TŘETILIGOVÉ PŘEPEŘE HLÁSÍ PŘIPRAVENOST NA JARO

0

Už v pondělí 10. ledna začala pro třetiligové fotbalisty FK Přepeře letošní zimní příprava. Tým trénoval třikrát týdně venku na turnovské umělé trávě a jednou se scházel v příšovické tělocvičně. V tréninkovém areálu v Heřmanicích proběhlo v únoru také krátké soustředění. Trenérský tandem Josefů Petříků uvítal prakticky celý nezměněný kádr se stabilizovanou dvojicí gólmanů – Truksou a Čamrdou. V černožlutém přepeřském dresu se však objevila i jedna nová tvář. Náročná příprava trenérům leccos naznačila také v dosažených výsledcích.

V první herní přípravě FKP přivítal v Turnově na umělce nejprve exligovou Viktorii Žižkov, které po vyrovnaném průběhu podlehl 0:2. V následujícím týdnu cestovala přepeřská výprava oslabená o několik hráčů do Satalic, kde jí sparingpartnerem byl tým Loko Vltavín. Domácí vyhráli 3:1 a za hosty se z trestného kopu trefil kapitán Nesvadba. Poté měla do srdce Českého ráje přijet Chrudim, ale pár dní před výkopem hosté mač zrušili, takže domácí neměli ani čas sehnat náhradu. O to víc pak dali do utkání v Ústí nad Labem. Po dobrém výkonu všech přepeřských řad se favorizovaní domácí dvakrát prosadili až v samotném závěru přípravného duelu. Poprvé to bylo v 77. minutě z pokutového kopu a druhý gól padl v poslední minutě!

Dny 9.–13. února byly ve znamení krátkého soustředění v Heřmanicích. Tam téměř kompletní mužstvo vedle nabírání fyzických sil bylo často i herně na míči, ale následný zápas na umělce ve Varnsdorfu nevyšel podle představ hráčů, ale především realizačního týmu. Přepeře prohrály vysoko 1:7, když nulu na jejich kontě „odstřelil“ mladý sparťan Prokopec, který na Turnovsku zůstane i na jaře. Naopak zadní řady Přepeř by měl ještě vyztužit nadějný Polák Gábor Žukowski (19), absolvent akademie Jagiellonie Bialystock, hrající polskou extraklasu. Spoluhráčem mu bude nadále také běloruský obránce Maksim Kventsar. „S Gáborem jsme se dohodli a přišla i transferkarta potvrzená polskou stranou. Po neúspěšné zkoušce v žižkovské Viktorce se na Moravu po studiích vrací Elbl, který míří do Vratimova. Po vleklých zdravotních problémech se budeme muset rozloučit s Jaroszem, ale protože se dohromady dal Ježek, měli bychom mít kádr složený podle představ trenérů,“ informoval vedoucí mužstva Miroslav Kvapil.

Sílu Přepeřských pocítily také divizní Kosmonosy, které z Turnova po poločase 1:4 odjely nakonec s debaklem 1:9! Tři branky hostům nasázel přepeřský kanonýr Synek, po dvou přidali zkušený Nesvadba a progresivní Novák, jednou se trefili uzdravený Ježek s exligovým matadorem Martanem. „Z mé strany panuje se zimní přípravou naprostá spokojenost, a to nejen z pohledu tohoto výsledku. Kluci makají už od půlky ledna a až na pár výjimek jsme je měli po celou tu dobu k dispozici téměř všechny. Vedle náročných tréninkových požadavků jsme vybírali také hodně těžké soupeře na hru, a krom Varnsdorfu, kde se na hráčích znatelně projevila fyzická zátěž ze soustředění, jsme vesměs hráli vyrovnané zápasy, v nichž rozhodovala spíš jenom větší herní zkušenost protivníků,“ shrnul krátce hlavní trenér Josef Petřík mladší.

V pohodě je před startem jara také prezident Přepeř Michal Kupka. „Myslím, že jdeme dobrou cestou, a těší mě, že s námi chtějí hrát i druholigová mužstva. Ještě víc pak jsem rád za to, že jsme schopni s nimi hrát poměrně vyrovnané partie. Jinak jsme přirozeně ambiciózní, takže uvidíme, co nám dohrávaná část ročníku z pohledu naší druhé pozice ještě přinese,“ poznamenal krátce přepeřský boss. Podle jeho dalších slov klub nezapomíná ani na svůj další rozvoj. Jak známo, zatravněna byla plocha u silnice za kabinami a vedení klubu dál sonduje možnost nějaké přístavby, a tím i rozšíření a zkvalitnění služeb stávajícího obslužného objektu kabin a zázemí tak, aby cele odpovídal požadavkům moderní doby.

Z důvodu druholigové dohrávky byl Přepeřským nakonec zrušen zápas ve Vlašimi, takže hráčům byl dopřán volný víkend, který pro Tobiaše a Krasnického znamenal radostné povinnosti kolem narozených potomků. A pak se čekalo už jenom na poslední „přátelák“ se Dvorem Králové n. L. z divizní skupiny C. Ten sice realizační tým FKP chtěl hrát už na trávě RTW Arény, ale nakonec z toho ze strany soupeře sešlo, a tak hráči FKP cestovali po rychlé dohodě do Prahy, kde po vyrovnaném poločase prohráli s třetiligovým Motorletem 3:1, když jejich čest zachraňoval Ježek. „Z různých důvodů bylo hodně absencí, takže musel být připraven do hry i trenér gólmanů Kotlár, ale k mistráku proti sklářům už snad nastoupíme v plné síle,“ uvedl krátce Kvapil.

Samotné jaro pro Přepeře odstartuje na umělé trávě teplických Stínadel už v sobotu 12. března. Na podzim Teplice B v Přepeřích vyválčily bod za remízu 3:3 až v nastaveném čase. Střelci zimní přípravy byli Synek s Nesvadbou, kteří oba zaznamenali po třech gólech. Dva úspěchy si připsali Novák s Ježkem a jednou se trefili Prokopec a Martan.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.