DIVOKÁ PRASATA ŘÁDILA NA FOTBALOVÉM HŘIŠTI V MÍROVÉ

0

Zatímco fotbalové trávníky na Turnovsku po podzimu v klidu odpočívají, v Mírové pod Kozákovem skřípou zuby. Před jarním výkopem je totiž čeká nečekaná revitalizace téměř poloviny hřiště! V noci z pondělí 11. na úterý 12. ledna si na něm udělali „trénink“ divočáci. Předseda klubu Josef Hlubuček, který zdejší „Ďolíček“ denně kontroluje, odhaduje škodu předběžně na 60 – 70 tisíc Kč.

„Krom samotného trávníku je místy poškozena také umělá závlaha, takže přesnější rozsah škod budeme znát až po jejím odzkoušení. Hřiště je teď hodně podmáčené a počasí všelijaké, takže s dalšími kroky musíme počkat na příznivější jarní období,“ sdělil TvA s tím, že podobnou situaci za dobu svého fungování v mírovském fotbale ještě nikdy neřešil. A právě proto není hrací plocha pojištěna, takže varianta případného pojistného plnění odpadá a peníze na její rekultivaci tak bude hradit zřejmě SK Mírová p. Koz. Zda její pažit dá dohromady s pomocí svých hráčů nebo specializované firmy, se tedy teprve uvidí.

„Vzhledem k hloubce děr a rýh to vypadá, že opět budeme muset od našeho dvorního dodavatele z Červeného Kostelce brát travnaté pásy. Kolik jich budeme potřebovat, teď nelze říct, jen pro představu, metr čtvereční i s položením přijde na 320 korun s daní, takže se pokusíme rozsah poškození minimalizovat vlastními silami,“ předestřel nečekanou nepříjemností zaskočený Josef Hlubuček, nejvyšší představitel SK, který po letech působení v krajských soutěžích, hraje momentálně okresní přebor Semilska a navíc poskytuje domácí azyl turnovským divizním fotbalistkám. Všem teď nezbývá než věřit, že tato přírodní lapálie, nad níž kroutí hlavou i rovenský nimrod Marek Náhlovský, jarní část mistrovské sezony 2015/2016 obou týmů nikterak neohrozí.
 
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.