SÓLOKAPR Z ČECH UCHVÁTIL VÍDEŇ

0

Sportovní konec září patřil v rakouské metropoli mistrovství Evropy WKF. World Kickboxing Federation vznikla v 70. letech minulého století v USA a o její „znovuzrození“ se postaral hlavně Fritz Exenberger, jenž v minulém roce odešel z čela evropské sekce asociace kickboxu ISKA. Vídeňského ME se zúčastnila kickboxerská špička z 27 států, přičemž hodně silné týmy vedle domácích Rakušanů dorazily z Portugalska, Ukrajiny, Francie, SRN, Švýcarska a Itálie. Na tomto vrcholovém podniku pochopitelně nemohl chybět ani český národní tým, který počtem více jak 30 boxerů patřil k těm větším sportovním výpravám. Na slavnostní vyhlášení nesl státní vlajku historicky nejstarší český medailista ve fullcontactu Petr Kazda.

„Vídeň pro mě měla hned několik zajímavých aspektů. Protože Honza (rozuměj bratr) z osobních důvodů necestoval, po dlouhých jedenácti letech jsem byl na reprezentačním výjezdu tentokrát sólo. Hlavním organizátorem byl Fritz Exenberger, který v roce 1994 soudcoval v Rimini můj první mezistátní zápas a do třetice jsem se zde dopracoval ke svému 115 zápasu,“ zalistoval v paměti trojnásobný nejlepší sportovec Turnova, jehož sbírka medailí z MS a ME čítá bezmála půl druhé desítky těch nejcennějších exemplářů.

Jak prozradil zástupce WKF pro ČR Michal Frabša, organizační stránka rakouského šampionátu poněkud skřípala – včas nebylo dodáno rozlosování, někteří závodníci byli chybně nasazeni do jiných váhových kategorií, což program notně časově protáhlo, ale především díky prezidentu Exenbergerovi se situace v dalších dnech zvládla.

 
Svou zahraniční misi se ctí zvládl také tentokrát Petr Kazda, jenž přípravě na ni obětoval celé letošní léto. Ve váze do 81 kg vybojoval ve fullcontactu stříbrnou medaili!

Zaznamenal Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.