LEONA MÜLLEROVÁ – ÚDAJNĚ JEDINÝ EXOT TURNOVSKÉ SUPŠ, KTERÝ SPORTUJE

0

Tak tahle věta zazněla z televizní obrazovky někdy na přelomu měsíců dubna a května v souvislosti s florbalovým mistrovstvím světa juniorek. To se tentokrát hrálo ve dvou polských městech Babimost a Zbasyň. Dlužno dodat, že zmíněná bojovnice se lvím srdcem a notabene i zakomponovaném v jejím jménu, pochází z Turnova! „Ten pátek dala Leona v reprezentačním dresu Finkám, které obdivuje, gól, čímž tak trochu ohrozila jejich cestu do severského finále. Jsem rád, že jsme spolu s manželkou mohli být u tohoto dosavadního vrcholu její sportovní kariéry,“ předeslal hrdě otec Roman Müller. Přitom nechybělo moc a Leona na MS chyběla. Asi dva týdny před jeho začátkem si na soustředění nárazem do mantinelu pochroumala češku v koleni. I s tímto hendikepem však do Polska tato ofenzivní univerzálka odcestovala a podílela se na historickém úspěchu české florbalové repre, která po dlouhých letech přivezla zase medaili. Protože mladý národní tým vypadl v semifinále s pozdějšími vítězkami ze Švédska, vítězný duel se Švýcarskem jim vynesl krásný bronz!

Sportovní začátky současné studentky (obor rytec-brusič šperkových kamenů – pozn. aut.) a údajně jediného exota turnovské SUPŠky, který sportuje, se datují k největšímu boomu tohoto kolektivního sportu – mj. právě i na Turnovsku. Není divu. Kouzlu dynamické hry s děravým míčkem propadly miliony sportovců a celosvětově se v žebříčku popularity čím dál tím víc dotahuje na nejmasovější míčové hry – fotbal a hokej!
„V prvopočátku jsme byli poměrně bez ambicí, ale postupem času se to poněkud zvrhlo, naštěstí zřejmě tím správným směrem. Naši podporu tedy rozhodně má, a to už hezkých pár let,“ říká za oba rodiče s úsměvem hlava rodiny. Šikovná florbalistka si po turnovských začátcích, kdy ji koučovali hlavně Radim Kolomazník a David Pospíšil si velmi brzy našla cestu do krajského města, kde spolu s juniorkami FBC Crazy girl Liberec získala hned dvakrát titul mistryně České republiky.

201406261622_sport_76_014_florbal

Také tento level je již minulostí. V současné době Leona nastupuje v barvách Elite Praha, kde stále ještě sedí na dvou židlích. S juniorkami se pokusila o další mistrovský titul a mimo to hraje také za ženy. I když ze zlatého pokusu byl nakonec „jen“ bronz, ženského kádru, který letos skončil na 6. místě naší extraligy, je více než jeho platnou členkou. „Za dobré služby jí teď klub věnoval profihokejku Salming, z čehož máme samozřejmě radost,“ pochlubil se hlavní sponzor Roman Müller. Podle něj jde hlavně o morální aspekt, protože finančně podporuje řadu let nejen svou dceru, ale i kluby v nichž hrála a hraje.

Jak dodává maminka Lenka horující pro atletiku, ač pro Leonu je sportem č. 1 florbal a na ostatní záliby nezbývá moc času, občas prý usedne alespoň na kolo. Ostatně, tomu propadla i větší část rodiny. „I když to Lea zase tak moc nepotřebuje, snažíme se jí dávat stále nové impulzy pro její další výkonnostní růst. Tak například vznikla motivační místnost, kde se postupně hromadí získané medaile a ceny, pamětní dresy, sportovní propriety a další relikvie. Jinak přesnou statistiku startů či branek si nevedeme, ale hlavně babička schovává různé výstřižky z novin a shromažďuje další informace k tématu vnučka a florbal,“ popisuje Lenka Müllerová a TvA exkluzivně prozrazuje, že Leona tak trochu (dost) „ujíždí“ na čokoládě Milka. Ale když prý chce reprezentantce rodiny opravdu udělat radost, upeče jí kuře s nádivkou. 

Další mistrovská sezona začala letní přípravou, zatím bez Leony Müllerové. Ta odpočívá po náročné předchozí a doléčuje zraněné koleno. Podle všeho hráčku nosící na zádech číslo 93 svého vzoru hokejisty Petra Nedvěda, výpadek ze zažitého režimu – čtvrtek a pátek trénink + zápasový víkend – hned tak z míry nevyvede a srdce Českého ráje se vbrzku dočká dalšího výrazného úspěchu potomka jeho velké sportovní rodiny.

Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.