TAK NÁM TO ZASE, A DOST ZAJÍMAVĚ ZAČALO…

0

Zatímco fotbalisté v okresech si ještě 14 dní na svůj restart počkají, po Přepeřích, které se po prohře v Brozanech krčí u dna třetiligové tabulky, se na mistrovskou dráhu o tomto víkendu vydali také naši krajští zástupci. Rovenští padli v Jeníkově Hrádku a Karlovice vydolovaly důležitý bod z naleziště ve frýdlantském výběžku. Turnov si doma snadno poradil s bezzubými Hejnicemi. Stejně jako Rovensko také Pěnčín zaplatil daň za dovolené. V B-třídním derby udolala Mírová hosty „shora“ až ve finiši. Přepeřská rezerva podlehla v nedělní přestřelce nad Nisou.

ČFL

* SK Sokol Brozany – FK Přepeře 4:2 (1:1). Branky 27. Pavlata, 54. Martan (pk), rozhodčí Pastyřík, ŽK 2:2, diváků 325. Sestava: Truksa – Tvaroha, Kventsar, Nesvadba, Knejzlík – Novotný (78. Prokopec), Pavlata – Martan (78. Jarosz), Novák, Dvořák (30. Janošík) – Synek (87. Elbl).
Skóre zápasu otevřel ve 23. minutě po vybídnutí ze strany brozanský Bechyně, nicméně Pavlata dokázal po pár minutách špičičkou své kopačky po zatažení míče Martanem do velkého vápna srovnat s domácími krok. Sokoly pak hned po obrátce stran po jednom ze soubojů v pokutovém území Truksy nabudila penalta, kterou proměnil Šup. Tuhle „stopro“ standardku měli k dispozici po sražení Knejzlíka také Přepeřští a zkušený Martan, kterému to tam teď padá, se z magického puntíku nemýlil – 2:2! Šanci na bodový zisk odvála poslední půlhodina hry, v níž Brozanům v 63. minutě vrátil vedení po rohovém kopu hlavou Jindráček a na konečnou podobu výsledku dal razítko o deset minut později z přečíslení Krátký. „Už v letní přípravě jsme se trápili v defenzívě, a to pokračuje. Byť jsme druhou půli odehráli na půlce Brozan, nedůslednost a chyby při bránění nás připravily o lepší bilanci. Po druhém kole mít sedm inkasovaných branek je moc, a od toho se musíme odpíchnout,“ je si moc dobře vědom přepeřský trenér Josef Petřík mladší.

Na další ligové body si tak FKP musí počkat do soboty 14. srpna, kdy v obvyklém čase 10.30 hodin hostí v RTW Aréně za tratí druhý tým Dukly Praha.

Ostatní výsledky: Bohemians B – Velvary 0:0, Zbuzany – Liberec B 1:0, Jablonec B – Ústí 2:0, Živanice – Zápy 4:1, Teplice B – Hradec B 0:3, Boleslav B – Chlumec 2:2, Dukla B – Pardubice B 3:2.

16. Liberec B 2 0 0 2 0:3 0

* Slovan Hrádek nad Nisou – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 3:1 (2:1). Branka 41. Šimek, rozhodčí Nešněra, ŽK 0:3, diváků 150. Sestava: Prokopec – Krejčík, Kočí, Šteffan, Bakeš – Bangha (29. Vágenknecht) – Taibr, Mencl, Dlouhý (74. Borovička), Perger – Šimek.
Jak už avizoval prezident Marek Náhlovský, Rovenští do pohraničí nevyrazili zrovna v nejlepším rozpoložení, když chyběla celá pětice hráčů základní jedenáctky. Úvodní desetiminutovka na novém „ligovém“ stadionu to jen potvrdila, protože Švejkovský po centru skóroval hlavou už v 2. minutě a nehlídaný Chmátal vedení povedenou střelou zpoza šestnáctky brzy zdvojnásobil. Před přestávkou ještě vykřesal naději na úspěch Šimek, který svou třetí slibnou akci dotáhnul ke gólu i s obráncem v ruksaku. Další příležitosti přišly v úvodu druhého dějství, ale v 65. minutě to byl hrádecký Rumler, kdo zvýšil znovu na rozdíl dvou branek. Na víc už parta kolem hrajícího trenéra J. Mencla neměla síly. „Kluci to odmakali a poprali se o výsledek, ač procenta držení míče byla zjevně vyšší na straně Hrádku, takže velký dík mým spoluhráčům,“ vyslovil se prezident Rove Marek Náhlovský, tentokrát z lavičky náhradníků. Svěřenci fotbalového světoběžníka Míry Jeníka si už povinné tři domácí body pohlídali.

