TURNOV DOVEZL BOD Z BENÁTEK, PĚNČÍN ZE STUDÁNKY TŘI

0

Smolný zápas odehrály v ČFL Přepeře, které podlehly hostům z Hradce. Kvalitního soka dostal málem do kolen divizní Turnov. V krajském přeboru se vyznamenali Rovenští, když doma vyprášili nebezpečnou Skalici rozdílem třídy. Brankou ala Schick se blýskl Šimek. V Sedmihorkách se zrodila smírná domácí remíza s trápícími se skláři z Boru. V I. A třídě Pěnčín „pumpnul“ o body Studánku. O třídu níže vyfasoval SKM sedmičku v Jablonečku a Přepeře B doma bez brankáře a v deseti remizovaly s nováčkem z Roztok. V jabloneckém přeboru padly Jenišovice v Zásadě, zatímco Skala bodovala v Lučanech. Turnov B dál kraluje semilskému okresu. Teď jej v derby čekají Tatobity, které vysoko prohrály v Libštátě. V soutěži Rovensko B otočilo zápas s Beneckem.

ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA

* FK Přepeře – FC Hradec Králové B 0:2 (0:0). Rozhodčí Coufal, ŽK 0:3, diváků 150. Sestava: Truksa – Janošík, Tvaroha, Nesvadba, Knejzlík – Novák (Synek), Novotný, Pavlata, Šulc (89. Bína) – Bulíř (60. Vyčítal), Martan 89. Gebert).
Hosty zvyklé na letiště mohl už v 8. minutě zaskočit Bulíř, ale ten s vyběhnuvším gólmanem Čábelkou přehodil i „zívající“ prázdnou bránu! To domácí Truksa pak musel po hlavě vlétnout do stříleného centru Hradeckých a poté včasným zmenšením střeleckého úhlu odvracet další pohromu, aby v dohrávce šance skončil míč bezpečně v jeho náruči. Na druhé straně to zkoušel obstřelem na zadní tyč znovu Bulíř, ale ani tentokrát si jeho pokus cestu mezi tyče nenašel, byť už někteří Přepeřští zdvihali ruce nad hlavu. Ve 31. minutě se Truksa svým dobrým postavením postaral o to, aby se do kabin šlo za bezbrankového stavu.
Hradečtí se osmělovali čím dál víc a taktickou bitvu začali pomalu překlápět na svou stranu. V úvodu druhého poločasu tak musel nejprve Janošík vykopávat balon z vlastní brankové čáry. Okřídlené nedáš – dostaneš mohl záhy potvrdit zkušený Martan, ale na zlatém podnose naservírovanou lahůdku od Bulíře poslal mimo šibenici! A to se promítlo na opačném pólu hrací plochy, kde si Koubkem vystřelený míč v pádu nešťastně srazil podle vyběhnuvšího Truksy do vlastní sítě kapitán FKP Nesvadba. V 63. minutě zaúřadoval také kapitán Hradce Kosař, ale jeho gólovou střelu k tyči vyrazila přepeřská jednička na rohový kop. V šestnáctce hostů pak Martanovu další tutovku zblokoval Ševčík a štěstí stálo při hostech i v 73. minutě, v níž se míč od tyče odrazil ke Koubkovi a ten už si věděl rady – 0:2! Přepeře se snažily až do konce, ale nebylo jim přáno. V poslední minutě hlavičkoval skrze zhuštěnu obranu Královéhradeckých střídající Gebert, ale Čábelka mu konečky prstů alespoň čestný úspěch domácích barev vzal.

Ostatní výsledky: Žižkov – Velvary 0:0, Kolín – Boleslav B 1:0, Ústí – Brozany 0:2, Pardubice B – Most 2:0, Živanice – Chlumec 0:3, Zápy – Teplice B 0:0, Jablonec B – Benešov 4:0.

