STAVEBNÍ DENÍK

0

Jaro vstupuje do své poslední fáze a s ním i některé turnovské stavby. Jak to aktuálně vypadá na jednotlivých staveništích, jsme se zeptali starosty města Tomáše Hockeho, který se za město účastní většiny kontrolních dnů.

KOMENSKÉHO ULICE
„Výstavba nových vodovodních řadů a kanalizace je z velké části hotova, na staveniště nastupuje firma ČEZ, jejíž pracovníci zde budou pokládat zemní vedení. Totéž proběhne i v přilehlých ulicích – Švermově a Rokycanově,“ přibližuje starosta. Současně bude probíhat i instalace veřejného osvětlení, firma Pamico bude pokládat optický kabel. Na přelomu května a června bude tudy sveden protlak užitkového vodovodu do parku. Plánovaný konec stavby je v září 2020.

Snímky z rekonstrukce Přepeřské ulice

PŘEPEŘSKÁ ULICE
Práce probíhají především na propustku u Diasu, chodník od garáží k viaduktu má již město hotový (financováno z MAS a města), dokončován je i chodník vpravo pod viaduktem směrem na Nádražní ulici. Začala i výstavba chodníku na straně u Diasu, a to od rozbořeného mostku směrem k viaduktu.
Úsek mezi sídlištěm Přepeřská a Přepeřemi se na střídačku frézuje, u vodohospodářských sítí je potřeba ještě vyměnit jeden vodovodní řad. Mělo by také dojít k opravě povrchů u garáží zasažených stavbou. Stavební práce v této části města by měly skončit v srpnu. „Nejsložitější okamžik nastane na přelomu června a července, kdy dojde k částečné uzavírce komunikace v Ohrazenicích a nájezdové větve z I/10, nastane velmi složitá dopravní situace, pro některé řidiče bude jednodušší pro cestu do centra města využít komunikace přes Modřišice a Mašov,“ shrnuje T. Hocke.
Na přelomu května a června se začne s výsadbou rostlin v Nádražní ulici od Hotelu Beneš k Ohrazenicím.

ZŠ MAŠOV
„Pracuje se na podchytávání stávajícího objektu, abychom mohli otevřít stavební jámu pro novou přístavbu. Děti se již do objektu v tomto školním roce nevrátí, vzhledem ke stavbě by to nebylo bezpečné,“ uvádí starosta. Hotovo zde bude koncem jara příštího roku.

FOKUS A ALZHEIMER CENTRUM
Stavba Fokusu, resp. nového komunitního centra za Novou radnicí ve Skálově ulici probíhá dle harmonogramu, hotovo zde má být na jaře příštího roku. V případě stavby Alzheimer centra jsou dokončovány interiéry i exteriér stavby, práce skončí v polovině července. Probíhají výběrová řízení na vnitřní vybavení a řeší se podoba zahrady.

ULICE BOŽENY NĚMCOVÉ
Na začátku června bude zahájena rekonstrukce ulice B. Němcové v Turnově II. Náklady na tuto část stavby jsou 10,9 mil. Kč včetně DPH. Za dalších sedm milionů proběhne ještě rekonstrukce vodohospodářských sítí v režii Vodohospodářského sdružení Turnov. Městu se na rekonstrukci ulice podařilo získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 6,5 mil. Kč. Hotovo má být do konce listopadu.

DALŠÍ STAVBY
Z dalších letošních stavebních akcí je to zasíťování ulice nad Šetřilovskem pro individuální výstavbu (má se uskutečnit o prázdninách), probíhá projekt modernizace škol, na který město získalo 20milionovou dotaci – ZŠ Žižkova a ZŠ v ulici 28. října budou bezbariérové, modernizovány budou učebny, do škol přijde nová počítačová technika. V Mateřské škole ve Zborovské ulici jsou dokončovány prostory pro malé děti do tří let. Připravuje se vybudování nové autobusové zastávky u Lidlu, probíhají práce na zateplení domu s pečovatelskou službou na Výšince, v plánu je stavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Alešově ulici. V září by se také mělo začít pracovat na novém chodníku v Pekařově ulici – včetně nového veřejného osvětlení. „Je také za námi první část celoplošných oprav komunikací – mj. parkoviště za prodejnou Barev ve Studentské ulici a komunikace na Kadeřavci. Také začaly práce na pumptrackovém sportovišti v těsném sousedství Maškovy zahrady,“ uzavřel starosta.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.