ŠŤASTNÁ ZEMĚ: POSLEDNÍ SOBOTNÍ AKCE SEZONY

0

Stovky návštěvníků denně, především rodiče a prarodiče s dětmi. I v letošním velmi teplém létě! Tři a půl tisíce lidí se přišlo podívat na srpnový akustický koncert Richarda Krajča a kapely Kryštof. Keltská vesnička, vodní hrátky, tradiční Slavnosti slámy Slamák 2013 – slaměný drak se dostal do zápisu do české verze Guinnessovy knihy rekordů. Ne, pořadatelé ze Šťastné země si opravdu nemají na co stěžovat. „Řemeslná vesnička, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet dovednosti našich dávných předků, to je výborný nápad, ve kterém budeme určitě pokračovat. Úspěšné počiny jako mlhoviště, aquazorbing a vodní skluzavka určitě také. Už nyní se nám v hlavě rodí nápady na příští sezonu, děkujeme všem za přízeň,“ shrnul správce areálu Pavel Jirák.

Areál Šťastné země bude otevřen až do 29. září, na sobotu 14. září tu chystají poslední větší sobotní akci. Den plný her ve znamení brambor a bramboráků. „Brambory budeme péct v keltské vesničce v peci. Po celý den budou probíhat rodinné bramborové soutěže o ceny. Hlavní cenou bude vždy 25 kilogramový pytel brambor, který vítězům předáme po každém kole soutěží. To se určitě na zimu hodí,“ zve s úsměvem programový manažer areálu Erik Černý.

I v září se kromě řemeslné vesničky a desítek atrakcí z akátového dřeva – různých prolézaček, skluzavek a houpaček – můžete odreagovat na velkoplošných trampolínách. V dolní části Šťastné země, v hlubokém údolí se skalami a potokem, je také naučná stezka  – „Prožitkový geopark Český ráj“. Ta je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechod bažinou.

Šťastná země je otevřena od 20. dubna do 29. září denně od 9.00 do 19.00 hodin, o prázdninách až do 20.00 hodin. Více na www.stastnazeme.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.