DIVIZE

* SK Benátky nad Jizerou – FK Turnov 2:2 (0:1). Branky 28. Jíra, 84. Beníšek, rozhodčí Krupka, ŽK 2:1, diváků 170. Sestava: Kopal – Provazník, Jíra (68. Tobias), Peuker, Tomašov (84. L. Havel) – Prokopec (68. Vencbauer), Břenek (77. Jákl), Horák, Beníšek – Š. Havel (68. Müller), P. Havel.
Turnov prokázal vzestupnou výkonnost a na hřišti druhého celku vydoloval bod, když při větší porci štěstí mohl pomýšlet i na víc. Poločasové vedení mu zajistil Jíra. Po standardní situaci na polovině se k míči dostal Peuker a ze spolupráce stoperů byl právě Jírou podél brankáře k tyči pěkně uklizený gól. Jenomže ve druhém poločase v rozmezí čtyř minut Benátky nejenže vyrovnaly Bodlákem, ale díky Mackovi šly v utkání i do vedení. „Bohužel v jednom z případů nám ve hře chyběl zraněný Jíra, rozhodčí však hru nepřerušil a domácí toho využili hlavičkou na zadní tyč. Šancí jsme měli víc než Benátky, ale bohužel. Na rozdíl dvou gólů mohl zvýšit třeba Prokopec, ale závěr jeho sóla ze strany mu nevyšel a v závěru potom neuspěli ve slibných pozicích ani Havlové Petr a střídající Lukáš,“ posteskl si trenér Turnova Tomáš Nosek. Ten musel nakonec brát i bod. Pár minut před koncem se k míči ve velkém vápně domácích dostal turnovský kapitán Beníšek a zblízka jej prorval skrz gólmana Dědka a zařídil tak plusový bod, který před duelem s Dobrovicí z Mladoboleslavska dál drží FKT na dohled pomyslné bedny.

Ostatní výsledky: N. Bydžov – Chrudim B 0:1, Letohrad – V. Mýto 1:3, Dvůr Králové – Liberec B 2:1, Čáslav – Brandýs 3:0, Hlinsko – Náchod 2:1, Dobrovice – Trutnov 0:1, Ústí – V. Hamry 1:1.

16. Brandýs n. L. 8 1 1 6 7:27 4

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – SK Skalice u České Lípy 3:0 (0:0). Branky 56. Pařízek, 72, Šimek, 90.+2 Mazánek, rozhodčí Kořínek, ŽK 1:1, ČK 2:1, diváků 110. Sestava: Prokopec – Šteffan, Kočí, Bangha (62. Perger), Vítek – Drozen (5. Krejčík), Štěpnička, M. Pařízek, Soukeník (76. Liška) – Šimek (88. Mencl), Mazánek.
Hosté nezvykle se pohybující ve spodní části tabulky chtěli pod Troskami bodovat, ale narazili. „Skalice byla fotbalově lepší a tlačila, ale to, co jsme měli dát, jsme dali, a to rozhodlo. O zbytek se postaral náš brankář Prokopec,“ shrnul spokojený prezident domácích Marek Náhlovský. Ten spolu s diváky tleskal nejen úspěšnému trestnému kopu Pařízka, ale především pak gólu Šimka. „Skalický gólman Vosecký hrál hodně daleko před svou brankou. Šíma dostal míč zezadu a stylem ala Schick mu ho tam z půlky poslal,“ popsal nejhezčí moment utkání předseda klubu. Mnohem horší okamžiky přišly v závěru. Za ostrý faul byl nejdřív bez pardonu vyloučen domácí Kočí a minutu na to se ze hřiště poroučel za sprostá slova vůči rozhodčím skalický Baťka. Aby toho nebylo málo, v čase 90. + 2 prostrčil střídající trenér Mencl merunu obranou hostů a Mazánek zvýšil na rozdíl třídy. Rovenský Vítek to nevhodně okomentoval a uviděl třetí červenou kartu, takže k derby do Brodu pojedou Rovenští bez dvou klíčových obránců.

