ŽÁCI ZŠ SKÁLOVA PROZKOUMALI TO, CO JE OPRAVDU ZAJÍMÁ

0

Novinkou ve vzdělávání žáků 6. – 8. tříd v ZŠ Skálova byly v letošním roce „oborové dny“. Žáci si sami na podzim vybrali z nabízených dvanácti pestrých oborů, se kterými strávili několik dní během školního roku. Na konci března proběhly závěrečné prezentace všech 12 oborů.

„Nápad zrealizovat tuto možnost pro naše žáky se zrodil již minulý rok a letos jsme se rozhodli oborové dny uskutečnit. Chtěli jsme u žáků podpořit motivaci ke vzdělávání a rozvoj dovedností, které budou potřebovat, jako je komunikace nebo schopnost spolupráce,” říká ředitel školy Michal Loukota.

Zatímco se žáci devátých tříd v oborových dnech připravovali na přijímací zkoušky na střední školy, ostatní z 2. stupně trávili čas různě, a to podle vybraného oboru. „Třeba účastníci oboru Český ráj z výšky se vypravili na rozhlednu Čížovka, následně postavili její model a zpracovali informace, v rámci oboru Dřevo vznikly budky, které žáci sami vyrobili, obor Automotive navštívil turnovské firmy Kamax a Grupo Antolin a zpracoval vlastní modely aut,” popisuje Michal Loukota, „a byly tu i další obory – Novináři, Z pole na stůl, Psi, Móda, Jak se žije cizincům, téma v anglickém jazyce o památkách v okolí Turnova, Sklářství, Netradiční sporty a Pythagorova věta ve výtvarném umění.”

A co na to žáci? Vybíráme z dotazníků:
V rámci oboru jsem se mohla podívat tam, kde jsem ještě nebyla. Oborové dny mi přinesly nové kamarády napříč 2. stupněm a také spoustu nového poznání. Poznala jsem netradiční sporty, takové, o kterých jsem nevěděla, že vůbec existují.

Propojení žáků 2. stupně ZŠ Skálova bude tak určitě pokračovat i v příštím roce, což potvrzuje i ředitel školy: „Myslíme si, že je potřeba prohlubovat zájem žáků v oborech, které je zajímají. Chceme, aby si každý přišel na své, aby nabídka oborů byla pestrá a lákavá pro každého z nich.”

Více informací o oborových dnech najdete na stránkách školy www.zsskalova.cz a také na profilu školy na sociální síti Facebook. Prezentace některých oborů proběhne i v rámci oslav 110 let školy v sobotu 26. května v rámci akce Škola hrou.

Jana Pekařová, jana.pekarova@zsskalova.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.