NEJEN HOKEJOVÝM MISTROVSTVÍM SVĚTA ŽIV JE FANDA ANEB TURNOV MISTREM!

0

LEDNÍ HOKEJ / Turnovský hokej nezůstává ano o krok pozadu za světem, a hlásí jen samé dobré zprávy. Odchovanec Matěj Pekař je úspěšný za velkou louží, hokejisté HC Turnov 1931, kteří zatím stále shánějí trenéra k ligovému áčku zase v tuzemsku.

V samém začátku května bylo veselo na Frýdštejně v rodině Pekařových a těšit se z úspěchu mohou i turnovští a další trenéři. „Syn Matěj byl draftován do nejprestižnější nejvyšší americké juniorské ligy USHL týmem Chicago Steel,“ podělil se s námi o skvělou zprávu telefonicky pyšný otec Josef.

S blížícím se létem však nezahálejí ani ostatní hokejisté Turnova. Tým mužů se v druhé půlce dubna zúčastnil kvalifikačního turnaje amatérského mistrovství České republiky 2017 v Plzni. Po těsných výsledcích v semifinále a ve finále skončil nakonec na 1. místě! „Zajímavostí je, že za pražský tým nastoupil ve finále proti Turnovu Pavel Kašpařík, bývalá opora Bílých Tygrů Liberec anebo v semifinále za tým Jindřichova Hradce mimo dalších také Václav Král, velký talent a opora budějovického hokeje, nebo Robert Procházka, bývalý obránce Ocelářů Třinec. Turnaje se dále zúčastnil také bývalý bílý tygr Angel Krstev,“ vypíchnul některé zajímavé okolnosti člen správní rady HCT 1931 Ivo Konejl.

Tým Turnova

Turnovský tým posílený o několik hráčů z Lomnice a Frýdlantu postoupil do republikového finálového turnaje v Berouně, kam směřují právě jenom vítězové jednotlivých kvalifikačních turnajů. Finále se zúčastňují mj. odchovanci Dukly Jihlava, Motoru České Budějovice apod., takže se jedná vskutku o vynikající konfrontaci a velký úspěch. „Vyřadili jsme Piešťany, Humenné a Rebel Nejdek, jediný tým, s nímž jsme prohráli ve skupině a celkově. Ve čtvrtfinále jsme dál zdolali Spišskou Novou Ves, v semifinále Jindřichův Hradec a ve finále Raiders Praha,“ popsal turnovský činovník.

Celkově se turnaje zúčastnilo okolo 50 týmů z Česka a Slovenska. Hrálo se ve čtyřech turnajích, z nichž vždy pouze vítěz postoupil do čtyřčlenného finále v Berouně. „Náš tým doplněný o borce z Lomnice a Frýdlantu vyhrál i finálový turnaj v Berouně a stal se amatérským mistrem České republiky 2017. Cesta to nebyla jednoduchá, ale podařilo se. Minulý rok jsme nakoukli do Berouna, ale nezkušenost a kvalita týmů nás zaskočila. Tento rok byl cíl jasný a podařilo se. Přestože se jedná o neoficiální mistrovství, vzhledem k vysoké účasti se jedná o prestižní záležitost a velký úspěch. Turnaje se totiž pravidelně účastní bývalí extraligoví hráči anebo hráči, kteří prošli WSM ligou, takže našim hokejistům přináší zajímavou konfrontační zkušenost,“ uzavřel spokojený Ivo Konejl.

Semifinále s STS Chvojkovice Brod, jinak bývalými hráči Dukly Jihlava skončil 3:2 pro Turnovské, byť za soupeře nastoupilo i několik bývalých hráčů A-týmu. Jednalo se o velmi zajímavou konfrontaci, protože se prezentovali bojovným a silovým hokejem. Za zmínku stojí, že se jednalo o tým, který vyhrál liberecké kvalifikační předkolo, kde vypadl v semifinále – Slavoj Liberec. Ve finále Turnov narazil na tým Komplexní Brigáda, složený z bývalých hráčů Slavie Praha a Benátek. Turnov zvítězil opět 3:2 a mohlo se slavit.

Mistrovská sestava: Dulák – Petr Zákoutský, Martin Kollman – Jan Zákoutský – Jiří Zákoutský – Jágr, Maděra, Isach – Knap David, Knap Daniel, Vašek – Mizerík, Konejl.

Připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.