* FK Sedmihorky – FC Nový Bor 2:2 (0:1). Branky 63. Körber, 58. Kodr, rozhodčí Mizera, ŽK 2:4, diváků 80. Sestava: Kanaval – Parsi, Marek Randák, Vaníček, Urbánek – Štěpnička, Falkenberg (21. Marcel Špína), Matěj Randák, Ložek (84. Macháček) – Žabokrtský (46. Kodr), Körber (81. Hranec).
Ještě nedávno slavní divizní skláři se v současnosti dost trápí, takže potřebují každý bod jako sůl. Slušnou partii odehráli na hřišti mužstva z opačné půlky mistrovského žebříčku. Karlovičtí v brance poprvé s Kanavalem, který sem přišel na výpomoc z Jičína, a podruhé bez trenéra Šafáře (dovolená) nezvládli první pětačtyřicetiminutovku, kterou ve 23. minutě rozčísl svou povedenou brankou borský Král. Domácím pak ovšem stačila jen pětiminutovka, aby Körber s v poločase střídajícím Kodrem otočili skóre, z čehož byl zelený nejenom novoborský brankář Zelený. Bohužel čtvrthodinu před koncem hosté po sérii odrazů dotlačili míč za Kanavalova záda Stejskalem a vymodlený bod si v hektickém závěru ubojovali. „Bor vůbec nehrál špatně, a i když jeho druhý úspěch byl z kategorie šťastných, asi si ten bod i zasloužili. Kdyby příležitost Ložka za stavu 2:1 pro nás neskončila jen na tyči, mohlo být rozhodnuto. Ale fotbal se na kdyby zkrátka nehraje,“ byl objektivní vedoucí mužstva Míra Kobrle.

Ostatní výsledky: V. Hamry B – Frýdlant přeloženo na 13. 11., Hrádek – Višňová 3:1, Lomnice – Ž. Brod 3:0, Studenec – Mimoň 4:4, FC Pěnčín – Stráž p. R. 4:1.

I. A TŘÍDA

* FK Krásná Studánka – TJ Sokol Pěnčín 1:3 (0:1). Branky 11. a 90. Schmeiler, 50. Žďárský, rozhodčí Hnětynka, ŽK 2:2, diváků 80. Sestava: Semenský – D. Škréta (59. Handl), Mikula, Mendlík, Jaček – Borovička (86. Lhoták), J. Škréta, Žďárský – Matějíček (76. Primásek), Bárta.
Na totálně zvoraném bitevním poli v okrajové čtvrti Liberce překonal domácího Jiráka jako první v poslední době „v laufu“ hrající sokol Schmeiler, čímž stanovil jednoznačný výsledek prvního poločasu. Pěnčínu ovšem vyšel také vstup do toho druhého, protože se hned v jeho úvodu prosadil Miky Žďárský. Naději pro Studánku vykřesal v 57. minutě Helm, ale hosté se dlouho nenechali zaskočit a drželi své vedení až do poslední minuty řádné hrací doby, v níž veškeré možné dohady o dělení bodů rázně utnul svou druhou trefou Schmeiler. „Byli jsme lepší a těch branek mohlo být víc už v poločase, ale měli jsme to pod kontrolou. Pod tlak jsme se dostali jen chvíli neubráněným rohovým kopem, ale navíc domácí neměli, takže z mého pohledu zasloužené vítězství, cennější o to, že je ze hřiště soupeře,“ řekl lakonicky zkušený pěnčínský lodivod Lukáš Hodan.

Ostatní výsledky: LOKO ČL – Chrastava 0:6, Semily – FKK/L 0:3, Rozstání – Žibřidice 2:2, Hejnice – Bělá 4:5, Doubí – Rychnov 1:6, Vesec – B. Kostel 0:4.

I. B TŘÍDA

* Sokol Jablonec nad Jizerou – SK Mírová pod Kozákovem 7:1 (4:1). Branka 39. Iluska, rozhodčí Šnýdl, ŽK 2:2, diváků 129. Sestava: Dědeček – Kábele, Korček, Hejduk, Taibr – Iluska, Náhlovský, Kovář, T. Kůtek – Dvořák, Cvrček (65. Fejtek).
Tón zápasu udal už ve 2. minutě jablonecký šutér Holman a mezi tyčemi zaskakující stoper Dědeček neměl nárok. Holman poté zdvojnásobil náskok z penaltového puntíku a situace už byla mnohem složitější. A přestože šli Mírovští na domácího brankáře Tryznu několikrát z úhlu sami, teprve až před přestávkou byl po třetí brance domácího Vrány a čtvrté Tomíčka úspěšný pouze Iluska. Záhy po změně stran zkompletoval hattrick Holman. O debakl hostů se pak ještě v 66. minutě postaral Šír a na nefotbalových 7:1 uzavřel pokutovým kopem v poslední minutě Rieger. „Mančaft jsme dávali dohromady snad ještě v poledne. V utkání samotném jsme zbytečně ztráceli míče a dělali spoustu taktických chyb. Nedaří se a na hráčích je to znát, a výsledek to všechno jen potvrzuje,“ smutnil asistent trenéra SKM Pavel Janda.

