TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ POSTOUPILI DO SEMIFINÁLE PLAY-OFF 1. LIGY!

0

* TJ Sokol DOBŘICHOVICE – TJ Zikuda TURNOV 1:3 (26,-17,-26,-22). Sestava: Folprecht, Bäumelt, Kovář, Vencovský, Galabov, Čermák, libero Kunc. Střídali: Bukovjan, Šén, Ducháč. Ve třetím čtvrtfinálovém utkání play-off zavítali turnovští volejbalisté v pátek 10. února večer na palubovku dobřichovického týmu, kde se vyhrává jen velmi zřídka. Cílem hostů bylo připsat si třetí vítězství, což by znamenalo ukončení série a postup do semifinále.

Že to nebude úkol snadný, bylo jasné již před utkáním a tuto skutečnost ještě umocnily absence dvou hráčů základní sestavy, kdy ze zdravotních důvodů chyběli Starý a Fučík. Oba jmenované však výborně zastoupili Kovář a po zranění se vracející Folprecht, čímž se stejně jako v předešlých zápasech ukázala vyrovnanost turnovské soupisky. Domácí nastoupili do zápasu kompletní, a tak se dalo očekávat zajímavé a vyrovnané utkání.

Dobřichovičtí začali agresivním podáním smečaře Podušky, který dělal hostům velké potíže po celé utkání. Kvalitu podání domácích ještě zvyšoval velmi nízký strop dobřichovické sokolovny, kde bohužel po celé utkání končilo několik příjmů, ale i obranných úderů hostů. Utkání se tak v úvodu pro hosty nevyvíjelo dobře a již za stavu 4:0 si turnovští vzali první oddechový čas. Tím byla první série domácích na podání zastavena, ale hráči Dobřichovic i nadále na palubovce vládli a postupem času si vytvořili výrazný náskok (6:1, 8:2, 16:9). Hosté se však pomalu aklimatizovali na omezené prostory a dostávali se postupem času do tempa. Dobrým servisem dokázali snížit na 16:13 a 17:15, ale domácí opět díky dobrému bloku odskočili na 21:17 a 22:18. Za tohoto stavu při podání Folprechta nedokázali dobřichovičtí kvalitně přihrát a zaútočit a náhle se dostali do vedení hosté (23:24). Domácí však setbol odvrátili a následně svůj třetí proměnili v zisk první sady (28:26).

Hosté však nepodlehli panice a vědomi si smazání velkého náskoku domácích v prvním setu vstoupili do druhé sady sebevědomě. A i když na úvod zopakoval svoji sérii na podání domácí Poduška (3:0, 5:1), hostům se okamžitě podařilo kontrovat a hned se dostali do vedení (5:7, 7:11, 8:14). Domácí se pokoušeli zastavit tlak hostů několika střídáními, ale ani to rozjeté Turnovany nezastavilo a ti tak v poklidu získali druhý set (17:25) a stav byl 1:1.

Před třetím setem bylo jasné, že tato sada bude velmi důležitá pro vývoj celého utkání, ale průběh z předešlých setů se bohužel opakoval. Na podání domácí Poduška a stav 4:0. Turnovští se však rychle oklepali a podařilo se jim zachytit nástup domácích (4:3, 5:4). Stav byl ve větší části setu vyrovnaný a výraznější náskok si vytvořil Turnov až za stavu 16:21. Domácí však výborným servisem podpořeným kvalitní obranou v poli korigovali na 20:21. Turnovští ale pevnými bloky získali vedení 20:24 a vypadalo to, že set v pohodě získají. V tuto chvíli dobřichovičtí opět zatlačili hosty kvalitním servisem a dvě chyby na útoku znamenaly stav 24:24. Hosty tato situace nepoložila, domácí k setbolu nepustili a tvůj třetí naopak proměnili (26:28).

Až ve čtvrté sadě se turnovským konečně podařilo pohlídat si začátek setu a vyrovnané skóre. První šli do trháku domácí (15:12), ale hosté ztrátu rychle zkorigovali (18:17) a celé utkání se lámalo za stavu 20:20. Domácí šli do vedení 21:20, ale dva bloky při podání Čermáka znamenaly vedení Turnova 21:23. Domácí ještě snížili na 22:23, ale hosté již drama nepřipustili a set i celé utkání dotáhli do vítězného konce. Po loňském vyřazení ve čtvrtfinále tak mohli opět slavit postup do semifinále.     

Nyní čeká hráče krátká pauza a poté již bude zahájena semifinálová série proti týmu VK EGE České Budějovice B.
Ta odstartuje na turnovské palubovce v pátek 24. února (19.30 hodin) a v sobotu 25. února (17.00 hodin). Následně bude pokračovat na půdě soupeře 3. března a v případě nerozhodnutého stavu 4. března. Pokud by nebyla série rozhodnuta, rozhodující páté utkání by se hrálo na turnovské palubovce 11. března.

Další výsledky čtvrtfinále:
MFF Praha – VSK Staré Město  3:2 (24,-15,25,-19,13), 0:3 (-17,-17,-24) …. stav série 1:3
Brno B – České Budějovice B  0:3 (-16,-17,-21) …. stav série 0:3
ČZU Praha B – Beskydy  0:3 (-24,-23,-14) …. stav série 0:3

SEMIFINÁLOVÉ DVOJICE – hraje se na 3 vítězná utkání:
Black Volley Beskydy – VSK Staré Město
TJ Zikuda Turnov – VK EGE České Budějovice B

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.