* Jiskra Višňová – FK Sedmihorky 1:1 (0:0). Branka 87. Marcel Špína, rozhodčí Havel, ŽK 3:5, diváků 125. Sestava: Martin Špína – Novotný, Vaníček, Holý, Veber – Urbánek, Kodr, Kroupa (65. Močkovský), Ložek (84. Černý) – Randák – Marcel Špína.
Karlovičtí navzdory letitým tradicím tentokrát s přehledem udrželi bezgólový poločas, když byli herně lepší než domácí Jiskra. Ve svém dobrém výkonu pokračovali i po přestávce v nových kabinách, jenomže v 62. minutě jim vítr z plachet vzala diskutabilní penalta. „První pokus Martin Špína skvěle vyrazil, ale na pokyn asistenta se kop opakoval a Mazánek jej proměnil v hubené vedení Višňové,“ přiblížil vedoucí mužstva FKS Míra Kobrle. Odměna za drtivý tlak a snahu, kterou tentokrát ocenili po dlouhé době i trenéři Šafář s Bekakisem, přišla pár minut před závěrečným hvizdem. Linkeho v domácí kleci překonal po hezkém centru Vebera z voleje přesně k tyči Marcel Špína a zajistil svým barvám v pohraničí alespoň bodík. „Za bod ze hřiště tak těžkého soupeře jsme rádi,“ zaznělo z Karlovic.

* FK Turnov – FK Hejnice 5:0 (3:0). Branky 6., 20., 43. (pk) a 68. Beneš a 72. vlastní Javůrek, rozhodčí Kořínek, ŽK 1:0, diváků 220. Sestava: Filla – Tvrdý, Bělina, Beníšek, Křeš – Drahoš (58. Bernát), P. Havel, Svoboda (73. Mach), Landfeld (77. Koucký) – Beneš, Flesner (46. Š. Havel).
Favorizovaní domácí v nových dresech se svijanským logem vlítli na Hejnické zostra a už v 5. minutě načal svůj střelecký koncert Beneš. Na první branku hlavou mu na zadní tyč nahrál kapitán Tvrdý. Při té druhé autor gólu nahrával do malého vápna, ale jeden z bránících hráčů ji tečoval za záda svého gólmana – 2:0! Toho pak ve 24. minutě vyděsil svým dalekonosným dělem, které zatřáslo brankovou konstrukcí, sváteční střelec Svoboda. Svůj hattrick Beneš zkompletoval ještě před pauzou, když s přehledem do víka proměnil pokutový kop. Na čtvrtý gól mu po samostatné akci nezištně přihrál střídající Štěpán Havel. Jeho bratr Petr pak střelci utkání rovněž parádně servíroval míč, ale vracející se Javůrek si jeho lahůdku srazil do vlastní sítě – 5:0! Po pěkném centru Bernáta musel výborný Martin Pavel vytahovat gólovou hlavičku střídajícího Macha na břevno a minutu před koncem mu při koncovce Běliny na výletě vypomohla tyč, která udělala tečku za festivalem turnovských šancí, kterým musel po celých 90 minut čelit.

Ostatní výsledky: Lomnice – Frýdlant 0:1, Desná – Skalice 1:1, Stráž p. R. – N. Bor 0:3, V. Hamry B – Žel. Brod 2:0.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Pěnčín – SK Jívan Bělá 2:3 (0:0). Branky 68. Vondrák, 88. Jan Škréta, rozhodčí Ďörď, ŽK 3:0, diváků 100. Sestava: Semenský – Jindřich Škréta, Mendlík, Mikula, M. Kratochvíl (50. Vondrák) – Matějíček, D. Škréta, Jan Škréta, Stoklasa – Vít, Žďárský (76. T. Kratochvíl).
Ambiciózní bělský Jívan posílil liberecký exligista Janů a turnovský odchovanec Matěj Vrba, takže trumfy byly spíše v rukách hostů, protože domácím chybělo pět hráčů základu! Nejcitelněji chyběl kanonýr Tomáš Bárta a v záloze byla znát absence Jačka a Schmeilera. Ostrý trenérský debut si tak po vydařené letní přípravě příliš nevychutnal Lukáš Hodan. „Remíza by pro nás dnes byla výhrou,“ konstatoval po utkání lakonicky novic na pěnčínské lavičce. Svou sílu demonstrovala Bělá už po čtvrthodině hry, ale zapadáček za Semenského skončil na břevně, a tak v bojovné první půli gól nepadl. Skóre se měnilo po rohovém kopu v 53. minutě, když se míč od temena hlavy Berana odrazil za záda pěnčínského gólmana. Naštěstí střídající Vondrák záhy procedil koženou duši skrze Jakubička a domácí se radovali z vyrovnání. Pak ovšem musel vytáhnout ze svého rejstříku skvělý zákrok jeho protějšek při tutovce Militkého, ale byť koncovku následného rohu vykopl od tyče prázdné brány ze záloh povolaný Jindřich Škréta, původce standardky utáhnul svou další střelu z vápna tak dokonale, že ji zastavila až síť. U domácích se podobně dvě minuty před koncem prezentoval kapitán Jan Škréta, který z otočky zamířil přesně do šibenice a opět srovnal. Kalich hořkosti museli Pěnčínští vypít v nastaveném čase, kdy se po rohovém kopu ve skrumáži nefotbalově zády prosadil Vácha a domácí příznivci mohli bez VARu pouze polemizovat, zda tomu nepředcházel faul na Semenského v malém vápně!?

