TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ZAHÁJILI PLAY-OFF DVĚMA VÝHRAMI NAD DOBŘICHOVICEMI

0

* TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dobřichovice 3:0 (23,23,20). Sestava: Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák, libero Kunc. Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan, Šén, Galabov. V prvním čtvrtfinálovém utkání play-off zavítali večer v pátek 3. února na turnovskou palubovku volejbalisté Dobřichovic, velmi zkušený a mnoha lety v této soutěži ošlehaný tým, který disponuje i několika hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Hosté se navíc netajili myšlenkou na zisk alespoň jednoho vítězství, a tak zápas sliboval napínavou podívanou, což se nakonec před výborně zaplněnou turnovskou halou také potvrdilo.

Začátek utkání byl ze strany domácích velmi nervózní a v úvodu zápasu kupili zbytečné chyby. Oba týmy nastoupily v kompletních sestavách a předváděly kvalitní volejbal. Domácí se dostali při podání Vencovského do vedení 5:2, ale hosté kontrovali stejnou mincí při servisu Kolouška a stav byl náhle 9:11. Domácí srovnali dobrými bloky na 14:14, ale opět při podání stejného hráče šli hosté do trháku 16:19 a s domácími to nevypadalo dobře. Dobřichovičtí udržovali náskok až do stavu 18:21, ale domácí několika výbornými zákroky v poli snížili na 22:23 a následnými bloky set získali 25:23.

Zisk setu jakoby domácí uklidnil, zpřesnili hru a zlepšení se projevilo i na stavu. Šli do vedení 7:4, ale hosté se nevzdávali a i následné vedení Turnova díky sériím na podání (14:12 a 19:14) dokázali zlikvidovat a za stavu 22:22 se šlo do koncovky. V té byli však opět přesnější domácí a stav byl 2:0 na sety. 

I ve třetí sadě šli v úvodu do vedení domácí a zdálo, se že hosté již nenajdou síly na zvrat. Vedení 8:2 znamenalo uklidnění, a když domácí náskok zvýšili až na 18:13, vypadalo to na rozhodující zlom třetí sady. Hosté však obětavou hrou snížili až na 18:20 a 19:21, a zdálo se, že přijde na scénu dramatická koncovka. To však byla již pouze labutí píseň Dobřichovických a domácí si již vítězství vzít nenechali.

201702060906_sport_23_017_volej

* TJ Zikuda TURNOV – TJ Sokol DOBŘICHOVICE 3:0 (12,19,15). Sestava: Fučík, Galabov, Starý, Vencovský, Ducháč, Kovář, libero Kunc. Střídali: Folprecht, Bukovjan, Šén, Bäumelt. Ve druhém sobotním čtvrtfinálovém utkání se dal očekávat podobný průběh, ale opak byl pravdou. Hosté nastoupili opět kompletní, domácím chyběl Čermák, kterého však na bloku výborně nahradil Kovář. V základní sestavě se oproti pátku objevil ještě kromě avizovaného Kováře také smečař Galabov.

Domácí vstoupili do zápasu uklidněni páteční výhrou a od úvodních míčů diktovali tempo. Hosté působili nekoncentrovaně a oproti prvnímu utkání je trápil především špatný příjem, což v kombinaci s výborným servisem domácích znamenalo vysoký rozdíl ve skóre. Dobřichovičtí se soustředili spíše na rozhovory s rozhodčími, za což obdrželi několik karetních trestů a domácí v klidu získali první set.
Druhý set rozhodla série Kováře na podání, který za koncovou čarou posunul stav ze 4:7 na 15:7. A tak i přes slabší chvilku ve střední části setu vedli Turnováci 2:0. 
Třetí set probíhal ve stejných kolejích jako sady předchozí. Hosté si nedokázali kvalitně přihrát, a tak měla domácí obrana situaci velmi zjednodušenou. Po páteční bitvě byl druhý zápas daleko jednoznačnější a domácí si tak připsali druhé vítězství v sérii.

Ke třetímu a případně čtvrtému utkání zajíždí Turnovští na palubovku soupeře příští týden v pátek 10. února (případně i v sobotu 11. února). Pokud by nebyla série rozhodnuta, rozhodující páté utkání by se hrálo na turnovské palubovce 18. února pravděpodobně od 13.00 hodin. V případě postupu začíná semifinále zápasy 24. a 25. února, Turnovští by je sehráli doma.
Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.