TURNOVSKÝ SPORT NA „ULITÉM“ STARTU

0

Zatímco sporty pod střechou zavřených hal zahalilo mistrovské vzduchoprázdno, jejich aktéři z povzdálí sledují vývoj okolo těch kolektivních a nejviditelnějších. Sportovci se k zapeklité situaci staví individuálně dle svých nátur a možností, ale funkcionáři jsou na tom mnohem hůř. Málokdo z nich totiž dokáže předpovědět, zda vůbec a za jakých podmínek se nová halová sezona rozjede.

TJ TURNOV
Největší TJ v srdci Českého ráje sice od pondělí 25. května rozjela všechny své provozy Sportcentra včetně sauny, ale co se týká vlastních týmů, také tady se projevuje současný stav. Celá dvacítka oddílů má různorodé zaměření, což neumožňuje jednotná opatření. „Podle povolených možností a bez diváků za daných hygienických opatření normálně trénujeme, protože nová halová sezona ukončených soutěží má pokračovat zase v září,“ říká šéf TJ Turnov Filip Stárek. Ten má momentálně rozporuplné pocity, neboť jeho srdeční záležitost – orientační běh – je virem bit nejvíc! Turnovští patřící do elitní české špičky zaznamenali zvýšený zájem mládeže o tento zajímavý sport, takže základna pro další úspěchy tady bezesporu je. „Máme na sto talentovaných dětí. Bohužel celá jarní sezona včetně mistrovství Evropy a světa byla zrušena, protože na našich závodech bývá zhruba půldruhého tisíce startujících. Přiznám se, že jsme měli vysoké ambice, tak snad letos ještě stihneme urvat nějaké medaile ve štafetách a družstvech,“ doplnil.

TENISOVÝ KLUB
Díky rozhodnutí krizového štábu dostal v zemi jako první zelenou bílý sport, a to vč. čtyřher! Není divu. S nadsázkou řečeno, nejlépe totiž splňuje podmínky opatření – dva, resp. čtyři hráči jsou odděleni sítí, takže jejich kontakt je minimální. Uvolnění přísných pravidel se tak už na přelomu dubna a května v Turnově logicky projevilo nejprve zvýšeným ruchem v areálu tenisového klubu v Koškově ulici. Jen dodejme, že Tenisový klub Turnov ještě nedávno hrál I. třídu krajského přeboru a v současnosti má v mistrovských soutěžích něco kolem 140 členů různých věkových kategorií, o které je v útulném prostředí tenisového areálu dobře postaráno.

HOKEJ
Mistrovský ročník 2019/2020 nedohráli ani hokejisté HC Turnov 1931. Souboj o třetí místo v lomnickém derby přes veškerou snahu obou oddílů o sehrání odpískala pandemie, takže papírově zbyla na bílo-červeno-modré lvy letos bramborová medaile. „Ročník se nevyhlašoval, takže nebylo vítězů ani poražených a my všichni včetně Jičína, který v krajské lize mužů zůstává i nadále, se musíme připravovat na novou sezonu,“ uvedl věci na pravou míru předseda správní rady HC Vladimír Jágr. Podle jeho slov se turnovští hokejisté až do půlky srpna budou připravovat na suchu v Liberci hlavně po fyzické stránce, aby pak mohli přejít na tamní led. „V Turnově máme přislíbeno, že letos bude led o něco dřív, takže v druhé půlce srpna bychom se mohli přesunout sem,“ je spokojen V. Jágr.
Jak dále uvedl, zatímco mládež už je v plné letní přípravě, vedení klubu pracuje na posílení kádru. „Důležité je, že zůstává opora play-off, gólman Dominik Března, a protože se rozhýbal také přestupní trh, máme v merku dva až čtyři juniorské hráče, přičemž nevylučujeme ani návraty zkušených hráčů. V každém případě chceme, aby kvalita kádru šla zase nahoru,“ dodal Jágr. Jak si vše tzv. sedne, uvidíme snad v září, kdy se má KLM znovu rozjet.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.