ŠŤASTNÁ ZEMĚ SE CHYSTÁ NA VRCHOL SEZONY: SLAMÁK A KONCERT KAPELY KRYŠTOF S RICHARDEM KRAJČEM

0

Desítky slaměných soch lidí, zvířat a tvorů ze světa fantazie. V sobotu 10. srpna po 10. hodině ve Šťastné země v Radvánovicích u Turnova zahájí vrchol letošní sezony. Až do konce prázdnin tu budou probíhat tradiční slavnosti slámy – Slamák 2013. „Různé figury a stavby ze slámy tady tvoříme již dlouhé roky, máme v tom praxi. Letos jsme si dali téma svět fantazie, takže tu najdete pravěké příšery, ale i různé enty, jednorožce, pegase, kentaura a další tvory, které spojují náš svět se světem snů a přání,“ uvádí programový manažer areálu Erik Černý. Rozhlednu nad areálem zaplní ohromný drak s rozpětím křídel zhruba 40 metrů, chybět nebude chaloupka na muří nožce či zámecká věž s princeznou. Připravena jsou dvě bludiště, jedno pro malé caparty, druhé pro odvážné větší děti v hradu ze slámy. Mimochodem – slaměný hrad s věžemi spotřebuje 200 velkých balíků slámy!

n201308081414_tz_23_013_sz„Slavnosti slámy jsou pro nás akcí, která Šťastnou zemi provází již od samotného počátku existence. Jsou oslavou vrcholícího léta a samotné sklizně obilí na okolních polích. V našem podání jsou ale hlavně další možností, jak pro návštěvníky připravit něco atraktivního navíc. Například soutěže pro děti a dospělé budou nyní až do konce srpna probíhat každý den sedm dnů v týdnu, nejen v sobotu, jako tomu bylo dosud,“ doplnil Erik Černý.

Na sobotní zahájení slavností slámy naváže nedělní mimořádný koncert kapely Kryštof v čele s Richardem Krajčem. Půjde o tzv. akustickou verzi, která přináší vynikající hudební zážitek a bližší sepětí mezi jevištěm a hledištěm. Koncert začíná v neděli 11. srpna v 16.00 hodin. „Nebudeme vybírat žádné speciální vstupné, na koncert bude stejné jako běžně do areálu, tedy 99 korun. Nezajišťujeme ani předprodej vstupenek. Hlediště je dostatečně velké, lepší místa prostě zaberou ti, kdo přijdou dřív,“ glosuje Erik Černý.

n201308081414_tz_24_013_szDo konce prázdnin bude ve Šťastné zemi také otevřena keltská vesnička, která letos jako novinka vznikla v dolní části areálu. V keltské vesničce si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, obkládat jílem stěny domů, stavět z jílu pec, vytvářet ozdoby z hlíny nebo drátu, mlít mouku na kamenném mlýnku, rýžovat zlato či péct placky v hliněné peci.
V horkých dnech je tu pro osvěžení připravena vodní skluzavka, mlhoviště, aquazorbing, dětské motorové vodní čluny ad. Příjemný chládek nabízí naučná stezka „Prožitkový geopark Český ráj“. Ta je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechod bažinou.

n201308081414_tz_25_013_szCelkem je na ploše areálu rozeseto víc než sto dřevěných atrakcí. Vyrobené jsou z akátového dřeva, mají charakteristický a nezaměnitelný tvar, který poznáte na první pohled. Rukopis Tomových parků se nezapře. Ve Šťastné zemi najdete dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, pro rodiče jsou tu lavičky a místa pro odpočinek, je tu odpovídající sociální zázemí a občerstvení. Hitem areálu jsou již několik let vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

Šťastná země je otevřena od 20. dubna do 29. září denně od 9.00 do 19.00 hodin, o prázdninách až do 20.00 hodin. Více na www.stastnazeme.cz

NEJBLIŽŠÍ AKCE:
* 10. srpna
– ZAHÁJENÍ SLAMÁKU 2013. Slaměné moderované soutěže pro celou rodinu + řemeslné dílny v keltské vesničce.
* 11. srpna – AKUSTICKÝ KONCERT SKUPINY KRYŠTOF v čele s Richardem Krajčem! Za běžné vstupné ještě navíc koncert skupiny Kryštof? Jedině ve Šťastné zemi!
* 10. – 31. srpna – SLAMÁK 2013. Slaměné hry pro děti + řemeslné dílny v keltské vesničce.
* 7. září – HURÁ DO ŠKOLY. Vyzkoušejte si vaše oblíbené nebo neoblíbené předměty trochu jinak – 100 % vesele.
* 14. září – BRAMBORÁK. Brambory, brambory a zase brambory. Ty vás budou provázet v soutěžích, vyrábění, ale také v uspokojení vašich mlsných jazýčků.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.