO RÁJE

Andělský

Barvitý

Ceněný

Čechův

Duhový

Encyklopedický

Fotogenický

Granátový

Honosný

Charizmatický

Idylický

Jedinečný

Kouzelný

Láskyplný

Malebný

Nejnádhernější

Obdivovaný

Pozoruhodný

Raritní

Sváteční

Tajuplný

Učebnicový

Věhlasný

Zaslíbený kraj

 

Vítězný text ze studentské literární soutěže vyhlášené odborem cestovního ruchu turnovské radnice u příležitosti vydání sezonních turistických novin. Autorem je Martin Zikmund z turnovského gymnázia. V novinách najdete i další oceněné texty.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.