* FK Přepeře B – TJ Sokol Roztoky nad Jizerou 3:3 (2:2). Branky 10. Habr, 28. Majer, 63. Tokan, rozhodčí Šubrt, ŽK 3:0, ČK 1:0, diváků 68. Sestava: Koucký (46. Hapiak) – Kvapil, Habr (76. Kutek), Melichar, Kubáček (46. Císař) – Říha (66. Rakouš), O. Horák (90. Paleček), T. Horák, Majer – Tokan, Bína.
Přepeřské Bengo zaskočil nováček už ve 3. minutě brzkým gólem Novotného po nedorozumění domácí defenzívy, ale Habrovi odveta naštěstí také netrvala příliš dlouho a krásným obloučkem z dálky vyrovnal. Neuběhla ani půlhodina a Majer otočil kormidlem zápasového skóre. Jenomže ve 36. minutě překonal veterána Kouckého v brance domácích Maťátko a do druhé půle se šlo opět ze stejné startovní čáry. Když Tokan třetím překonáním Horniga vrátil Přepeřským vedení a zdálo se, že by tři body mohly v jejich kapse cinknout, v 82. minutě vyrovnal pěkným gólem Drobný. „V druhé půli jsme v brance měli hráče z pole a k tomu jsme zhruba od sedmdesáté minuty hráli v deseti bez po dvou žlutých kartách vyloučeného Toma Horáka, takže i přesto, že se nám nepodařilo doma urvat všechny body, ten bodík musíme prostě brát,“ prohlásil hrající vedoucí týmu Martin Kvapil.

Ostatní výsledky: Lučany – Mšeno 1:5, Držkov – Smržovka 3:0, Bozkov – Harrachov 3:4, Albrechtice – Desná 3:1, FC Pěnčín B – Plavy 6:2.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Zásada – Jenišovice 5:2 (1:1) Poláček 2, Lučany B – Malá Skála 1:2 (1:0) Kubín (pk), Cafourek, Mikez, Ž. Brod B – Smržovka B 4:0, N. Ves – Mšeno B 3:4, Jos. Důl – Plavy B 1:5, Hodkovice B – Držkov B 2:2.

14. N. Ves n. N. 6 0 2 4 11:22 2

* Semilsko-OP: Turnov B – Poniklá 12:0 (7:0) Marek 3, Havel a Svoboda 2, Bárta, Bělina, Radovský, Pařík a vlastní, Libštát – Tatobity 6:1 (3:1) David, H. Branná – N. Ves 1:1, Mříčná – Horka 3:4, Martinice – Zál. Lhota 5:0, Stružinec/Lomnice B – volno.

11. N. Ves n. P. 5 0 1 4 3:29 1

* Semilsko-OS: Rovensko B – Benecko 4:2 (1:2) Novotný, Hlavatý, Cíferský, Rympler, Bozkov B – Studenec B 4:0, SFS/D. Branná – Vysoké 1:1, Kruh – Kořenov 5:1, Semily B – Víchová 0:6.

1. Vysoké n/J 6 4 1 1 25:4 13
2. SFS/D. B. 6 4 1 1 27:8 13
3. FC Víchová 6 3 2 1 14:5 11
4. Bozkov „B“ 6 3 1 2 18:17 10
5. Studenec „B“ 6 2 3 1 11:11 9
6. Rovensko „B“ 5 2 2 1 13:12 8
7. Sokol Kruh 6 2 1 3 14:15 7
8. Slav. Kořenov 6 1 2 3 11:22 5