Ostatní výsledky: Kr. Studánka – Mimoň 5:2, Ruprechtice – LOKO Č. Lípa 5:2, FC Pěnčín – FKK/L 4:0, Doubí – Rychnov 1:2, Chrastava – Rynoltice nedohráno za stavu 2:1, B. Kostel – Semily 3:2.

I. B TŘÍDA

* SK Mírová pod Kozákovem – TJ Sokol Jenišovice 4:2 (0:1). Branky 50. a 85. Červinka, 60. Žmolil, 87. L. Mach, rozhodčí Dytrt, ŽK 1:1, diváků 90. Sestavy – SKM: T. Mach – Dědeček, Hejduk, L. Mach – Poledne – Nosek (54. Vele), Kůtek, Náhlovský, Korček – Červinka, Žmolil (79. Primásek), Jenišovice: Cejnar – Vích, Bubák, Holeček, Rosenbaum – Nedelchev, Bernard, D. Hurt, V. Hurt – Fiala, Šíp.
Derby na úvod, co víc si mohla přát na mírovský ďolíček velmi slušná návštěva pro atraktivní fotbal. Jenišovické sokoly poslal do brejku ve 35. minutě Nedelchev a teprve ve druhém poločase začala gólová přetahovaná. Nejprve vyrovnal Červinka a stav na stranu domácích zvrátil Žmolil. Za Jenišovice vyrovnal v 69. minutě Fiala a začínalo se znovu. O dělbě bodů rozhodla až poslední pětiminutovka, v níž jenišovického Cejnara podruhé překonal Červinka a zisk tří bodů záhy zpečetil Lukáš Mach. „Musíme pochválit především druhého Macha, a to Tomáše v bráně, jenž nás minimálně třikrát podržel při šancích hostů a ve finále chytil v 88. minutě i desítku Vojtovi Hurtovi. Naši hru oživili také střídající mladíci,“ shodli se předseda klubu Petr Dědeček se spokojeným trenérem Pavlem Jandou.

* TJ Lučany nad Nisou – FK Přepeře B 6:4 (4:2). Branky 10., 22. a 79. Morávek, 88. Lábek, rozhodčí Nagy, ŽK 4:1, diváků 80. Sestava: Koucký – Trč, Kubáček, Rakouš (72. Cimbál), Kraus – Říha (73. Tesař), Lábek, Horák, Morávek – Císař, Maňhal (73. Adam).
S brankářským nestorem Luďkem Kouckým (59!) v bráně a s hrajícím trenérem Ondrou Horákem v poli vyrukovali Přepeřští do boje, který se brzo změnil v gólovou bitvu, především dvou hráčů. Zatímco lučanský Pavelka se za záda Kouckého trefil čtyřikrát, jeho protějšek Sobotíka nejvíc potrápil hattrickem Morávek, který v 10. minutě poslal do brankové výhody hosty. Rival Pavelka kontroval dvě minuty na to, aby se do jeho hattricku otočením stavu vetřeli po dalším zářezu Morávka Röschl s Řezníčkem. Pavelka si pak třígólové hody rozdělil do obou poločasů a ukončil je v 78. minutě gólem na 6:2! Po minutě se však radoval završením své gólparády Morávek a jednou trefou v 88. minutě debakl ještě kosmeticky zkorigoval Lábek.

Ostatní výsledky: Albrechtice – Jablonec n. J. 7:2, Bozkov – Mšeno 1:3, Plavy – Studenec 3:1, Smržovka – H. Branná 5:0, Harrachov – Držkov 1:3.